Hit Celeste Buckingham se probojoval do prestižní hitparády amerického Billboardu

Vydáno 31.03.2016 | autor: Josef Martínek

Celeste Buckingham už nějakou dobu vedle českého a slovenského trhu působí i v Americe. Magazín Billboard, který každý týden sestavuje nejprestižnější hitparády světa, ji objevil už před dvěma lety, když ji zařadil do rubriky Bubbling Under, sledující nejnadějnější nováčky. Nyní se její píseň Crushin' My Fairytale dostala i do jednoho z ostře sledovaných žebříčků. 

Hit Celeste Buckingham se probojoval do prestižní hitparády amerického Billboardu Celeste uspěla s písní Crushin' My Fairytale

V Americe si Celeste poprvé všimli díky jejímu hitu Run Run Run, jehož klip už na YouTube nasbíral skoro 20 milionů zhlédnutí. Nyní boduje s písní Crushin' My Fairytale, která v Česku a na Slovensku vyšla už na podzim 2013 a obsadila přední příčky tuzemské IFPI hitparády. V Evropě se zatím Buckingham pokouší prorazit se žhavou novinkou Hello, "šoubyznysovou hymnou". 

VIDEO: Jak vypadá šoubyznys pohledem Celeste Buckingham? O tom je nový klip Hello

Singl se probojoval do žebříčku Billboard Mainstream Top 40 Indicator Chart, ve kterém se kromě Celeste momentálně pohybují třeba Justin Bieber, Taylor Swift, Ellie Goulding a další hvězdy světové pop music. "Mám neskutečnou radost z toho, že jedna z mých písniček takto nečekaně prorazila v americké hitparádě. Jsem šťastná, že mám úžasné fanoušky, kteří mě stále podporují v tom, co dělám," svěřila se zpěvačka. Její píseň odstartovala minulý týden na 39. místě a v aktuálním kole si o 3 příčky polepšila na 36. pozici. 

Celeste Buckingham vydává nové EP, celé album představí příští rok

"Pro Celeste, všechny spolupracovníky tady i v USA  a také pro celou českou a slovenskou scénu je to obrovský úspěch a pravděpodobně historicky první umístění našeho interpreta v jednom z TOP žebříčků světově nejuznávanější platformy billboard.com. Konkrétně Billboard Mainstream Top 40 Indicator Chart je žebříček sestavovaný na základě hranosti skladeb hlavních referenčních rádií v USA s formátem AC (adult contemporary) a CRH (contemporary hit radio)," podotkl její manažer Lumír Mati. 

Píseň Crushin' My Fairytale vyšla na druhém albu Celeste Where I Belong, její autorkou je sama zpěvačka, ruku k dílu přiložil i Američan Jon White. 

tz, jm, foto: Martin Hudák, Nicola Lieskovská

zavřít