Alkehol oslaví 25 let v lihu. Hostovat jim bude Vojtek, Janda a Tři sestry

Vydáno 20.11.2016 | autor: Nicola Bernard

Je to k nevíře, ale Alkehol v březnu oslaví krásné čtvrtstoletí. My tam budeme a nejen z toho důvodu, že Pivo dělá hezká těla, ale především kvůli tomu, že to bude jízda králů a společně oslavíme narozeniny. Připijeme si sklenkou, kde bude R.U.M na zdraví a pak bude veselo, protože s úsměvem se pije líp. S touhle bandou pojedeme asi nonstop, dokud nebudou vlajky vlát. Pro zpestření nálady si můžete dát třeba travičku zelenou a pak virtuálně zmizet a objevit se na Slamníku.. 

Alkehol oslaví 25 let v lihu. Hostovat jim bude Vojtek, Janda a Tři sestry Alkehol oslaví za čtyři měsíce 25 let v lihu. Hostovat jim bude Vojtek, Janda a Tři Sestry

Kdo by všechny ty tracky výš neznal? Alkehol budou příští rok na rockové scéně už pětadvacet let, a pravidelně obšťastňují věrné fanoušky svým alko repertoárem. Není tomu ani pět let, kdy vyšlo jejich první best of pojmenované CD - 20 let na tahu, a už se bude zase slavit. A jak jinak, než v lihu.

Alkehol oslaví čtvrtstoletí v Lucerně. Po jejich boku vystoupí Pepa Vojtek, Petr Janda, Tři sestry a Lukáš Pavlásek

Čtveřici včetně Oty Hereše můžete pravidělně narážet ať už na festivalech, studiových albech nebo klubových koncertech, v rámci nichž dostanete tradičně a tématicky chuť na zlatavý nahořklý mok. Co si budem povídat, hudba v pozadí a lá "zmaštěnej, zmaštěnej, na hromadu složenej, zmaštěnej, vožralej, ty vole, to je síla," (pozn. red. část refrénu písně Zmaštěnej) té chuti na pivo zkrátka neubírá.

Hosté byli zvoleni záměrně v tomto seskupení, protože jej pojí úspěch kapely sám o sobě. "Jsou to lidi, kteří nám v začátcích hodně pomohli," říká dál. U Petra Jandy ve studiu natočili svoje první album, Lou Fanánek jim na stejném albu nazpíval song, Kabáti jim poskytli "stage-azyl" na jejich prvním koncertě v Duchcově, kde před nimi vystoupili, a Lukáš Pavlásek? To je zkrátka jejich kámoš, který nesmí chybět.

vložte odkaz, text nemažte

Alkehol

Alkehol po boku Lukáše Pavláska neuvidíme poprvé. Není to ani dva roky zpátky, co jim Lukáš pokřtil CD na jejich vánočním koncertě v pražské Retro Music Hall. Lístky je už nyní možné zakoupit v síti Ticketportal a Ticketpro.

Text: Nicola Bernard, foto: Josef Beník (Beníkovorockovoko)

Témata: Alkehol, Josef Vojtek, Kabát, Petr Janda, Olympic, Tři Sestry, Lukáš Pavlásek, Ota Hereš

zavřít