TOP 9 videoklipů týdne (115): Kato zpívá dceři v kočárku, Martin Harich připomíná rozchod se Celeste

Vydáno 01.12.2016 | autor: Hana Bukáčková

V novém vydání klipů týdne se začínají pozvolna projevovat blížící se Vánoce, sváteční čas nám připomíná slovenská zpěvačka Kristína. Její krajan Martin Harich zpívá o rozchodu se Celeste Buckingham, která shodou okolností vydala nový klip ve stejný den. Kato z Prago Union uděluje rady do života své dcerce a ze zahraniční scény se připomínají The Lumineers, Jake Bugg nebo Amy Macdonald

TOP 9 videoklipů týdne (115): Kato zpívá dceři v kočárku, Martin Harich připomíná rozchod se Celeste Kato při rozhovoru pro iREPORT. Foto: Lucie Levá


HARICH UKAZUJE V KLIPU BEJVALKU

Martin Harich představuje videoklip k písni Kam sa to podelo, kterou napsal po rozchodu se Celeste Buckingham. Donedávna si nebyl jistý, jestli skladbu vůbec vydá, na poslední chvíli ji začlenil na své EP Pátram, které vyšlo v září a nyní přináší rádiovou verzi. S videoklipem představuje také nový text písně.  K natočení klipu si přizval tu, které byl song původně věnován - Celeste. Studiový snímek působí velmi jednoduše a čistě a jeho černobílé provedení evokuje vzpomínky a návrat do minulosti.

Martin Harich interview: Miluji cesty po Evropě za buskingem. Ve Švýcarsku jsme hráli i přes zákaz

ANI CELESTE NEZAHÁLÍ A PŘICHÁZÍ S NOVINKOU

Celeste Buckingham přichází se svou posledním skladbou v tomto roce My Last Song. Určitě to ale není její úplně poslední song, jak by mohl evokovat název. Buckingham má našlápnuto ke hvězdné kariéře a nebojí se experimentovat. Klipem se prolínají krásné scenérie, za kterými se nebála vydat 4 tisíce kilometrů. Natáčel se v Normandii, Noisy le Granda, Švýcarsku. Velmi krásně zpracované vizuální dílko. Jak už je jejím zvykem, přináší Celeste naléhavý odkaz, ve kterém se může najít každý z nás. 

Celeste Buckingham interview: Ženy v šoubyznysu jsou hodně sexualizovány

THE LUMINEERS VÁM USNOU NA PODLAZE

Folkrocková skupina z Denveru The Lumineers navštívila před pár dny Českou republiku, aby všechny přítomné nakazila dobrou náladou. Nahrávka Sleep On The Floor patří na druhé studiové album Cleopatra, které vyšlo v první polovině tohoto roku. Výpravný klip pojednává o tom, jak mladý pár společně uteče a během cesty zažívá strasti obyčejných lidí, ale i různá dobrodružství. Nechybí ani atypický svatební obřad na jedné garden party. V závěru klipu, ale zjistíte, že není vše, jak se na první pohled jeví. To všechno mohl být jen sen, když jste usnuli na podlaze.

LIVE: Lumineers v Lucerně dokázali, že Folk's Not Dead

KORBEN DALLAS PŘEDSTAVUJÍ NOVINKU

Slovenská kapela Korben Dallas (předskokan letošních velkokoncertů Lucie) představila svoji novinku Oranžová na nedávném pražském koncertě, nyní přichází s jejím videoklipem. Ten je jednoduchý a natočený jedním záběrem z výhledu na podzimní krajinu z okénka automobilu. Písnička je součástí kompilace Ostrov hudby věnované Jurajovi Kušnierikovi.

LIVE: Korben Dallas si podmanili pražskou Akropoli, překvapila je Aneta Langerová

TRADIČNÍ AMERICKÝ KÝČ S KRISTÍNOU

Máme za sebou první adeventní neděli a s tím souvisí i různé písně s vánoční tématikou. Mezi prvními letošními svátečními singly přichází slovenská zpěvačka Kristína. Její Vianočná jahoda vás nakazí pravou nefalšovanou vánoční klasikou, která je plná klasického pozitivního amerického kýče ve formě skvělé nálady, rozzářených dětských očí, rodinných setkání a vánočních vzorů a stromečku.

vložte odkaz, text nemažte

AMY MACDONALD MÁ PO PĚTI LETECH NOVINKU

Amy Macdonald vyjde po téměř pěti letech nové album. Jeho vydání je ohlášeno na 17. února 2017. Album bude nést název Under Stars a bude obsahovat jedenáct skladeb, na kterých Amy posledních dva a půl roku usilovně pracovala. Nedávno poslala do světa ochutnávku v podobě akustické verze písně Down By The Water. V Praze Amy uvidíme 21. března v Lucerna Music Baru. 

KATO ZPÍVÁ SVÉ DCEŘI

Prago Union natočili již druhý klip k desce Smrt žije, vydané v létě letošního roku. V klipu Co si počnem? vozí Kato svou malou dceru v kočárku a zpívá jí. Snímek je nízkonákladový a velmi jednoduchý, ale k tomuto tématu by se nehodilo nic extra honosného nebo akčního, protože jde především o sdělení, které jí Kato říká, a vyprávění z jeho života z doby, než přišla na svět. Režie se ujal Jordan Haj. 


OK GO ROZTÁHLI 4,2 SEKUNDY DO CELÉHO KLIPU

Kapela OK Go je proslulá svými nápaditými klipy, které musíte vždy dokoukat do konce, protože čekáte, co dalšího ještě přijde. Tentokrát tomu není jinak. Natočili 4,2 sekundy dlouhý záběr plný rozprsklých barev, praskajících vodních balónků nebo výbuchů akustických kytar. Celý tento záběr je hned na začátku v reálné rychlosti, následně si ho ale vychutnáme zpomalený. Klip režíroval zpěvák kapely Damian Kulash.

MLADIČKÝ JAKE BUGG NA ROADTRIPU

Jednadvacetiletý hudebník Jake Bugg, jehož tvorbu významně ovlivnili velikáni jako The Beatles, Jimi Hendrix, Johnny Cash, Oasis nebo Metallica, letos v červnu vydal již třetí album s názvem On My One. V klipu Put Out The Fire ho sledujeme na roadtripu. Do České republiky vyrazil zrovna před dvěma týdny. Zastávku měl ve Velkém sále pražské Lucerny. Jake Bugg bohužel v těchto končinách ještě není tak známý, proto zaplnil jen asi polovinu sálu. Snad to bude při příští návštěvě lepší.

text: Hana Bukáčková, Anna Hejkalová

Témata: Martin Harich, Celeste Buckingham, Korben Dallas, Lumineers, Kristína, Amy Macdonald, Jake Bugg, Prago Union, OK Go

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít