VIDEO: Lipo a ODD se snaží rozproudit kreativitu v mladých

Vydáno 18.09.2017 | autor: redakce

"List je prázdnej, začni psát," nabádá rapper Lipo novým singlem Vidíš, co jiní nevidí. Skladba je určena všem kreativním lidem, zejména těm mladým, kteří se nechtějí jen bez zájmu dívat na stav věcí kolem sebe, ale mají chuť a nápady, jak je měnit k lepšímu.

VIDEO: Lipo a ODD se snaží rozproudit kreativitu v mladých VIDEO: Lipo a ODD se snaží rozproudit kreativitu v mladých

Singl Vidíš, co jiní nevidí vznikl ve spolupráci s nadací SmartUp, která se zaměřuje na podporu nápadů a projektů mladých lidí a pomoc s jejich realizací. Ve videoklipu, který si rapper tradičně sám režíroval, proto můžeme vidět talentované mladé lidi, jak kráčí za svými uměleckými sny. Refrén písně nazpíval ODD, polovina hiphopové dvojice ATMO music a producent Lipových skladeb.

VIDEO: Je Lipo osamělý vlčák českého rapu? V novince Nebudu lhát kritizuje domácí scénu

O tom, jak je těžké přetavit přání v konkrétní výsledek, ví své i sám Lipo. "Vzpomněl jsem si na dobu, kdy jsem začínal psát první texty a neměl jsem nic, kromě touhy světu sdělit to, co jsem sám považoval za důležitý. Je mi jasný, že takhle nějak začíná většina lidí a že to občas není vůbec snadný," zamýšlí se.

"Za poslední dobu jsem se setkal s řadou projektů mladých lidí, kteří se rozhodli změnit věci kolem sebe a věnovat svoji energii něčemu, co má hlubší smysl. Díky programu, jakým je SmartUp, najdou prostředky a hlavně i podporu od lidí k uskutečnění svých plánů. Tenhle song jsem napsal pro všechny, kdo jsi jdou bez okázalých gest za svým snem, i pro SmartUp, a všechny ty, kdo v tom snažení mladým lidem pomáhají," dodává Lipo s tím, že nadšení nastupující generace ho při natáčení ovlivnilo.

Témata: Lipo, Vidíš, co jiné nevidí, ODD

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít