TOP 8 videoklipů týdne: Pokáč a jeho kočičí trable, Robbie Williams rozšiřuje sbírku tetování

Vydáno 07.11.2017 | autor: redakce

Hned dvojnásobné zastoupení mají tento týden v osmičce nejzajímavějších klipů slovenské zpěvačky - Celeste Buckingham a Kristína. Česko reprezentují Pokáč, Ewa Farna a IAN a ze zahraničních hvězd nás novinkami potěší například Robbie Williams, N.E.R.D. nebo Almanac.

TOP 8 videoklipů týdne: Pokáč a jeho kočičí trable, Robbie Williams rozšiřuje sbírku tetování TOP 8 videoklipů týdne: Pokáč a jeho kočičí trable, Robbie Williams rozšiřuje sbírku tetování


CELESTE BUCKINGHAM
SE PŘEDSTAVUJE V TEMNĚJŠÍCH ODSTÍNECH

Celeste Buckingham se dosud prezentovala spíše optimisticky. Její skladba Go Away však působí naopak temněji, stejně jako video k ní. Dle slov hudebnice reprezentuje její pocity frustrace, kterým by se v životě nejraději vyhnula. I proto se v něm téměř vůbec neusměje, po celou dobu si drží vážný, dokonce až naštvaný výraz. Song pochází ze zpěvaččina nové alba Bare, které se od těch předchozích liší především melodičtějšími a energičtějšími texty. O režii videoklipu se postaral Samuel Hoffman.

Celeste Buckingham vrátila Donaldu Trumpovi 25 tisíc dolarů. Nesouhlasí s jeho názory

KRISTÍNA NAZPÍVALA SKLADBU K FILMU TRI ŽELANIA

Začátkem prosince se ve slovenských kinech objeví film Tri želania, který humornou formou vypráví o několika podobách lásky. V něm zazní i skladba Sympatie, kterou nazpívala Kristína. Novinka je nabitá pozitivní energií, kterou vyzařuje i samotný klip poskládaný především z ukázek z filmu. V nich se náctiletý Albert dívá na fotografii sestry svého nejlepšího kamaráda, do které se zamiloval, ale ona jeho lásku neopětuje. Uvidíme jej také šplhat po laně, pobíhat s dívkou svého srdce po městě nebo jezdit na kolotočích. Vše je doplněno o záběry usmívající se a tančící Kristíny.

 

N.E.R.D. SE VRACÍ NA SCÉNU. S RAPUJÍCÍ RIHANNOU

Skupina N.E.R.D<strong>. složená z hudebníků Chada Huga, Shayla Haleyho a Pharrella Williamse si ke svému novému singlu Lemon přizvala Rihannu. Video začíná záběrem na devětadvacetiletou zpěvačku, jak holí hlavu tanečnici Mette Towley, která je ústřední postavou klipu. Umělkyně z Minneapolis se pak ve zbytku videa protwerkuje bleším trhem až k oponě ozářené neonovými světly. Píseň je předzvěstí nového alba N.E.R.D., které se jmenuje No_One Ever Really Dies. Kapela vydala svou poslední desku v roce 2010, od té doby měli její členové pauzu. Sešli se pouze před třemi lety na nahrávání skladby Squeeze Me k filmu Spongebob.


ALMANAC
ŠERMUJÍ O LÁSKU SVÉ VYVOLENÉ

Historický podkres nese nový klip německo-bělorusko-britské formace Almanac. V něm se odehrává příběh nevěry, která vyústí až v šermířský souboj obou hlavních mužských postav a následný soud. Roli zhrzeného manžela si ve videu zahrála česká šermířská legenda Pavel Plcha ze skupiny Kadeti. Téměř až filmové záběry střídají pohledy na skupinu hrající píseň Losing My Mind. Novinka se natáčela ve dvou lokalitách - na zámku Holešov a v ateliérech Three Brothers Production.IAN JSOU ZPĚT A CHYSTAJÍ VELKÉ VĚCI 

Po dvouleté odmlce se projekt IAN vrací zpět na prkna hudební scény, a to opravdu velkolepě. S novým singlem COMA. Pětiminutová skladba v sobě skrývá spoustu zajímavých momentů, potěší jak milovníky akustické kytary, tak romantického piana. Skladba i videoklip velmi přirozeně gradují, až to lehce tají dech. Jedna část klipu se odehrává v ateliéru, kde můžeme spatřit všechny členy kapely. Ta druhá nám nabízí okouzlující pohled na krásy lesa v okolí Chomutova. Velmi originálně oblečený zpěvák se s kytarou vydává do přírody, která má jasný význam - odhodlání. Dle jeho slov to má v divácích evokovat proces řešení si vnitřních rozporů a otázku, co dělat dál. To je i širší myšlenka jeho nového projektu. 

POKÁČ SI POŘÍDIL DOMŮ KOČKU

Jeden usměvavý příběh. Písničkář Pokáč si pořídil domů z útulku koťátko. To však netušil, jaký poděs se v roztomilé kočičce skrývá. Animovaný klip vypráví celý velký příběh od chvíle, kdy se se svou přítelkyní rozhodli obstarat si mazlíčka. Roztomilým způsobem nám představuje nepříjemné situace, když svého malého ďábla nemohli naučit používat kočičí záchod nebo když jej při každém pohlazení podrápal do krve až po narození dalších malých kočičích ratolestí. Klipu se ujali Alžběta Göbelová s Martinem Kubalcem. Ti také do klipu zakomponovali menší hádanku a podle komentářů pod videi i pořádný hlavolam. Tajenka má údajně 13-14 písmen a dává smysl ke klipu. Tak hledejte.

Pokáč interview: Průvodce jeho prvním albem Vlasy v sedmnácti písních

ROBBIE WILLIAMS SE V NOVÉM KLIPU NECHÁVÁ OPĚT TETOVAT

V pořadí již třetí singl z očekávané desky Under The Radar vol. 2 nese název Run It Wild. Jak jsme již psali minule, nová deska je tzv. "šuplíkový počit", a proto nově vydaná skladba vznikla již před pěti lety. Tehdy Robbie chystal desku Take The Crown a pravděpodobně se mu Run It Wild prostě nehodilo do krámu. Tenkrát prý vznikla myšlenka série desek Under The Radar. Ta má zatím jen samé pozitivní ohlasy jak ze stran fanoušků, tak hudebních kritiků. Sympatické na tom totiž je, že jsou na deskách skladby, které byly psané přirozeně, a ne za účelem velkých komerčních ambicí. Klip k nové skladbě je velmi jednoduchý. Robbie zpívá na taterském lehátku a nechává si zároveň dělat další z již tak z mnoha tetování.  

BLOG: Robbie Williams v Praze - Když se celoživotní zážitek ztratí na rozmazaných displejích telefonů

EWA FARNA SE JIŽ NEMŮŽE DOČKAT VÁNOC 

První listopadový den byl světu představen vánoční singl Vánoce na míru. Ewa Farna společně s dětským sborem zpívá o vánoční pohodě a o skrytých dětech uvnitř každého z nás. Samotný klip působí až lehce kýčovitě. Záběry na křečovitě se usmívající prarodiče a nadšené děti, které rozbalují dokonale zabalené dárky u vánočního stromu, můžou vypadal i lehce komicky, ovšem píseň je to opravdu chytlavá. A proto "Jestli si můžu něco přát, v balícím papíru, Vánoce na míru. Do adventu nám zbývá ještě několik týdnů, ale tuto skladbu si budete zpívat už teď. 

text: Andrea Štipčáková, Lucie Šimůnková

Témata: Celeste Buckingham, Kristína, N.E.R.D., Almanac, IAN, Pokáč, Robbie Williams, Ewa Farna

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít