TOP 7 videoklipů týdne: Wohnout se pokusili o normální klip, Mandrage to vidí růžově

Vydáno 15.10.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Nový videoklip má vítězka poslední SuperStar Tereza Mašková nebo Mandrage, kteří avizují novou desku. Wohnout prý konečně natočili normální klip a Eva Matějovská zpívá o tom, jak je důležité se nikdy nevzdat. Harry Styles z One Direction připravil vizuální egotrip, Marron 5 také, ale přitom úplně jinak. Yungblud se spojil s Imagine Dragons a společně přichystali pořádný nářez!

TOP 7 videoklipů týdne: Wohnout se pokusili o normální klip, Mandrage to vidí růžově TOP 7 videoklipů týdne: Wohnout se pokusili o normální klip, Mandrage to vidí růžově


Wohnout
se pokusili natočit normální klip

"Řekl jsem si, že bychom po těch úletech měli udělat nějakej normální klip," říká Michal Skořepa, režisér nového videa kapely Wohnout, která se tentokrát rozhodla blíže představit píseň Mandragora. Fanoušci skupiny se však bát nemusejí. Stejně jako byli zvyklí z předchozích klipů, i tentokrát se dočkají kostýmů, efektů a animací, o které se postarali Martin Šafus s Annou Heribanovou.

Wohnout dotáhli svou Miss maringotku do Hodonína

 


Eva Matějovská zpívá o naději

Téměř rok trvalo Evě Matějovské, než do světa vypustila nový singl. V písni Tažní ptáci zpívá o naději a o tom, jak důležité je se nikdy nevzdat. Video vypráví o příběhu milenecké dvojice, která se seznámila ještě na základní škole. V dospělosti to však páru přestává klapat a hledá cestu zpět k sobě. O hudbu a text písně se postaral zpěvák Karelll, na režisérskou židličku pak usedl Dominik Jirovský.

 


Tereze Maškové napsali novinku členové No Name

Tereza Mašková navazuje na píseň Žár a i svůj další singl nazpívala v češtině. Skladba O nás dvou pro českou zpěvačku složili členové No Name, konkrétně Igor Timko se Zolim Sallaiem, a herečka Jana Kolesárová. "Strach z lásky, zmatenost, zamilovanost... Velice těžko se mi tato skladba popisuje, protože si myslím, že každý z nás si tímto prošel," uvedla sama Tereza Mašková, která k O nás dvou představuje líbivý videoklip.

Tereza Mašková interview: Moje první deska bude mišmaš, druhá už vyprofilovaná

 


Mandrage
se inspirovali ve filmech

S chytlavou písní přichází také skupina Mandrage. Song Vidím to růžově by dle kytaristy Pepy Bolana mohl být jakousi paralelou hitu Hledá se žena po deseti letech. V novince už muž svou ženu našel, jejich vztah jen zkrátka nepatří mezi ty konzervativní. Záběry z videa jsou pak jako vystřižené z akční komedie Pan a paní Smithovi. A jak přiznal Jordan Haj, právě ve filmech hledali při tvorbě klipu inspiraci. "Je to vlastně takové žánrové pojetí love story po vzoru několika filmů nebo určitých scén z nich, které se nám líbí a připadají nám hrozně sexy."

VIDEOROZHOVOR: Mandrage - Další deska ještě nemá téma, teď se porveme o to, kdo má lepší nápad


Harry Styles
s novým singlem šmrcnutým sedmdesátkami

Nový singl Harryho Stylese je docela překvapivá věc. Song lehce inspirovaný sedmdesátkami, Michaelem Kiwanukou i Frankem Oceanem. Klip je postavený hodně na zpěvákovi samotném, možná až příliš, ale song je rozhodně zajímavý.


Maroon 5
s minimalistickým klipem k singlu Memories

Hodně intimní video přichystali Maroon 5, celé ho nechali na záběru tváře frontmana Adama Levinea. Song má reflektovat ztrátu někoho blízkého. “Jinými slovy je o každém z nás," vysvětluje v tiskové zprávě Levine. Nejspíš si při pohledu na tenhle klip vzpomenete taky na Sinead O’Connor a její Nothing Compares 2U.


YUNGBLUD a Imagine Dragons přichystali pořádnou zběsilost

YUNGBLUD, který se stále více profiluje do role Jokera hudební scény (naštěstí jen vizuálně), dokonale kontrastuje s uhlazeným fešákem v podobě Dana Reynoldse z Imagine Dragons. Klip natáčeli na starém vrakovišti a auta lítají vzduchem. YUNGBLUD vystoupí už 4. listopadu v pražském klubu Roxy. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková

Témata: Wohnout, Eva Matějovská, Karelll, Tereza Mašková, No Name, Mandrage, Harry Styles, Yungblud, Imagine Dragons, Maroon 5

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít