5 festivalů, které letos musíte navštívit! Metalfest, Masters Of Rock, The Legends Rock Fest, Rock for People a Krásnou louku

Vydáno 22.03.2018 | autor: Nicola Bernard

Léto se kvapem blíží a s ním i velké množství zábavy pro mladé i starší. Největší festivaly v našem okolí již brzy dostanou příležitost přesvědčit své návštěvníky, že právě ten jejich je nejlepší. Jedním z těch, které stojí za to navštívit, je zcela jistě plzeňský Metalfest, který se koná 1. - 3. června. Festival se za poslední roky pořádně rozrostl a neunikla ani pozornosti světových festivalových médií. Pojďme si tedy ujasnit, proč vlastně na Metalfest, ale i jiné festivaly vyrazit.

5 festivalů, které letos musíte navštívit! Metalfest, Masters Of Rock, The Legends Rock Fest, Rock for People a Krásnou louku 5 festivalů, které letos musíte navštívit! Metalfest, Masters Of Rock, The Legends Rock Fest, Rock for People a Krásnou louku

KRÁSNÁ LOUKA

Multižánrový festival pro děti i dospělé. V sobotu se během festivalového programu vystřídá mnoho českých kapel, mezi kterými zajdou zalíbení jak děti, tak i dospělí. Nebudou chybět Mydy Rabycad, kteří sklidili úspěch v zahraničí, Perutě, No Name, Olga Lounová, Komunál či česká legenda Dalibor Janda. V neděli je přichystán program pro nejmenší. Festival se koná 25. - 27. května 2018. Vstupenky lze zakoupit v sti Ticketportal. Více na www.festivalkrasnalouka.cz.

METALFEST
Letos stejně tak, jako každoročně přivítá Plzeň metalové senzace. Festival se koná od 1. do 3. června 2018, kdy se každý den představí metalové ikony. Festivalový areál letos rozezní tóny finských symfonických metalistů - Nightwish, kteří opět navštíví Metalfest po dvou letech. Dále energičtí Apocalyptica,  jejíž zvláštností je interpretace původně heavy metalových skladeb osobitým způsobem aranžovaných pro violoncello. Dále nebudou chybět ani Accept, kteří sklidili loni úspěch po boku Českého Národního Symfonického Orchestru. Doprovodí je Sonata arctica, Alestorm,  Freedom Call, Rage či Eluveitte. Nebudou chybět ani české kapely, například Proximity či Dymytry. Lístky lze zakoupit v sítích Ticketportal. Více informací naleznete na www.metalfestopenair.cz.

ROCK FOR PEOPLE

Multižánrový festival Rock for People i letos přiítá deseti tisíce návštěvníků. Aby taky ne! Festivalový line-up chystá mnoho jmen, který si nesmíte nechat ujít. Na pódiech se vystřídají The Prodigy, Skillet - kteří vynikají v propojení hlasů zpěváka a zpěvačky, dále Enter Shikari, Blossoms, Oni, Valeras či Nova Twins. Festival se koná od 4. do 6. července 2018. Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketportal. Více na www.rockforpeople.cz.

MASTERS OF ROCK
Další chloubou Pragokoncertu je legendární Masters Of Rock konaný již tradičně v areálu vizovické likérky. Ta letos přivítá senzace, mezi kterými jsou Helloween. Ti u nás vystoupili v listopadu loňského roku. Dále Genne Simmons band, jejichž lídra můžeme znát z populárních KISS. Svým hlasem rozproudí davy sympatická a energická Alissa White-Gluz v čele Arch Enemy. V rámci festivalu zahrají i Korpiklaani, či melodičtí Avatar. Nebudou chybět ani Lordi, či Doro. Dále vystoupí Shakra, Dragony a další. Ani na tomto festivalu nebudou chybět české kapely, mezi kterými je například Doga, Alkehol, Salamandra či metalová Tanja. Festival se koná od 15. do 17. července 2018. Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketportal. Více informací na www.mastersofrock.cz.

THE LEGENDS ROCK FEST
Oblíbený rodinný festival se koná v hořickém areálu Pod Věží. Areál přivítá největší ikony českých hudebních prken. Během třídenního maratonu se představí již tradičně Komunál, Harlej, Dymytry, Traktor, Arakain či Limetal. Dále nebudou chybět Trautenberk, Alkehol a Visací zámek. I letos bude součástí festivalového programu divácká soutěž, která spočívá v hlasování pro jednotlivé kapely. Kdo si sošku za divácky nejúspěšnější kapelu odnese letos? Festival se koná od 20. do 22. července 2018. Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketportal. Více na www.thelegendsrockfest.cz

text: Nicola Bernard
foto: archiv

Mohlo by Vás zajímat

zavřít