TOP 8 videoklipů týdne (137.): Midi Lidi na bizarním srazu Kjůristů, rapující Celeste Buckingham i popoví Paramore

Vydáno 09.05.2017 | autor: Anna Hejkalová

Také květen přeje novým videoklipům. Zatímco v našich končinách vznikly rapové snímky libereckých ATMO music nebo Celeste Buckingham ve spolupráci se slovenskými kolegy, ze zahraniční se o slovo hlásí živočišní Biffy Clyro, hitparádová jednička Ed Sheeran nebo Paramore s popovým zvukem. 

TOP 8 videoklipů týdne (137.): Midi Lidi na bizarním srazu Kjůristů, rapující Celeste Buckingham i popoví Paramore Midi Lidi vyrazili na sraz kjůristů


PARAMORE
SKLOUZLI K POPU

Novinkami Hard Times a Told You So dali Paramore dost jasně najevo, kam se budou pravděpodobně ubírat na nové desce. Album After Laughter vyjde již tento týden, konkrétně v pátek 12. května. Na této desce je mimo posunutí hudebního žánru novinkou i obsazení. Záda Hayley Williams bude opět jistit Zac Farro, naopak baskytarista Jeremy Davis bude ve formaci chybět. Jak to Paramore bude fungovat v nové sestavě, zjistíme na letošním Rock for People.

Fanoušci zpěvačky Paramore zapláčou: Hayley Williams se vdala za kytaristu New Found Glory

MIDI LIDI PŘINÁŠEJÍ DETAILNÍ VYPRÁVĚNÍ ZE SRAZU KJŮRISTŮ

Midi Lidi přinesli nový vizuál k písni Sraz kjůristů, která se zatím dala fyzicky sehnat jen na vinylu desky Give Masterpiece a Chance. Kapela ho ale umístila i na EP Pomelo vedle songu Masterpiece. O klip k písni se postaralo studio Flesh&Brain, které spolupracuje například s bizarními projekty jako Piča z hoven nebo I love 69 Popgejů. Setkáme se v něm s frontmanem Petrem Markem v roli nacisty, Tomášem Kelarem jako zombie a Prokopa Holoubka uvidíme jako typického fanouška The Cure.

Midi Lidi interview: Nová deska je jako víno, které nebyl čas pít

BIFFY CLYRO SE V ČERVENCI VRÁTÍ DO ROLE PŘEDSKOKANŮ

Již šesté ohlédnutí za deskou Ellipsis přinášejí Biffy Clyro. V klipu k písni Friends and Enemies jsou sestříhané momenty zachycené v průběhu Ellipsis Tour, které čítalo okolo osmdesáti koncertů. Záběry určitě všechny fanoušky navnadí i na pražskou koncertní zastávku, jež se bude konat 4. července na letišti v Letňanech. Tam jako předskokani budou mít za úkol rozhýbat diváky před Guns N' Roses.

RECENZE: Biffy Clyro obchodují s emocemi. A jde jim to skvěle

DIRTY BLONDES SHRNULI DVA ROKY V NOVÉ SESTAVĚ

Před více než dvěma lety vydali Dirty Blondes album We Live Only Once, které s nimi nazpívala ještě zpěvačka Beego. Nedlouho po jeho vydání ji ale nahradila Dana Yousifová a přibližně od té doby vznikaly záběry, které nyní vedly ke klipu k písni I Got The Fire z výše jmenované desky. Můžeme tak s nimi zavzpomínat na Mystic Sk8 Cup, kde hráli před The Subways, nebo na společnou část tour s kapelou Wohnout.

ED SHEERAN VYMETÁ IRSKÉ HOSPODY

Ed Sheeran nelení a po úspěchu hitu Shape Of You představuje nový videoklip k písni Galway Girl, na kterém se stejně jako na tom předchozím podílel režisér Jason Koenig. Přesto, že se v něm zpěvák sotva mihne, sám se na něm hodně podílel. Takzvanou metodou PoV, tedy technikou natáčení z vlastní perspektivy, je totiž hudebník sám zachytil na svém dubnovém koncertu v Dublinu. Ve videu se ocitneme také v samotném irském městečku Galway, ze kterého pochází dívka, o které Ed zpívá. A setkáme se také s folkovou skupinou Beoga, která se na songu přímo podílela.

RAPUJÍCÍ CELESTE BUCKINGHAM

Slovenská zpěvačka se švýcarsko-americkými kořeny Celeste Buckingham spojila síly s rapperem Kalim a producentem Peterem Pannem. Vznikla z toho píseň Alica z ríše divokých, která je inspirovaná slavnou pohádkou autora Lewise Carrolla. V singlu zpívají hlavní aktéři o procitnutí z dětského světa snů do reality se vším, co s sebou tato změna přináší. To vše se pokusili promítnou i do videoklipu. Fanoušci Celeste se navíc dočkali také příjemného překvapení - jde totiž o vůbec první slovensky zpívaný singl této interpretky, na kterém se navíc z velké části podílela také autorsky.

ATMO MUSIC SI Z ŘECKA PŘIVEZLI TROFEJE

ATMO Music už ovládli hitparády například písněmi Andělé, Ráno či Polety a zdá se, že se na ně chystají zaútočit i tentokrát. Liberecké duo zveřejnilo nový videoklip k písni Trofeje. Natáčeli ho v Řecku. Jak na svých fanouškovských stránkách Beef a ODD prozradili, sáhli na rozdíl od singlů Valerie, So Down či Vlny po singlu s trochu odlehčenějším tématem a podkladem. A příznivci jejich výběr na sociálních sítích pochvalují.

VESNA SE VTĚLILA DO BOHYNÍ

"Holčičí Čechomor" - tak nazval příznačně novinář Stanislav Dvořák projekt Vesna, který se letos objevil na české hudební scéně. Toto osmičlenné uskupení, kterému dominují čtyři ženy, z nichž každá reprezentuje jednu bohyni ročních období, sází stejně jako úspěšná česká skupina na folkově laděnou hudbu. 18. května vydá kapela svou první desku a jako úvodní ochutnávku z ní vyslala do světa singl Morana, ke kterému natočila videoklip vyprávějící o dívce prahnoucí po lásce. Ten se natáčel v prostorách Valašského muzea pod taktovkou režiséra Matyáše Fáry.

Text: Anna Hejkalová, Andrea Štipčáková

Témata: Paramore, Midi LidiBiffy ClyroGuns N' Roses, Dirty Blondes, ATMO Music, Vesna, Celeste Buckingham, Ed Sheeran

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít