TOP 7 videoklipů týdne: No Name slaví 25 let, Like-It zpívají o domově a Skyline natáčeli na Bali

Vydáno 30.08.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Nové klipy přínáší ze Slovenska No Name a Desmod s novým zpěvákem. Z Čech pak parta Skyline, Like-It a taky Petr Soukup s Jiřím Vidasovem. One Republic vydali novou desku Human a Ed Sheeran se podělil o další novinku z blížící se řadovky, která mu vyjde v říjnu. 

TOP 7 videoklipů týdne: No Name slaví 25 let, Like-It zpívají o domově a Skyline natáčeli na Bali TOP 7 videoklipů týdne: No Name slaví 25 let, Like-It zpívají o domově a Skyline natáčeli na Bali

Like-It natáčeli na jižní Moravě

Like-It vydávají další singl z nového alba City in the City. Tentokrát se jím stala píseň Domovina, k níž kapela natáčela videoklip v Jihomoravském kraji a v okolí Kroměříže. Kromě příběhu zamilované dvojice tak divák může sledovat i záběry z kopce Děvín.

ROZHOVOR | Like-It: Covid nás plácnul v mnoha věcech přes prsty

"Natáčení bude pravděpodobně bude patřit mezi zážitky, na jaké v životě nezapomeneme. Nástrojovku jsme táhli v rukách, na zádech, na kárce a rudlíku. Co kořen, nebo kámen, to někdo vyklopil. Hodně jsme se nasmáli a zároveň si fyzicky sáhli na úplné dno. Ale asi po dvouhodinovém úmorném výšlapu jsme dostali za odměnu skvělé záběry, bez kterých by byl klip poloviční, takže stálo to za to,“ uvedl zpěvák Dominik Kříž.

"Chybí nám elity," zpívají No Name

Kapela No Name oslavuje 25 let na hudební scéně novým singlem Elity, který napsali Igor Timko a Zoli Šallai. Jak formace prozradila, píseň existuje už přibližně rok, vydání pozdržela pandemie koronaviru. Datum jejího vydání se tak kapela rozhodla symbolicky stanovit na den svých narozenin.

Po hip hopu a rocku přišel pop. Letokruh míří do finále s Markem Ztraceným, Mirai, No Name a dalšími

"S klipem jsme chtěli odskočit od naléhavosti písně. Proto jsme zvolili lehčí formu videa. Jde o kombinaci našeho účinkování v klipu technologicky přetransformované do jakési kreslené formy. Kromě nás v klipu účinkuje naše kamarádka tanečnice a choreografka Ivana Antalová," prozradili No Name.

Skyline natáčeli na Bali

V roce 2020 vydali Skyline desku Electricity, s níž budou už v pátek soutěžit na hudebních cenách Žebřík. Právě z ní pochází i nový singl Godzilla, k níž formace natáčela videoklip na Bali. „Klip je koncipovaný jako taková pohádka o kouzelném batůžku," popisuje námět Radek Bureš, bubeník a zakládající člen kapely. Zároveň ale dodává, že klip vlastně jen odráží realitu, protože frontman Skyline MC Jacob odletěl na Bali v lednu letošního roku a strávil tam, trochu neplánovaně, půl roku.

Příběh českého hitu: Skyline - Pretty Princess

„Asi 60 % je na Bali, 35 % Komodo a 5 % jsme pořídili v Čechách. Měli jsme s sebou kameramana, protože jsem tam natáčel hromadu cvičících videí v rámci mého projektu Transformers42 a díky tomu jsme mohli rovnou i točit klip," vysvětluje MC Jacob. Scénář klipu společně s ním navrhla a taky odrežírovala jeho přítelkyně Bára Cais, o kameru a střih se postaral Honza Kratochvíl. 

Petr Soukup a Jiří Vidasov vydávají další společný singl

Novinku posílají svým fanouškům také Petr Soukup s Jiřím Vidasovem. Jak sami říkají, "je to trochu jinej kalibr" než jejich předchozí společné singly. Ten aktuální nese název Bude to podle mě.

Noví Desmod s novým zpěvákem a novým singlem

Původní sestava Desmod se rozpadla. Zbylí členové, kteří z původní formace odešli a opustili zpěváka Kullyho, založili nový projekt s lehce pozměněným názvem Desmod a Robo Šimko. Jejich nový singl má název Svet nás dvoch. Jak se vám noví Desmod pozdávají?

Ed Sheeran vydá v říjnu novou desku

Taky Ed Sheeran ohlašuje po dlouhém odpočinku vydání nového alba, které se bude jmenovat =. Po Bad Habbits je dalším trackem, které na albu bude, song Visiting Hours. Deska má vyjít 29. října. 

One Republic jsou zpátky!

Nový klip One Republic má nádech dokumentárních záběrů, které zachycují kapelu v době, kdy byla za oceánem. Společně se songem vyšla také její nová deska, už pátá řadovka, která dostala název Human

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: promo
Témata: Like-It, No Name, Skyline, Petr Soukup, Jiří Vidasov, One Republic, Desmod, Ed Sheeran

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít