VIDEO: Je Lipo osamělý vlčák českého rapu? V novince Nebudu lhát kritizuje domácí scénu

Vydáno 15.01.2017 | autor: redakce

"Vrány létají v hejnu. Orel létá sám." Těmito slovy začíná nový videoklip Nebudu lhát rappera Lipa. Věrným parťákem je mu v ponurém snímku pouze vlčák Sitka. Novinka připomíná Lipovu chystanou třetí studiovou desku. 

VIDEO: Je Lipo osamělý vlčák českého rapu? V novince Nebudu lhát kritizuje domácí scénu Je Lipo osamělý vlčák českého rapu? V novince Nebudu lhát kritizuje domácí scénu

Lipo, který ve formaci BPM rap propojil s poezií a na minulé desce O duši experimentoval, se u nás se svou vizí moderního hip hopu, neokleštěného tradičními žánrovými stereotypy, cítí osamoceně. Nad limity zdejší scény se rozhodl kriticky zamyslet v novém singlu - symbolicky nazvaném Nebudu lhát.

Lipo interview: Hudba pro mě není spotřební zboží. Je to způsob vyjádření

"Mimo obhajoby vlastní cesty a umělecké integrity se vyjadřuju kriticky k řadě problémů, které se týkají 'mého' hudebního žánru. Patří mezi ně násilná stylizace interpretů, bezostyšné vykrádání jiných umělců, celkové pokrytectví místních rapperů nebo třeba to, jak jsou stereotypně a většinově vnímány a vykreslovány ženy v českém rapu. Zároveň posluchače možná překvapí, že song je poměrně energický." vysvětluje Lipo. Ten si, jak je již jeho zvykem, nový klip sám režíroval. Kulisou mu byly zajímavé lokality v severních Čechách, které zaujmou svou syrovou, časem poznamenanou krásou.

vložte odkaz, text nemažte

Myšlenku klipu symbolizuje také československý vlčák Sitka. Lipo během natáčení spolupracoval nejen s ním, ale i s jeho majitelem - fotografem Honzou Řeháčkem alias Kopernikkem.

Aktuálně pracuje Lipo na své třetí sólové desce, kterou by rád vydal ještě letos. První předzvěstí byl loňský singl Štěstí, který rozezněl nezaměnitelný hlas zpěvačky Debbi. Videoklip se umístil mezi dvaceti nejpřehrávanějšími za celý rok 2016 na hudební televizi Óčko. Za sebou má rapper také úspěšné podzimní turné s ATMO music, včetně beznadějně vyprodaného koncertu v pražském Lucerna Music Baru nebo závěrečné halové show v liberecké Home Credit Aréně.

tz, jm, foto: Jan "Kopernikk" Řeháček

Témata: Lipo, Nebudu lhát, rap, BPM

3,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít