TOP 7 videoklipů týdne: Paulie Garand vsadil na mašiny, Vypsaná fiXa na oddané fanoušky a Klára Vytisková na hranolky s kečupem

Vydáno 21.04.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Přehled nejlepších videoklipů týdne je tentokrát ryze český. Klára Vytisková představila fanouškům videoklip, který natočila ještě během těhotenství. Kapitán Demo se baví bitvou značek a Dirty Old Dogs se zase rituálně očišťují ohněm. Nové vizuály natočili také Roman Dragoun, Vypsaná fiXa, Paulie Garand a Yers and Years.

TOP 7 videoklipů týdne: Paulie Garand vsadil na mašiny, Vypsaná fiXa na oddané fanoušky a Klára Vytisková na hranolky s kečupem TOP 7 videoklipů týdne: Paulie Garand vsadil na mašiny, Vypsaná fiXa na oddané fanoušky a Klára Vytisková na hranolky s kečupem

Klára Vytisková vyrazila s Erikou Stárkovou na dámskou jízdu

Svůj aktuální videoklip k písni Change natočila Klára Vytisková ještě během těhotenství. Zpěvačka si do něj přizvala Eriku Stárkovou známou ze seriálu Most! nebo pořadu Tvoje tvář má známý hlas, se kterou se ve vizuálu baví nad hranolkami s kečupem.

RECENZE: Love Is Gold, tvrdí Klára Vytisková na druhé sólovce. A opět nezklamala

„Video mělo být jen rozpohybovaná jednozáběrovka. Nechtěli jsme v téhle době velké produkce, chtěla jsem dát důraz na text, nebyl prostor na děj. V podstatě jsme to těžké téma pojali s lehkostí. Tak, že nám lockdown ukázal, i jak moc je třeba vážit si maličkostí. Třeba že nám chybí jen potkat se s kamarádkou, pobavit se, podělit se o porci kvalitních hranolek s kečupem a zkrátka jen tak být,“ vysvětlila Vytisková, pro kterou klip zrežíroval Petr Lexa z kapely Slza.

Kapitán Demo se baví bitvou značek

Řekni máme, ať ti koupí Bentley, je nejenže název nového singlu Kapitána Dema, ale také desky, kterou vydal loni na podzim a už za pár dní ji pokřtí během speciálního livestreamu. Ve vizuálu písně si v rytířských soubojích vyřizují účty značky Mercedes, Zippo či Pizza Hut a jak sám hudebník uvedl, klip je vážně "úlet".

ROZHOVOR | Kapitán Demo: Všechno je to dělaný na klíč, vědma řídí celou moji kariéru

"Pár měsíců potom, co jsem koupil pár firem, jsme zaznamenali menší třenice a nepokoje mezi nimi. Už jsem se na to nemohl dívat, a tak jsem vymyslel systém, jak si budou moct veřejně všichni vyřídit účty a dát si do huby jako za starejch časů. Je to vlastně takovej druh team buildingu. Zároveň jsem chtěl pobavit lidi v týhle těžký době a nacpat do klipu co nejvíc product placementu, protože si myslím, že je ho obecně poslední dobou v klipech málo," okomentoval počin Kapitán Demo.

Dirty Old Dogs se rituálně očišťují ohněm

Olomoučtí Dirty Old Dogs vydávají první singl One Day spolu s videoklipem z připravovaného alba Let’s Burn Heaven Again. Skladba vznikla v kapelním studiu, mixu a masteru se chopil Amák z Golden Hive
„One day odkazuje na nutné bolestné změny, což je ostatně jedno z témat celé nacházející desky. Intimní až meditační skladba poukazuje na uzavření starých kapitol s pozitivním nádechem do budoucna. V klipu je vyobrazeno rituální spalování, očištění a osvobození. Chtěli jsme zachytit až spirituální náladu, která se odráží i v textu," říká o skladbě frontmann Tomm Prochazka.

Roman Dragoun představuje singl Jako dým

Pod názvem Roman Dragoun Projekt vyšlo 15. dubna nové dvojalbum této rockové legendy. Spolu s ním pak také videoklip k songu Jako dým, o jehož režii se postaral Jan Turek.
Vždy jsem toužil po velkém aranžmá mých skladeb, a to mně splnil až Josef Buchta, který mi nabídl spolupráci s B-SIDE Bandem. Velice si toho vážím i skvělých aranží Zdenka Nováka! Vím, že všechny skladby již byly natočeny v různých podobách, ale s takovým skvělým orchestrem a sborem dostaly naprosto nový rozměr, čímž se umocnily nádherné texty,“ uvedl Roman Dragoun k desce.

Vypsaná fiXa nechává záři reflektorů fanouškům

Videoklip ke skladbě Nedělní chvilka v jiné dimenzi je poskládaný ze záběrů fanoušků, kteří sledují online koncert svojí oblíbené fiXy. Dohromady ho dal Přemek Koudela z filmové agentury Triple Double Films. Kapela aktuálně natáčí ve studiu Sono novou desku a zároveň se zapojí dvojicí svých koncertů do pražského kulturního projektu Art Parking.

Paulie Garand a holka s mašinou

Prostředí sportovních aut, bugin a motorek posloužilo pro nový klip Stormbreaker od Paulieho Garanda. V něm hostuje Martin Matys. Klip režíroval Ondřej Kudyn, který vytvořil všechny vizuály k z Paulieho posledního alba. Klip je prý zároveň promem na novou merchandise kolekci nesoucí název Circuit, která se nese v moto tématice. 

Years and Years s náloží energie

Zpěvák Olly Alexander udělal před nedávnem z Years and Years sólový projekt. Nový singl Starstruck měl pomoci šíření jeho nové TikTok Challenge, kdy mají lidé sdílet, jak svěle se mohou cítit a vypadat i v době lockdownu. "Stejně jako hodně z nás, i já jsem strávil celý minulý rok doma. Proto jsem chtěl natočit něco super pozitivního, co bude lidi bavit," vysvětluje k videu Olly.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: TZ interpretů
Témata: Klára Vytisková, Kapitán Demo, Dirty Old Dogs, Roman Dragoun, Years and Years, Vypsaná fiXa, Paulie Garand

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít