LIVE: Finále fotbalového šampionátu opanovali Xindl X a Portugalci

Vydáno 11.07.2016 | autor: Hana Bukáčková

Počasí vyšlo v poslední den fotbalového svátku nadmíru dobře, takže do Žlutých lázní dorazily na finále stovky lidí - logicky nejvíc za celý šampionát. Než Portugalsko udolalo Francii, zazpíval nažhaveným fanouškům Xindl X.

LIVE: Finále fotbalového šampionátu opanovali Xindl X a Portugalci Během festivalové sezóny vystoupil Xindl X i v Ostravě. Foto: Jiří Staněk


XINDL X

ŽLUTÉ LÁZNĚ, PRAHA
10. 7. 2016
(fotografie jsou ilustrační)

Xindl X měl zpočátku problém se zvukem, respektive se svým odposlechem, proto koncert začal s mírným zpožděním. V úvodu poděkoval přítomným za trpělivost, kterou jim perfektně vynahradil již v úvodním hitu V blbým věku. V Dysgrafikovi upravil verš s tenisem, když zpíval, že si připadá jak Elvis, a poté se snažil část písně zazpívat elvisovským stylem, závěr patřil sólu klávesáka Dalibora Cidlinského. Představovačka proběhla nezvykle už během druhé skladby.

LIVE: Maloskalská noc rozezpívala i pětileté děti. Potlesk si vysloužili Slza, Xindl X i Marek Ztracený

Xindl představil i novinku Světlo na konci tunelu z připravované desky, čímž naznačili svým fanouškům, na co se mohou v nejbližší době těšit. Došlo i na ověřené hity jako "ryze přírodní" Barbínu, kterou pak nahradila Chemie.

ZATOULANÁ BATERKA

Během vystoupení mu vypadla baterka z mikroportu, už to chtěl svést na zvukaře, ale fanoušci v prvních řadách si toho pohotově všimli a včas ho upozornili. Načež Xindl zavtipkoval, že se o něm teď bude psát, že je zpěvák na baterky. Při jeho tradiční vánoční koledě začal fanoušky rozezpívávat s tím, že na fotbalisty je to sice dobrý, ale aby to bylo slyšet i na fotbalovém stadionu, musí přidat na hlasivkách.

vložte odkaz, text nemažte

PŘIDALA SE I "CUDZINKA" MIRKA

Došlo i na medvědí tanec, při kterém si prý připadá jak debil, a v případě zapojení všech se z toho může vytvořit tvz. kolektivní debilní zážitek. Nechyběla ani píseň Na vodě ke stejnojmennému seriálu a jeho první hit Anděl. V závěru si vystřihl duet s Mirkou Miškechovou, která hrála ve Žlutých lázních chvíli před ním, když představila hlavně písničky z debutové desky Schizofrenik - optimista.

Xindlovy písně jsou velmi zlidovělé, setkaly se s velkým ohlasem a všechny generace si je prozpěvovaly. Protože se koncert odehrával v časovém presu, nemohlo dojít na žádný přídavek, i když by ho jistě jak muzikanti, tak i zpěvákovi spřízněnci uvítali.

text: Hana Bukáčková, foto: Jiří Staněk (Majáles Ostrava)

Témata: Xindl X, Mirka Miškechová, Žluté lázně, koncerty, fotbal, EURO 2016, Portugalsko

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít