VIDEOPREMIÉRA: Anna Julie Slováčková nahrávala nový singl v hospodě

Vydáno 02.06.2023 | autor: iREPORT

Do světa míří videoklip Anny Julie Slováčkové k písničce Prší a leje jako z konve. Atraktivní obrazovou podobu tak dostal už čtvrtý song z nové desky Osudová, která vyjde v září a bude se křtít 4. října na koncertě v Lucerna Music Baru.

VIDEOPREMIÉRA: Anna Julie Slováčková nahrávala nový singl v hospodě VIDEOPREMIÉRA: Anna Julie Slováčková nahrávala nový singl v hospodě

Videoklip Prší a leje jako z konve se natáčel v Excelsior pubu v Nuslích zároveň s hudbou a zpěvem, jde tedy o live verzi písničky s autentickou hospodskou atmosférou. „Prší a leje jako z konve je letní, oddechová písnička, kde zpíváme třeba i o tom, co nás jako národ nejvíc spojuje. A to jsou, kromě hokeje samozřejmě krásné české hospůdky, dobré pivo, přátelská atmosféra, prázdninové výlety do kempu, na vodu...,“ říká Anna Julie Slováčková a zároveň s úsměvem prozrazuje, že právě ve vodáckém kempu píseň vznikla.

Anna Julie Slováčková a Ivana Korolová zahrály v Plzni

„S přáteli jsme se (jako každý rok) vydali sjet Vltavu. Vyplouvali jsme z kempu ve Vyšším Brodě. Večer předtím nás potkala obrovská průtrž mračen, a tak se celý kemp odebral do nejbližší hospody. Náš baskytarista Matěj, který měl s sebou akustickou kytaru, mi povídá: ,Hele, začneme hrát dokola nějakou úplnou kravinu a lidi se toho chytnou a začnou s náma!´ No a tak jsme začali zpívat – teď už refrén naší nové písně Prší a leje jako z konve. Opravdu se k nám vzápětí všichni přidali a kolem znělo: ´Ještě jednou!´a ´Jooo tuhle znám!´, aniž by tu písničku kdy předtím slyšeli.“

Kromě klasického obsazení kapely zní v písničce Prší a leje jako z konve také harmonika, kontrabas, housle, perkuse, piano, valcha, banjo... „S nápadem natočit celou píseň živě v hospodě přišel náš producent Igor Ochepovsky. Chtěla jsem mít v písni autentické zvuky hospody a on navrhl to rovnou natočit v hospodě live. Od toho jsem se odpíchla já, kontaktovala Martina Šestáka a Chaplyho, se kterými jsme již několikrát klipy točili, a oslovila je s nápadem na videoklip na jeden záběr. Za pomoc s realizací videoklipu děkujeme pivovaru Gambrinus, bez téhle podpory bychom se neobešli,“ dodává Anna Julie Slováčková.

Osudová, druhá deska Slováčkové, obsahuje 12 skladeb včetně duetu s Danielem Holým ze skupiny Trocha Klidu a jednoho bonusu. Písničky v pop-rockovém duchu jsou dílem Anny Julie a její kapely. Producentem je opět Igor Ochepovsky. Videoklipy V kruzích, Dálky, Nejsem to já a Prší a leje jako z konve už byly zveřejněny, další novinka Pokoj na premiéru ještě čeká. Deska vyjde v limitovaném počtu a bude ji provázet originální merch.

Nové album Anna Julie Slováčková představí a spolu se zajímavými hudebními hosty pokřtí na koncertě 4. října v Lucerna Music Baru. Návštěvníky koncertu čeká skvělá show. Anna Julie tentokrát bude nejen zpívat, ale také hrát na nejrůznější hudební nástroje. Na pódiu ji podpoří hned několik kolegů z branže, jejichž jména budou postupně odtajňována. 

TZ, foto: Martin Pelant
Témata: Anna Julie Slováčková, Prší a leje jako z konve, videoklip, premiéra

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít