TOP 7 videoklipů týdne: Janek Ledecký se klaní andělům, Trocha klidu se inspirovala zlomeným srdcem a Machine Gun Kelly rapuje o potratu přítelkyně

Vydáno 27.02.2024 | autor: Kateřina Nováková

Téma zlomeného srdce se prolíná hned několika novými videoklipy. Zpívají o něm členové Trochy klidu a rapuje Machine Gun Kelly, který v novince dont let me go připomíná potrat přítelkyně Megan Fox. Totally Nothing vzdává hold kamarádovi semspoko a všem, kdo nás opustili, a o andělech zpívá i Janek Ledecký. Tokhi předělal hit My Mother Told Me z Vikingů, Zara Larsson míří do Česka a s duetem se hlásí The Weeknd a Madonna.

TOP 7 videoklipů týdne: Janek Ledecký se klaní andělům, Trocha klidu se inspirovala zlomeným srdcem a Machine Gun Kelly rapuje o potratu přítelkyně TOP 7 videoklipů týdne: Janek Ledecký se klaní andělům, Trocha klidu se inspirovala zlomeným srdcem a Machine Gun Kelly rapuje o potratu přítelkyně

Janek Ledecký se klaní andělům

Zpěvák Janek Ledecký natočil klip ke svému singlu Nedotýkejte se andělů. Píseň, která je stěžejní skladbou jeho posledního muzikálu Zapomeňte na Shakespeara!, dostala nečekanou vizuální podobu díky spojení s novým cirkusem.

Příběh českého hitu: Janek Ledecký – Sliby se maj plnit o Vánocích

„Písničku Nedotýkejte se andělů jsem prověřil na loňských letních open-air koncertech i na vánočním turné. Ještě se mi nestalo, aby jakákoli moje novinka měla takový ohlas, a proto jsem se rozhodl ji vybavit obrazem, který celé to vyprávění posune ještě dál. Vsadil jsem na Davida Vana. Mám velkou slabost pro nový cirkus a ti, co se mu věnují, potřebují strážné anděly víc než kdokoli jiný. Ale možná, že jsou to naši strážní andělé a to, co předvádějí, je jenom trénink na všechno, co je s námi čeká,“ říká ke klipu Janek Ledecký.

Totally Nothin vzdává hold těm, kdo nás předčasně opustili

Rapper a producent Totally Nothin se po loňském společném albu Waves s DJem Kadrem nyní představuje v hodně intimní a expresivní poloze. Skladbou Draci na obloze, v níž spojil síly s hudebním producentem Prokopem Korbem známým jako badfocus, reflektuje tragické úmrtí kolegy a přítele semspoko.

„Tolikrát jsem stál na hraně a vím že i spousta z vás. Tohle je jedna z nejkrásnějších a zároveň nejtěžších věcí, co jsem kdy složil. Věnovaná Patrikovi i všem, kdo nás předčasně opustili. Je těžké mluvit o svých problémech, je těžké ráno vstávat. Je těžké se každý den snažit. Vím to, chápu to. Snažte se i v těch nejhorších chvílích myslet na to, že tu opravdu je pořád někdo, kdo vás má rád takové, jací jste, se všemi chybami a nedokonalostmi. To je to, co nás dělá jedinečnými. Chtěl bych vám říct mnohem víc, ale u tohoto tracku už padlo tolik slz. Nechal jsem tam kus sebe, stejně jako nechal Patrik kus sebe v našich srdcích, a proto bude žít s námi dál. Fly high bro!" vyznává se Totally Nothin.

Trocha klidu se inspirovala zlomeným srdcem

Nový singl Trochy klidu s názvem Tenkej led se točí kolem zlomeného srdce. „Každý jsme asi někdy v životě někomu ublížili, aniž bychom si to přáli,“ říká frontman Daniel Holý. „Bezohlednost, plané naděje a neupřímnost mě do takové situace dostaly v životě hned několikrát. Tenký led v sobě ukrývá hned několik mých příběhů. V téhle písni se snažím podívat do zrcadla a nesobecky tyhle chyby pojmenovat a přiznat si je, i když vím, že je to na omluvu málo," dodává k nové skladbě. Videoklip se natáčel v okolí Rožnova pod Radhoštěm.

Tokhi předělal hit My Mother Told Me

Tokhi přichází s předělávkou hitu ze seriálu Vikingové My Mother Told Me. „Největší výzvou bylo poskládat všechny mé hlasy do pro nás neobvyklých harmonií. S tím mi výrazně pomohla úžasná zpěvačka Mirka Novak a Dan Šída ze studia Black&Gold, kde nahrávka vznikla. To samé jsem potom musel udělat s perkusemi a bubny, jednu vrstvu po druhé. Náběry bubnů a také celé video má na starosti Pan Lynx aka Michal Skořepa a já mám z výsledku ohromnou radost. Mimo samplu cella v písni opravdu není nic jiného než můj hlas a perkuse, natáčení tak bylo velmi intenzivním a zábavným zážitkem,“ říká ke skladbě muzikant.

The Weeknd a Madonna spolu v klipu, přitom každý jinde

Společný song The Weeknda a Madonny je venku už půl roku, až teď ale přišel na řadu videoklip. Premiéru měl na gamingovém festivalu Fortnite. Mix žánrů v songu Popular je brilantní a kombinace výrazných hlasů obou hlavních interpretů jen podtrhuje tohle souznění. V klipu se Madonna smyslně kroutí před záblesky fotografů a kamer, má na sobě upnuté šaty a dlouhou blond hřívu. Vzhledem k nabitému programu obou hlavních umělců nebyla šance natočit je společně, to se ale dnes děje už celkem často.

MGK neprožívá zrovna šťastné období

Až na dřeň jde Machine Gun Kelly ve svém novém songu don´t let me go. Vyzpovídá se v něm z potíží s psychickým zdravím a zveřejňuje myšlenky na sebevraždu. Negativní pohled jeho samotného je dost přísný. Neváhá ani zamířit na svoje drogové a alkoholové závislosti. A připomíná také potrat přítelkyně Megan Fox.

Zara Larsson zve na koncert ve Foru Karlín

Zara Larsson dorazí už 6. března do České republiky. V tuzemsku představí album Venus, která zahrnuje hity jako Can't Tame Her, On My Love, ale i nejaktuálnější singl You Love Who You Love. Spolupracovala na něm se svým dlouholetým londýnským spojencem MNEKem a švédským producentským duem MTHR. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: archiv Janka Ledeckého, Jiří Votava (Trocha klidu),
Témata: Totally Nothin, Trocha klidu, Tokhi, Janek Ledecký, Madonna, The Weeknd, MGK, Machine Gun Kelly, Zara Larsson

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít