VIDEOPREMIÉRA: Hudebník a grafik M4REKG vede vnitřní dialog. Podívejte se na jeho klip A Betrayal

Vydáno 03.07.2017 | autor: redakce

Loňskou desku Singledom připomíná alternativní hudebník M4REKG novým videoklipem A Betrayal. Snímek plný abstraktních obrazců vám přinášíme v premiéře. 

VIDEOPREMIÉRA: Hudebník a grafik M4REKG vede vnitřní dialog. Podívejte se na jeho klip A Betrayal VIDEOPREMIÉRA: Hudebník a grafik M4REKG vede vnitřní dialog. Podívejte se na jeho klip A Betrayal

"Není to přímo singl, chci, ať ke každému důležitému songu z desky vznikne video," říká k výběru skladby M4REKG. Píseň A Betrayal"typicky atypickou kompozici". Tři hlavní pasáže, jeden pseudorefrén a docela velké outro. Je jediná na albu, v níž je po celou dobu autorův hlas výhradně modulovaný efekty.

TOP 13 domácích objevů roku 2016: Maella, Mikolas Josef, dné, David Stypka, Role a další talenty

"Video koresponduje," doplňuje hudebník. "Zabralo asi tři měsíce (i když to vypadá jako ojeb), ten vnitřní dialog je znázorněný tím, že jsem na FaceTimu a volám sám sobě. K tomu se pořád opakujou určité věci, je tam hodně symbolů a pár typografických koktin, které mi přišly jako lauter důležité. Ty odkazy na minulost a na čas obecně jsou vykreslené starýma videama z retro-kompaktu, videa, když jsem jel na přijímačky do Zlína, prostě nějaké hemzy z vlaku a auta, asi po nějaké kalbě, nevím, našel jsem to nedávno na disku a už si vlastně ani nemůžu vzpomenout, jak vypadal můj život deset let zpátky (když jsem to točil)."

Za projektem M4REKG stojí devětadvacetiletý grafik, designér, zvukař, multiinstrumentalista a nezávislý muzikant Marek Gabriel Hruška. Jeho životní dráha ho před čtyřmi lety zavedla z Ostravy do Prahy, jeho dráha umělecká ho přivedla od užitkové grafiky přes hudbu a zvuk k několika animovaným filmům a vlastní hudební pokusy až k plnohodnotnému debutovému albu. I to, jak je jeho zvykem, nahrál sám. Pod názvem Singledom vyšlo loni v listopadu. 

Témata: M4REKG, A Betrayal, Singledom

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít