TOP 7 videoklipů týdne: Vypsaná fiXa přetočila dvacet let starý klip, Vesna reaguje na hatery a Skyline skládají poctu rave scéně

Vydáno 28.06.2023 | autor: Andrea Štipčáková

Videoklipem k písni Štěstí Jimi Dixona XX. slaví Vypsaná fiXa dvacet let od vydání desky Bestiálně šťastní, kterou navíc znovu vydává jako LP. Aneta Langerová a Korben Dallas lákají skladbou Neustoupím na společné podzimní turné a Vesna reaguje písní Hej mami na nenávistné komentáře. ZNITRA obsadila do klipu komika Miloše Knora, Slza natáčela na roadtripu a vizuály se pochlubili také Skyline a Mat213.

TOP 7 videoklipů týdne: Vypsaná fiXa přetočila dvacet let starý klip, Vesna reaguje na hatery a Skyline skládají poctu rave scéně TOP 7 videoklipů týdne: Vypsaná fiXa přetočila dvacet let starý klip, Vesna reaguje na hatery a Skyline skládají poctu rave scéně

Vypsaná fiXa už je dvacet let Bestiálně šťastná

Uplynulo už dvacet let ode dne, kdy Vypsaná fiXa vydala desku Bestiálně šťastní. Na oslavu tohoto jubilea se rozhodla znovu natočit videoklip k písni Štěstí Jimi Dixona XX., původní je totiž firmou vlastnící práva vypnutý. Vizuál sestava natáčela na Rock for People, kde zároveň celou desku přehrála. „Klip perfektně zvládla natočit Natálie Cali, která se nám ozvala sama od sebe. Perfektně se jí povedlo zachytit naše skvělé fanoušky, kteří rozpoutali na festivalu extrémní šílenství. Tenhle koncert byla opravdu velká radost, a dokonce si tam s náma zahrál ředitel festivalu,“ vypráví Márdi.

Aneta Langerová a Korben Dallas lákají na společné turné

Aneta Langerová a Korben Dallas vyrazí na podzim na společné turné, v rámci kterého navštíví šest měst v Česku a na Slovensku. Na šňůru lákají písní Neustoupím, kterou doprovází působivý „vodní“ klip natočený na rakouském jezeře Neusiedler See. „Co se týká obsahu, vždy se držím toho, co právě žijeme. Je to příběh o tom, že ještě i po apokalypse zůstávají vztahy mezi námi. Ty jsou důležitější než všechny věci, kterými jsme obklopeni. A i kdyby všechno zaplavila voda, naděje se skrývá ve vztazích,” říká autor klipu Braňo Špaček.

Vesna reaguje na hatery

Píseň Hej mami kapely Vesna je výpovědí, jak se bránit proti negativním komentářům na sociálních sítích. Zároveň vyjadřuje vděčnost za výchovu a vyzdvihuje sílu mateřské lásky, která člověka obrní proti hejtování a hodnocení společnosti. "Anonymita internetu člověku dává pocit, že je neviditelný a klipem jsme chtěly ukázat, že za ‚exponátem‘, který vidíme ve známých osobnostech, jsou úplně obyčejní lidé. Klipem jsme chtěly vyjádřit myšlenku #thinktwicebeforeyouhate, abychom si takové hodnocení ostatních raději rozmysleli,“ vysvětluje Vesna.

ZNITRA obsadila Miloše Knora

Kapela ZNITRA představuje videoklip natočený na jeden záběr, ve kterém se blýskl i komik Miloš Knor. Ač se na první pohled zdá, že klipem oslavuje bujaré večírky, pravda nemůže být vzdálenější. Noční život je důležitá hodnota, ať už kulturní či sociální. Zároveň ale generuje řadu problémů. V klipu se hlavní hrdina utkává ve snaze o návrat do běžného života.

Slza natočila klip z roadtripu

Skupina Slza vydává novou píseň Není to tak zlý. O pozitivně laděný track s velmi chytlavým refrénem se postaral zpěvák Petr Lexa ve spolupráci s Xindlem X, hudbu složil spolu s kytaristou Lukášem Bundilem. Roadtripový klip navazuje pohodovou letní atmosféru, s partou kamarádů projíždí plní energie prosluněnou sázavskou krajinou v retro kabrioletu. 

Skyline skládají poctu rave devadesátkám

Druhý singl z připravované deváté řadové desky kapely Skyline nese název Go Massive. Jde o ostřejší song, který narapoval MC Jacob. Je poctou rave scéně v první polovině devadesátých let. Se singlem vychází taky videoklip, který připravila přední česká VJka Deja. Go Massive je song, který stojí v přímém kontrastu s předchozím popovějším singlem Paralyzed od Skyline. „Po Paralyzed se nabízelo vydat něco kapku ostřejšího, aby bylo jasné, že i po příchodu nové zpěvačky Nvtvlie zůstává naše tvorba pořád pestrá. V Go Massive rapuje jen Jacob a je to hodně energická věc, která je záměrně zvukově trochu retro,“ vysvětluje k soundu bubeník a zakládající člen kapely Radek Bureš.

Držitel cen Apollo a Vinyla Mat213 vydal novou desku 

Aktuální držitel cen Apollo a Vinyla vydal před pár dny svou novou desku, která má název Party In Prague. Obsahuje celkem 11 songů  a to včetně singlu Party In the Prague, ke kterému zveřejnil videoklip. "Album Party in Prague je určitá antiteze mého předchozího alba a v podstatě interpreta Mat213 pojí víc s mou osobu a míň s nějakou vymyšlenou postavou barda, kterého jsem vytvořil. Bard odhazuje loutnu a vak z pavoučích vláken, který mění za tašku Bolt food a digitální syntezátor," vysvětluje k hudební přeměně. Mat213 je v současné době studentem na Akademii výtvarných umění v Praze. Pochází z umělecké rodiny. Jeho otec Michael je režisér, děda je aktivním umělcem. Podařilo se mu vybudovat jak v muzice, tak v dalších uměleckých odvětvích, úspěšnou kariéru. S pseudonymem “Ringo” tvořil František Čech hudbu s největšími jmény předrevoluční i porevoluční hudební scény. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, TZ, foto: Vojtěch Mervart (Vypsaná fiXa), Milan Vopálenský (Vesna), Thomas Habr (Slza), Lukáš Wagneter (Skyline)
Témata: Vypsaná fiXa, Aneta Langerová, Korben Dallas, Vesna, ZNITRA, Mat213, Skyline, Slza

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít