TOP 8 videoklipů týdne: Výbušní Harlej, rockový Sebastian, pokoj Anny Julie Slováčkové a další pecka od Måneskin

Vydáno 12.09.2023 | autor: iREPORT

V aktuálním přehledu nových videoklipů se vrátíme zpět do minulosti s Martinou Pártlovou a Monikou Bagárovou, ale zabředneme také do rockových vod. S „výbušným“ videoklipem přichází Harlej a rockové pecky se překvapivě dočkáme také od kapely Sebastian, která si do písně Nevinná přizvala Poetiku. O návratu na naše šťastná místa zpívá Anna Julie Slováčková, Jakub König se poprvé představuje jako sólový zpěvák a hlásí se i Totally Nothin ve spolupráci s Pam Rabbit. Pokud máte ale raději punkrock, pusťte si singl Znamení od šumperské sestavy Byt číslo 4, o které se mluví jako o „nové“ Vypsané fiXe. Ze zahraničních novinek jsme si nemohli odpustit novinku Måneskin, která se jmenuje Honey (Are You Coming?). Tahle italská parta prostě baví!

TOP 8 videoklipů týdne: Výbušní Harlej, rockový Sebastian, pokoj Anny Julie Slováčkové a další pecka od Måneskin TOP 8 videoklipů týdne: Výbušní Harlej, rockový Sebastian, pokoj Anny Julie Slováčkové a další pecka od Måneskin

Tak mi zavolej, prosí Harlej

Harlej chystají nové album Zatím je to dobrý, na které lákají singlem Tak mi zavolej s „výbušným“ videoklipem. „Měli jsme náladu natočit po delší době klip, kde hrajeme jako kapela a v prostředí, který je všem muzikantům dobře známý, a tím padla volba na zkušebnu. Každej muzikant taky zná pocit, kdy má chuť to tam prostě všechno rozmlátit a z toho už byl jen krůček k tomu, vyhodit závěrečně všechno do povětří. Měli jsme kliku, že kluci že Spitfire pyro mají stejnej smysl pro humor, a navíc hodně zkušeností s výbuchama a celou věc pro nás zprodukovali,“ uvedl kapelník Tonda Rauer s tím, že se vizuál natáčel v srpnu v obrovských vedrech. „I přesto jsme se bavili a doufáme, že se klipem pobaví stejně i naši fandové.“

Pekelná sobota v Holýšově: Program završili Kissin' Dynamite, Trautenberk, Harlej i Chinaski

 

Sebastian v Nevinné přitvrzuje

Ze Sebastiana už několik měsíců není popová kapela. Sestava z Liberce přitvrdila a po singlu Nezapomínám s Marpem fanouškům posílá další singl z připravovaného alba, které vyjde 22. října. Ačkoliv skladbu Nevinná frontman dopsal po ukončení desetiletého vztahu, nepojednává o nešťastných pocitech, ale o osvobození a nové síle jít dál. Ke spolupráci na songu oslovil muzikant Poetiku. „Se Sébou jsme kamarádi už dlouho, a tak když nás oslovil, obzvlášť do songu, který je v té rockovější poloze, tak jsme na tom hned začali dělat. Mě totiž tvrdší styl hudby baví a Sébovi tahle poloha neskutečně sedí," říká zpěvák Ondřej Brejška.

ROZHOVOR | Sebastian: Špatně jsem zvládal neúspěch. Přemýšlel jsem, že skončím s hraním

Videoklip se natáčel za náročných podmínek. Nejtěžší bylo točení společné scény obou kapel, protože jsme si nechali vyrobit místnost, která se v ten moment v podstatě proměnila ve skleník. To vedro bylo nesnesitelné," přibližuje Sebastian. Brejška dodává: „Byla to taková sauna s okýnkem, přes které se natáčelo. Nedalo se tam moc nadechnout a zhruba každých 20 vteřin musela přiběhnout make-up artistka, protože jsme vypadali, jak kdybychom zrovna opustili sprchovej kout.“

 

Måneskin baví peckou Honey (Are You Coming?)

Krátce po vydání alba RUSH! přichází Måneskin s naprostou novinkou Honey (Are You Coming?). Nahrávka je stejně jako videoklip plná živelnosti. Kytarový riff a řvavě přesvědčivý refrén baví a dávají vědět, že song bude skvěle fungovat i na koncertech. "Je to příběh někoho, kdo nemá pohlaví ani nic jiného, rozhodněte se, kdo to je. Najde někoho jiného a v jeho očích je vidět, že je v něm nějaký smutek, že se necítí na svém místě, a je to pozvání od jednoho člověka k druhému, aby se k němu přidal do toho nového dobrodružství, aniž by věděl, co vlastně najde, ale jen si to dobrodružství užil,“ popisuje frontman Damiano David.   

LIVE: Italská rocková jízda! Måneskin v Praze vyvolali totální šílenství

Anna Julie Slováčková nabádá, abychom každý navštívili svůj „pokoj“

Anna Julie Slováčková představuje nové album Osudová a spolu s ním i titulní skladbu Pokoj, ve kterém nabádá, abychom si každý našli čas od času prostor navštívit uvnitř sebe svůj vlastní „pokoj“. „Místo, kde je nám dobře a máme tam schované jen ty hezké zážitky, pravé přátele a to, na čem záleží,“ vysvětluje zpěvačka.

Ve videoklipu vystupují její nejbližší. „Přátelé z dětství, divadla, televize, rodina, celá kapela. Je to doják,“ doplňuje zpěvačka, která si k natáčení přizvala Dagmar Patrasovou, Felixe Slováčka nebo přátele Davida Gránského a Ivana Luptáka.

Martina Pártlová a Monika Bagárová vzpomínají na staré časy

Martina Pártlová a Monika Bagárová se vrací do dětství a svých mladých let a vzpomínají na to, co bylo. „Singl propojuje dvě generace, tu mojí a tu Moniky. Je to takové krásné vzpomínání na časy minulé,“ uvedla Pártlová, která pro natočení videoklipu oslovila režiséra Vladimíra Špičku. Dějová linka vás táhne od prodejny konzumu z roku 1979 přes české ulice let devadesátých, Nagano 98 a úskalí současných technologií až po archeologické vykopávky národa Brněnského na Václavském náměstí roku 2523.

Jakub König zpívá i hvězdách

Singl Hvězdy Jakuba Königa předznamenává jeho první sólové stejnojmenné album, které produkovali Aid Kid a Petr Ostrouchov. Videoklip k songu natočil Jan Chramosta v malebném vesnickém klubu Nostalgická Myš v Šumanovicích. V hlavních rolích vizuálem prosviští trojice Kristýna Lukasová, Nio Áhinsá Sutrisno a Oliver Vyskočil.

"Hudba a text písničky Hvězdy mi přinesly vzpomínku na intenzivní zážitek z dětství. Jako 12letý kluk jsem byl na venkovské svatbě na severní Moravě a prožil jsem tam nezapomenutelný den plný různých "poprvé". Ukázalo se, že podobnou zkušenost má z toho přechodového období mezi dětstvím a pubertou skoro každý. A tak začal vznikat scénář," uvedl režisér. "Mám radost, že je klip plný našich autentických vzpomínek, ale i osobitého hereckého projevu mladých talentovaných herců Olivera, Kristýnky a Nia, kterým jsem nechal dost svobody k tomu, aby mohli do díla vložit i kus sebe," doplnil.

 

Pam Rabbit spojila síly s Totally Nothin

Rapper Totally Nothin spojil síly s Pam Rabit a natočil s ní baladickou novinku Mít rád. „Když mi Totally poslal demo, hned jsem věděla, že chci být součástí. Miluju tu melancholii, kterou ve mě tenhle song probouzí, a tak trochu mě to nutí vzpomínat na dětství, kdy věci byly míň složitý," měla okamžitě jasno zpěvačka. Emotivní věc skvěle dokresluje atmosférický klip, za kterým stojí Tenet Eight.

 

Rodí se „nová“ Vypsaná fiXa? Punkrockoví Byt číslo 4 se hlásí se Znamením

Šumperská parta Byt číslo 4 patří k loňským objevům roku. Upozornila na sebe singlem Nechápu a nyní přichází s další punk-rockovu věcí, písní Znamení. Ta je inspirována odloučeními, u kterých si člověk nechce přiznat, že jsou konečná a trvalá. „Někteří z nás se vzdávají svých ideálů, nevědomky tak oslabují svoji duši na místech, na kterých mají druzí jen ty poslední kousky sebe. Zjištění, co je vlastně našim posláním, tak často předchází příliš dlouhé čekání na znamení, po kterém šance k napravení už není,“ popisuje myšlenku skladby zpěvák a kytarista Mazi.

Text: Andrea Štipčáková, foto: Markéta Kolínská (Harlej), kuppyphotography (Sebastian), Francis Delacroix (Måneskin)
Témata: Harlej, Sebastian, Poetika, Anna Julie Slováčková, Martina Pártlová, Monika Bagárová, Jakub König, Totally Nothin, Pam Rabbit, Byt číslo 4, Måneskin

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít