VIDEO: Xindl X zvážněl. Zpívá ztracené Popelce, novou desku věnoval topícím se lidem

Vydáno 06.09.2016 | autor: redakce

Singl Popelka uvádí nové autorské album Xindla X. Pod názvem Kvadratura záchranného kruhu vyjde 23. září. Videoklip k němu vytvořil výtvarník Ondřej Pfeiffer, autor všech Xindlových klipů z posledních dvou let

VIDEO: Xindl X zvážněl. Zpívá ztracené Popelce, novou desku věnoval topícím se lidem Xindl X na festivalu Okoř. Foto: Lukáš Loužecký

Zatímco první singl Na vodě, který se držel na špičce hitparád přes půl roku, byl optimistickou a svižnou písní, v baladě Popelka se Xindl X pouští do pro něj nečekaně vážné polohy. "Píseň i klip jsou portrétem jedné ztracené existence ve víru velkoměsta. Holky, co se snaží přesvědčit svoje okolí i sama sebe o tom, že život je jeden velký mejdan, aby maskovala vlastní samotu. Věřím, že spousta dívek a žen se v té písni najde," říká Xindl X.

Vážnější tón a nostalgická nálada singlu sluší, po několika předchozích hitech, známých z rádia, se jedná o zajímavou změnu. Xindl tu dokazuje, že jeho písně mohou fungovat i bez ironie a slovních hříček. To potvrzuje i tradičně velmi dobře zpracovaný animovaný klip Ondřeje Pfeiffera. 

LIVE: Finále fotbalového šampionátu opanovali Xindl X a Portugalci

Jak už název alba Kvadratura záchranného kruhu napovídá, většinu písní propojuje pomyslně tématika vody. "Všechny písně vyprávějí příběhy topících se lidí. Ať už doslova nebo v přeneseném slova smyslu. Topících se ve vodě nebo ve vlastních problémech stejně neřešitelných jako je kvadratura kruhu," říká Xindl X.

vložte odkaz, text nemažte

Stejně jako na předchozí multiplatinové desce Čecháček Made využívá zpěvák akustické nástroje a přirozený zvuk své kapely přesně tak, jak ho známe z koncertů. Na rozdíl od Čecháčka ale novinka není koncepční album. "Pojítkem mezi písněmi je pouze motiv topení se v problémech. Jinak jsem se snažil, aby deska byla náladami i tématy co nejpestřejší," popisuje album Xindl X.

Album Kvadratura záchranného kruhu produkoval Dalibor Cidlinský jr., stejně jako předchozí tři Xindlova alba, a nahráli je výhradně muzikanti z koncertní kapely Xindla X: Dalibor Cidlinský jr. (piano, banjo, mandolína, kytara), Jan Cidlinský (housle, baskytara, kontrabas), Lukáš Bundil (kytara), Milan Matoušek (kytara), Emil Valach (bicí) a samozřejmě XINDL X (zpěv, kytara).

tz, jm

Témata: Xindl X, Kvadratura záchranného kruhu

4,00

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít