TOP 9 videoklipů týdne (93.): Twenty One Pilots řádí ve vězení, Sto zvířat na tahu

Vydáno 28.06.2016 | autor: David Stoklas

Celkem devět videoklipů stálo minulý týden za pozornost. Výběr je tentokrát hodně pestrý. S novinkami přispěchali Bastille, Hozier nebo Twenty One Pilots. Samozřejmě došlo i na domácí scénu. Povedené klipy mají například Sto zvířat, Korben Dallas, Sabina Křováková či Kieslowski.

TOP 9 videoklipů týdne (93.): Twenty One Pilots řádí ve vězení, Sto zvířat na tahu Twenty One Pilots při poslední návštěvě Prahy. V listopadu k nám zavítají znovu. Foto: Rusty Shepherd

BASTILLE SI LIBUJÍ VE ZMATKU A NAHOTĚ

Bastille se rozhodli nový klip pojmout dost nápaditě. Možná znáte ten pocit, kdy chcete použít naprosto všechno. Většinou to dopadne, jako když pejsek a kočička vařili dort. Tentokrát je ale výsledek působivý. Videoklip je pestrý, a dokonce v něm najdeme i nějaká ta nahá těla. Bastille se chystají vydat novou desku. Prozatím se přesně datum neví, ale pravděpodobně bychom se jí měli dočkat během letošního podzimu.

LIVE: Z koncertu Bastille rovnou na kontrolu na ušní

HOZIERŮV SOUNDTRACK K TARZANOVI

Za necelé dva týdny se do kin dostane očekávaný remake klasického příběhu chlapce, o jehož výchovu se postarali tvorové deštného pralesa. Film prozatím hodnotit nemůžeme, jeho soundtrack ale ano. Přispěl na něj i Hozier svojí skladbou Better Love. Videoklip k ní stojí na scénách ze samotného filmu, které doplňujíc záběry zpěváka, jak emotivně buší do klavíru.

KIESLOWSKI NA VRAKOVIŠTI

Duo Kieslowski si nejen pro své příznivce připravilo devítiminutové video, v němž se podíváme do ponurého prostředí vrakoviště. Tam končí věci, které už nikdo nechce, a my tak sledujeme podívanou, jež jde skoro až na dřeň. Kieslowski sice letos neplánují novou desku - ta poslední vyšla před dvěma lety -, nicméně připravují na 21. září výroční koncert, který se uskuteční v Akropoli. Duo zde oslaví pět let společného kapelního života.

LIVE: Korben Dallas a Kieslowski - sázka na kontrasty

SABINA MEZI MAJESTÁTNÝMI SKALAMI

Sabina Křováková má za sebou vydání debutového alba s názvem Sirkama. Teď z něj vytáhla další song a ověnčila ho i vizuálním doprovodem. Tentokrát přišla na řadu skladba s názvem Noc i den. "Písnička vznikala, když jsem prožívala těžší období a byla jsem plná protikladných pocitů. Noc i den je o kontrastu. Smyslem příběhu je to, aby člověk právě i složitější situace vydržel a čekal, až to bude lepší,“ říká o jejím námětu sama zpěvačka.

vložte odkaz, text nemažte

STO ZVÍŘAT A JEJICH LOUTKY, CO PAŘÍ DO RÁNA

Hlavní hrdinové nového klipu kapely Sto zvířat jsou loutky, které nás provázejí nočním životem v Praze. Vše se odehrává na známých pražských "profláklých" nočních místech - v Rock Café, U Vystřelenýho Oka, na Náplavce nebo v ranním metru, kde se opilci potkávají s těmi, co míří hákovat někam do korporátu.

LIVE: Sto zvířat v horku zchladilo Pražany hity i humorem. Směly se sundavat podprsenky!

TWENTY ONE PILOTS V BASE

Raubíři, kteří jsou známi svými energickými vystoupeními, se v novém klipu dostali do prostředí věznice. Publikum tvoří ti nejhorší zločinci, jaké si jen můžete představit, ale tuhle partičku to nemůže rozhodit. Twenty One Pilots se opět podívají, jak se daří jejich českým fanouškům. Koncert, který se bude konat 4. listopadu, se pro velký zájem přesunul z Karlína do Tipsport areny. Hráli u nás přitom poměrně nedávno, v únoru vyprodali Lucerna Music Bar.

SKOKANI KAISER CHIEFS

Podle názvu songu Parachute je jasné, že se bude skákat. Nečekejte ale žádné adrenalinové hrátky stovky metrů nad zemí. Kaiser Chiefs si přece jen svých životů váží a raději zvolili skoky do bazénů, které hodnotí i odborná porota. Tak, který z nich nám skáče nejlépe? Singl je předzvěstí nové desky, kterou si mohou nedočkavci objednat už nyní. Nahrávka s názvem Stay Together vyjde na začátku října.

USHER TANČÍ, CO MU SÍLY STAČÍ

Usher si v novém klipu tak trochu pohrává s minimalismem. Vizuál, který doprovází nový singl Crash, je kombinací černočerné temnoty, již zpěvák prořezává svými dynamickými tanečními kreacemi. Skladba bude součástí tracklistu jeho připravované desky Flawed. Zatím poslední album je čtyři roky stará věc Looking 4 Myself.

KORBEN DALLAS BROUZDAJÍ PAŘÍŽÍ

Slovenští Korben Dallas se v novém klipu vydali do města na Seině. "Od začátku se nám zdálo, že k této skladbě by se hodil taneční klip. Oslovili jsme Janku, se kterou se známe už dlouho a které se nabídka hned zalíbila. Navíc se nám zamlouval nápad zasadit klip do neobvyklého, neslovenského prostředí," říká zpěvák Korben Dallas Juraj Benetin. Skladba Kam ideme je z jejich stejnojmenného alba, které nahráli společně se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu.

Témata: Bastille, Sto zvířat, Korben Dallas, Sabina Křováková, Usher, Kieslowski, Hozier, Twenty One Pilots, Kaiser Chiefs, videoklipy

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít