TOP 7 videoklipů týdne: Linkin Park vzpomínají na Chestera Benningtona, Majk Spirit nahrál song s Tinou a Anička Slováčková bojuje proti bulváru

Vydáno 15.02.2023 | autor: Kateřina Nováková

Majk Spirit chystá na letošní rok vydání nového alba, ještě předtím si ale odskočil nahrát filmový song se zpěvačkou Tinou. Anna Julie Slováčková bojuje proti bulváru, intenzivní pocit beznaděje ji inspiroval k napsání skladby, ve které se tomuto tématu věnuje. Valentýnský song si přichystal Julián Záhorovský a nové klipy prezentují i Sám sebou, Brighter Days nebo Joker's IV, kteří nahrávali s producentem Def Leppard. Za zmínku pak určitě stojí skladba Lost, kterou Linkin Park oslavují dvacet let od vydání alba Meteora.

TOP 7 videoklipů týdne: Linkin Park vzpomínají na Chestera Benningtona, Majk Spirit nahrál song s Tinou a Anička Slováčková bojuje proti bulváru TOP 7 videoklipů týdne: Linkin Park vzpomínají na Chestera Benningtona, Majk Spirit nahrál song s Tinou a Anička Slováčková bojuje proti bulváru


Majk Spirit
má song k novému slovenskému filmu

Majk Spirit si ještě před singly k nové desce “odskočil” nahrát song pro film Invalida, ke kterému psal scénář jeho bratr Tomáš Dušička. Skladba dostala název Peace, jejím hostem je zpěvačka Tina a v klipu režisér vtipně pracuje se záběry z filmu a lehkým retro vibem nasnímané hlavní dvojice. Majk Spirit má v plánu vydat svoje nové studiové album letos na jaře. Samotný film pak do českých kin zamíří v dubnu. 

Linkin Park zveřejnili dvacet let starý song Lost

Dvacet let od alba Meteora oslavili Linkin Park vydáním písně Lost, která se na desce měla původně objevit. Skladbu doprovodil animovaný videoklip, ve kterém se objevuje také Chester Bennington. „Fanoušci nás roky žádali, abychom s jeho hlasem něco vydali. Jsem nadšený, že se to povedlo,“ sdílel své nadšení Mike Shinoda. Prozradil zároveň, že Linkin Park chystají také reedici Meteory. Ta vyjde už 7. dubna.

ROCK BLOG | Pět let bez Chestera Benningtona pohledem české ambassadorky Linkin Park

Anna Julie Slováčková bojuje proti bulváru

Anna Julie Slováčková vydala píseň s názvem Nejsem to já. V textu popisuje beznaděj spojenou s bulvárními články, které o ní a její rodině pravidelně vychází. „S režisérkou Marií Korostelovou jsme si na toto téma hodně povídaly a ona pak přišla se scénářem, že se na mně budou promítat různé náhodně sebrané články a nenávistné komentáře, na základě, kterých si na mě lidé dělají názor, aniž by mě znali nebo si ty informace ověřili,“ vysvětlila, proč se k tomuto kroku odhodlala. Skladba bude součástí nové desky Osudová, která vyjde v létě. Její křest proběhne v pražském Lucerna Music Baru 4. října. 

Julián Záhorovský vydal na Valentýna lovesong pro svou přítelkyni

O Juliánovi Záhorovském, účastníkovi první Superstar, není sice tolik slyšet, přitom je autorem písní k několika filmům, jako například Po čem muži touží 2. Na období Valentýna připravil zamilovaný song Věříš na lásku, který se rozhodl věnovat své přítelkyni Tereze. Právě ona v něm také hraje hlavní roli. Spolupracoval na něm s producentem Borisem Carloffem a kytaristou Vojtou Jindrou. Klip k písni Julian sám natočil i sestříhal. 

Brighter Days avizují vydání debutového alba Walk

Nový klip Feel Your Acts k písni z debutového alba Walk vydává pražská pětice Brighter Days. Videoklip je natočený na filmovou surovinu. Skrze postupy volně inspirovanými režisérem Jonasem Mekasem přibližuje boje s vnitřní temnotou a víru v to, že bude lépe.

Slovenští Sám sebou připravili baladu na zimní večery

Slovenská kapela Sám sebou vydala baladicky laděnou píseň Vďaka Bohu, která je další novinkou z chystaného nového alba kapely. Jímavý klip z prostředí hor natočil talentovaný režisér Tomáš Malenčík. Autorem textu je dvorní textař kapely František Pavol. 


Joker´s IV nahrávali s Def Leppard

Čerstvý vítr na české glamrockové scéně kapela Joker´s IV vypouští na Valentýna do světa nový klip k singlu We Can't Fight It z připravovaného alba Pink World. Stojí za ním světoznámý švédský producent Per Aldheim, který dlouhodobě spolupracuje například s kapelou Def Leppard. Deska postupně vznikala velmi netradičním způsobem –⁠ na dálku. Nový singl je výjimečný tím, že jde o první baladu kapely. Kluci v ní zpívají o nevyhnutelném rozchodu s milovanou. Debutové album vyjde v letošním roce.

Text: Kateřina Nováková, foto: Jan Jirásek, Dzianys Krylou
Témata: Majk Spirit, Tina, Julián Záhorovský, Anna Julie Slováčková, Sám sebou, Brighter Days, Linkin Park, Joker´s IV

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít