Top 10 videoklipů týdne: Janek Ledecký přestal plkat o viru a konečně zase zpívá, Tři sestry vzpomínají na punková léta

Vydáno 11.11.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Muzikant Janek Ledecký vyhlíží Vánoce. Vydává sváteční album Sliby a spolu s ním i videoklip ke skladbě A od těch časů. Na novou desku lákají i Povodí Ohře, Calin, Jelen, Cotatcha Orchestra si pak k nahrávání písně Billy´s Pilgrimage přizvali Lenku Dusilovou. Na politickou situaci v České republice reagují Tři sestry a Monkey Business. Slovenská talentovaná zpěvačka Karin Ann oslovila pro nový singl Bena Cristovaa a Arrogant Twins předělali song Jerryho Lee Lewise.

Top 10 videoklipů týdne: Janek Ledecký přestal plkat o viru a konečně zase zpívá, Tři sestry vzpomínají na punková léta Top 10 videoklipů týdne: Janek Ledecký přestal plkat o viru a konečně zase zpívá, Tři sestry vzpomínají na punková léta

Janek Ledecký vyhlíží Vánoce

Janek Ledecký vydává videoklip k písni A od těch časů a s ním i sváteční album Sliby se maj plnit v aranžmá s Nostitzovým kvartetem. Deska vychází ve speciální edici s DVD, které obsahuje záznam zpěvákova koncertu v pražské Hybernii.

„Ať seš punk,“ zpívají Tři sestry

Tři sestry reagují novým klipem k písni Ať seš punk, která je coverem originálu Mods, Skins, Punks kapely The Professionals, na současnou covidovou situaci. Video vzniklo na hudebním večírku ve studiu SONO Records, kam si formace pozvala své přátele ze skupin Alkehol, E!E či Lety Mimo. O režii se postaral Petr Orozovič.

Tři Sestry se loučili s létem. Byl to mejdan od začátku do konce

Monkey Business dávají návod na atentát

Monkey Business přichází se singlem Do It! (If You Don't Have Any Children), kterým reagují na aktuální situaci v České republice. Režie videa se ujal Matěj Ruppert, který na jeho začátek zařadil sestřih tuzemských politiků a jejich argumentace. Tu už nedokáže snést muž sedící u televize, kterého si zahrál Jiří Langmajer, kupuje si zbraň a vyráží trénovat střelbu.

VIDEOROZHOVOR | Matěj Ruppert: S Monkey Business je to jako s mafií, z ní taky nikdy úplně neodejdeš

Lenka Dusilová si zazpívala s Cotatcha Orchestra

V novince Cotatcha Orchestra hostuje Lenka Dusilová, která svým hlasem přispěla ve skladbě Billy´s Pilgrimage. Inspirací pro nahrání písně byl román Jatka č. 5 spisovatele Kurta Vonneguta. Videoklip je sestřihem záběrů natočených ve studiu.

Povodí Ohře vydali novou desku

Písní Stará zem láká kapela Povodí Ohře své druhé studiové album, které vyšlo 6. listopadu. Doprovodný videoklip zahalila formace do černobílé a kombinuje v něm dvě roviny, které se, i přestože probíhají na stejném místě a ve stejném čase, vzájemně neprolínají. S námětem přišel Tomáš Bláha.Kapela Jelen by se chtěla vrátit jako ostatní zpátky na pódia

Jediný co chci je první singl z blížícího se nového alba kapely Jelen. Natáčelo se v Praze, konkrétně v Loftech Bubny. Klip je od režiséra Ondřeje Urbance. 

Jelen zahráli v rozpálených Letňanech. Role předskokanky se ujala Kateřina Marie Tichá

Karin Ann a Ben Cristovao chtějí jednoduchej Hloupej svět

Karin Ann je mladá a talentovaná slovenská zpěvačka s českými kořeny, plynně proto zvládá střídat ve svých skladbách češtinu i slovenštinu. Do nového singlu Hloupej svět si přizvala Bena Cristovaa. O produkci skladby se postaral jeho hlavní producent Osama Verse Attile Hussain. Klip natočil režisér Michal Kunes Kováč. 

Calin probouzí svoje Svědomí

Na spadnutí je i nová deska Calina, který si za lokaci k novému klipu k písni Svědomí vybral jeden z populárních strip podniků v centru Prahy. Režie se ujal přímo Calin a společně s ním Radim Zbořil. Album dostalo stejný název jako nový singl. Má celkem 13 skladeb a oficiálně vyjde 20. listopadu. 

Arrogant Twins předělali song Jerryho Lee Lewise

České uskupení Arrogant Twins nezahálí. Před měsícem vydalo video k písni Places I Don´t Belong a nyní představuje vizuál ke skladbě Great Balls of Fire, kterou převzalo od Jerryho Lee Lewise. Jednoduchý klip zachycuje kapelu song hrát.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková
Témata: Janek Ledecký, Tři sestry, Monkey Business, Povodí Ohře, Lenka Dusilová, Cotatcha Orchestra, Calin, Jelen, Ben Cristovao, Karin Ann, Arrogant Twins

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít