Red Bull Music Academy letos zamíří do Montrealu. Přihlásit se můžete do března

Vydáno 22.02.2016 | autor: redakce

Už 18. ročník festivalu a workshopů Red Bull Music Academy se letos na podzim odehraje v Montrealu. Do Kanady se vrátí poprvé od roku 2007, kdy akademie probíhala v Torontu. Přihlašovací fáze končí už 7. března.

Red Bull Music Academy letos zamíří do Montrealu. Přihlásit se můžete do března Red Bull Music Academy letos proběhne v Montrealu

Do uzávěrky přihlášek proběhnou v České a Slovenské republice také dvě RBMA Club Nights, kdy se publiku představí mezinárodní host ve společnosti lokálních umělců, kteří mají k Red Bull Music Academy blízko. Konkrétně se bude jednat o workshopy a koncerty v Brně v Kabinetu Múz (27. února) a v Ostravě v Provozu Hlubina (4. března 2016).

LIVE: Red Bull Music Academy base camp - Thundercat a neuctivá vlaštovka

Red Bull Music Academy je globálním projektem, který podporuje a rozvíjí hudební tvořivost. Od roku 1998 navštěvuje každý rok jiné město, kde propojuje pečlivě vybranou skupinu producentů, zpěváků, beatmakerů, muzikantů a DJs z celého světa. Po celou dobu festivalu mohou hudebníci chodit na přednášky a setkání s osobnostmi z branže, mohou se od nich nechat inspirovat, ale taky s nimi i spolu navzájem spolupracovat a tvořit. Po nocích se pak během Red Bull Music Academy odehrávají zajímavé koncerty a párty, většinou v kultovních klubech daného města, ale taky po různých kulturních institucích i na netypických místech. Každá akce má představit jinou část hudební a kulturní mozaiky města.

Hlavním cílem celého projektu Red Bull Music Academy je propojit mezi sebou různé hudební žándry i hudební generace. Již dřív se akademie zúčastnily takové osobnosti, jako jsou Bob Moog, Brian Eno, Nile Rodgers, Steve Reich a Kim Gordon, ale také Giorgio Moroder, Erykah Badu, Bootsy Collins, MF DOOM, Richie Hawtin, Tony Allen, Q-Tip, Sly & Robbie, Chuck D, M.I.A., James Murphy nebo Moodymann. 

Never Sol sbírá zkušenosti v Tokiu na Red Bull Music Academy

Od ledna se hudební tvůrci z celého světa ucházejí o účast na Red Bull Music Academy v Montrealu. Formulář s žádostí mohou stáhnout z internetových stránek akademie a musí jej odeslat do 7. března spolu s vlastní CD nahrávkou. Z těchto přihlášek pak bude porota Red Bull Music Academy vybírat interprety roku 2016. Letos se jich v Montrealu sejde 70, protože je doplní účastníci z Paříže, kde byla RBMA loni ukončena dříve v důsledku ničivých událostí ze 13. listopadu.

tz, jm

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít