VIDEOPREMIÉRA: České srdce a hippie Lukáš Pavlásek na cestě na Okoř

Vydáno 25.05.2021 | autor: iREPORT

České srdce představuje videoklip k písni Nebe nad Okoří z připravovaného osmého alba skupiny. Skladbu otextoval známý bavič Lukáš Pavlásek, který si zároveň střihl ve vizuálu jednu z hlavních rolí.

VIDEOPREMIÉRA: České srdce a hippie Lukáš Pavlásek na cestě na Okoř VIDEOPREMIÉRA: České srdce a hippie Lukáš Pavlásek na cestě na Okoř

České srdce se pro svůj nový videoklip nechalo inspirovat okolím hradu Okoř. „Je to úžasné místo s jedinečnou energií. A právě takovou má i naše nová píseň. Nezpíváme v ní jen o Okoři, jde spíše o naše zhudebněné pocity o svobodě, volnosti, změnách životě a radosti z léta,“ říká kytarista a zpěvák Michal Šenbauer, který je taktéž pořadatelem festivalu Okoř se šťávou. „Letošní ročník se bohužel neuskuteční, ale ten následující už snad ano. A pokud bude, tak slibuji, že se šťávou!“

České srdce oslavilo své třicetiny v Lucerna Music Baru

Pro natočení videoklipu zvolila formace hippies atmosféru. „Námi zmíněnou volnost krásně představuje. Nakonec, už ji všichni dost potřebujeme. Ve vizuálu máme také skvělé auto. Jmenuje se Albánka. Jde o ročník 1971 a jsme moc rádi, že s námi společně s Lukášem Pavláskem klip natočila,“ doplňuje Šenbauer.

Zasazení vizuálu do období hippies si pochvaluje i sám Pavlásek. „Mám ho rád a myslím, že nás teď podobně uvolněná duchovně osvěžující doba čeká. Takže tenhle klip je takovou přípravou na letošní léto, které bude, doufám, parádní. Text k písničce se psal úplně sám. Stačilo nasát atmosféru festivalu a kraje pod Okoří a bylo to tam."

Za kamerou stál mladý a nadějný Robin Skotnicki. „Natáčeli jsme na skutečné cyklistické stezce z Tuchoměřic na Okoř. A příběh, který ve videu vyprávíme, by se tam mohl klidně stát,“ prozrazuje Šenbauer.

TZ, foto: archiv České srdce
Témata: České srdce, Lukáš Pavlásek, Nebe nad Okoří, videoklip, premiéra

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít