Limp Bizkit

Vydáno 07.01.2012 | autor: Marta Šindlauerová

Limp Bizkit Limp Bizkit

 

Limp Bizkit je americká rocková kapela z floridského Jacksonville, založená v roce 1994. V součanosti ji tvoří následující hudebníci: Fred Durst (zpěv), Sam Rievers (baskytara, back vokály), John Otto (bicí) a Wes Borland (kytara, back vokály). Skupina prodala celosvětově více než 40 milionů alb a je charakteristická svou kombinací rocku a rapu. Nejvýraznějšími osobnostmi Limp Bizkit jsou Fred Durst a také Wes Borland, který si velmi rád hraje jak s audio stránkou, tak i s tou vizuální - miluje body paint, masky a uniformy.

Fred Durst se už odmalička zajímal o breakdance, hip-hop, punk rock a heavy metal. Myšlenka vytvořit kapelu, která by kombinovala rock a hip-hop, mu přišla do hlavy, když pracoval jako tattoo umělec a střihač trávy. Neváhal a začal hledat vhodné muzikanty a brzy je skutečně našel. Jméno Limp Bizkit rovněž vymyslel Durst (znamená něco jako "splasklý, zničený koláček" a zajímavostí je, že všechny labely, u kterých se kapela ucházela o smlouvu, je prosili jméno změnit. Kapela neustoupila a proto se tak jmenují dodnes. Durst se také jednoho dne nachomýtl ke skupině Korn a podstrčil jim demo Limp Bizkit. Ve výsledku pak vyjeli s Korn na turné.

Roku 1997 vyšlo debutové album Three Dollar Bill, Yall, na kterém už se ukázalo, co jsou Limp Bizkit zač: jednalo se o nahrávku s nemilosrdným, agresivním zněním. Album nezaznamenalo nijak závratný úspěch, pro objevení se na MTV a koncertování s Faith No More to ale stačilo. Globální slávy se dočkaly až s druhou studiovkou Significant Other (1999) s celou náloží hitovek jako Break Stuff, N2gether now, Nookie, Re-arranged nebo Show Me What You Got. V té době platili za jedny z největších hvěd nu metalu.

V roce 2001 Limp Bizkit nečekaně opustil Wes Borland. Bez něj vydala skupina album Results May Vary (2003), které bylo plné balad a bylo značně pochmurnější než jejich předchozí tvorba, právě z něj však pochází vůbec nejúspěšnější hit kapely: předělávka songu Behind Blue Eyes od skupiny The Who. Po velkém koncertním turné se v roce 2004 Borland do uskupení vrátil a nahrál s kapelou album Gold Cobra. To zůstává zatím posledním v diskografii kapely, která nicméně nelení, a po celou dobu své kariéry velmi aktivně koncertuje.

Diskografie:
Three Dollar Bill, Y'all$ (1997)
Significant Other (1999)
Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water (2000)
Results May Vary (2003)
Gold Cobra (2011)
Stampede of the Disco Elephants (TBA) 

Další články interpreta

Limp Bizkit jsou opět spolu

News

vydáno 12.02.2009

zavřít