TOP 7 videoklipů týdne: Chinaski zpívají o smůle, Lenny a Marpo ve společném tracku rapují a Cocotte Minute završili projekt Zllá láska

Vydáno 10.10.2023 | autor: Andrea Štipčáková

Smůla je jednou z nejvýraznějších písní Chinaski na dosud posledním albu Frihet. Nyní se dočkala i vizuální podoby, o kterou se postarala režisérka Františka Bakošová. Ve zcela jiné poloze se fanouškům představuje Lenny, která s Marpem nahrála rapový singl Klenoty. Cocotte Minute uzavírají coverem Milujem se čím dál víc trilogii Zllá láska, Calin pak bere diváka na "projížďku" svým životem. S novinkami se hlásí i Moře dní, Dara Rolins a James Arthur.

TOP 7 videoklipů týdne: Chinaski zpívají o smůle, Lenny a Marpo ve společném tracku rapují a Cocotte Minute završili projekt Zllá láska TOP 7 videoklipů týdne: Chinaski zpívají o smůle, Lenny a Marpo ve společném tracku rapují a Cocotte Minute završili projekt Zllá láska

I smůlu musíme v životě akceptovat, zpívají Chinaski

Chinaski vydávají videoklip k jedné z nejdojemnějších skladeb na desce. Jmenuje se Smůla a napsal ji Martin Dolenský, který se před lety zabil v autě. „Nedávno jsem ten text našel na ploše starého počítače. A pořad mě oslovoval. Trochu jsem ho dopsal, a tak vznikla snad nejhezčí píseň na desce," popisuje Michal Malátný.

ROZHOVOR | Chinaski: Na Colours jsme odehráli možná nejlepší koncert v naší historii

Mladá režisérka Františka Bakošová dostala v klipovém zpracování Smůly volnou ruku. „Na spolupráci s kapelou Chinaski byla krásná především důvěra. Důvěra projevená darem plné svobody nad kreativním procesem, psaním scénáře i ve volbě celého štábu, ve kterém jsme si sedli, jak to jen šlo. Myslím si, že na výsledku to je cítit a všem za to moc děkuji," říká režisérka, která videoklip založila na propojení představy něčeho velmi abstraktního s konkrétní podobou. „Člověk nemá vždycky jen smůlu, ale i štěstí. Důležité je dle mého názoru smůlu v životě přijmout a akceptovat," dodává.

Lenny a Marpo společně rapují

Lenny a Marpo si na konto připsali další společný singl. Nazvali ho Klenoty a od jejich předchozích duetů se odlišuje tím, že na něm zpěvačka rapuje. „Už se tolik nebojím experimentovat a zdokonalovat se ve věcech, které mi dosud byly neznámým teritoriem,“ říká Lenny o svém partu.

ROZHOVOR | Marpo: V hlavě se mi honila myšlenka, jestli skončit

Videoklip se natáčel na zámku Lednice. „Klip jsme chtěli točit v honosném prostředí s tradicí a uměleckým přesahem. Moc nás potěšilo, že nám na zámku Lednice otevřeli své brány a na jeden den nám svěřili prostory,“ dodává zpěvačka.

James Arthur zpívá o pochopení skutečného smyslu života

James Arthur se již 22. února vrátí do Prahy, a to spolu se svým novým albem Bitter Sweet Love, které plánuje vydat v lednu příštího roku. Na ukázku posílá fanouškům dojemnou baladu Just Us o pochopení skutečného smyslu života. "Je to píseň, ve které se přiznávám, že utíkám od toho, co je opravdu důležité. Ztrácím se v honbě za vším vnějším - v honbě za hédonistickým, prázdným životem. Najednou jsem pochopil skutečný smysl života, který je samozřejmě o opravdové lásce: milovat sebe, svou rodinu a své blízké a být jim oporou,“ přiznává zpěvák.

Dara Rolins umí rozdávat energii jako málokdo

Pokořit O2 arenu se snaží víc umělců, Dara Rolins se do ní opět vrátí v lednu 2024. A to hned dvěma koncerty, z nichž první vyprodala za úctyhodných 19 minut. Promo k nim podpořila novým tanečním songem Energia, který vznikl v produkci Petra Panna a který tvoří z velké části záběry příprav show v libeňské hale.

Nakoukněte do zážitků posledních měsíců s Calinem

V největší pražské sportovní hale vystoupí za pár dní i Calin, a to po boku Viktora Sheena. V klipu No Security se mihne i úspěšný český MMJ zápasník Jiří BJP Procházka. V záběrech není nouze o zážitky za hranice všedních dní, placatá auta a úspěch měřený zlatými a platinovými deskami.

Cocotte Minute si vzali do parády song Milujem se čím dál víc

Cocotte Minute coverem osmdesátkového hitu Petra Kotvalda Milujem se čím dál víc dokončili třípísňové EP Zllá láska. Zakončili jím tak dva roky práce. "I když jsou to pouze tři písně, nechali jsme na tom projektu opravdu stovky hodin práce a statisíce korun za studia a klipy. Věříme, že Zllá láska je něco, co nás již teď posunulo o další level, a doufáme, že to tak bude vnímat i publikum," uvedl frontman Martin Zeller.

Videoklip přináší příběh o post-apokalyptickém světě. Režie se opět ujal Jakub Mahdal. „Každý z trilogie videoklipů je silným vizuálním zážitkem. První jsme natáčeli pod vodou, druhý ve skalách v Anglii. Mám pocit, že v tomto závěrečném jsme vytvořili něco výjimečného s postapokalyptickým vizuálem. Sešel se silný příběh, skvělé herecké výkony a experimenty s umělou inteligencí, která pomohla dokreslit post-apo prostředí."

Moře dní obsadilo členy Buty

Videoklipem Kamiony řídí uvádí do světa nové album ostravský projekt Moře dní. Eponymní deska se čtrnácti písněmi vychází 23. října, o měsíc později proběhne křest v ostravském Docku společně s kapelou Stratopilot. Vizuál přenáší diváky na cesty autem i kamionem. Krátká, vtahující road movie vznikla v Ostravě a okolí v srpnu tohoto roku. V klipu se objeví řada osobností ostravské kulturní scény - Ema Červenáková, Vlastimil Žwak, Kateřina Kapková, Lukáš Melník z Divadla Petra Bezruče, František Strnad z Národního Divadla Moravskoslezského, Tereza Zahrádková, Ellen Cinegrová, Milan Straka, Radek Pastrňák i sami členové kapely Lukáš Lukáš a Martin 'Marcyn' Hampel.

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková, foto: Tony Flunkey (Lenny a Marpo), Edward Cooke – Sony Music (James Arthur), Radim Zbořil (Calin a Viktor Sheen), archiv Chinaski
Témata: Chinaski, Lenny, Marpo, Calin, Dara Rolins, James Arthur, Viktor Sheen, Moře dní, Cocotte Minute

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít