Limp Bizkit v původní sestavě zahrají ve Foru Karlín

Vydáno 11.02.2020 | autor: redakce

Limp Bizkit se vracejí do České republiky. V původní sestavě se představí 15. srpna v pražském Foru Karlín. Vstupenky půjdou do prodeje 14. února.

Limp Bizkit v původní sestavě zahrají ve Foru Karlín Limp Bizkit v původní sestavě zahrají ve Foru Karlín

Hudba, kterou tato pětice produkuje, je těžko zařaditelná - Fred Durst a spol. totiž kombinují tvrdou muziku se samply, hip hopem a svůj díl na výsledném zvuku kapely má i DJ Lethal (dříve House of Pain), který je již regulérním členem kapely.

Nine Inch Nails, Limp Bizkit a Macklemore uzavřeli letošní Aerodrome festival

Pětice pocházející z Floridy, z městečka Jacksonville, odstartovala svoji hvězdnou dráhu v roce 1994. Patří mezi kapely, jejichž tvorba značně ovlivnila "heavy" scénu. Za dobu svého fungování prodala více než 30 milionů kopií svých desek po celém světě, přičemž její průlomové desky z roku 1999, která dostala název Significant Other a ze které pocházejí hity Nookie, Break Stuff a Re-Arranged, se pouze v Americe prodalo 7,5 milionu kopií.

Album Chocolate Starfish and the Hotdog Flavored Water vyšlo o rok později a hity My Generation, Take A Look Around (známý ze soundtracku k filmu M:I-2) nebo Rollin' jejich pozici hvězd na poli tvrdé muziky jen upevnily. Za tuto nahrávku kapela obdržela opět celou řadu cen, včetně MTV Europe Music Awards v kategoriích nejlepší skupina a nejlepší album. Stejné ocenění získali Limp Bizkit i ve velmi netradiční kategorii - nejlepší webové stránky. Kapela šla prostě od úspěchu k úspěchu.

LIVE: Závěr Frequency patřil The Boxer Rebellion, Skunk Anansie, Massive Attack a Limp Bizkit, uzdravení The Kills zklamali

Kromě zpěváka Freda Dursta byl neodmyslitelnou součástí Limp Bizkit i kytarista a skladatel Wes Borland, známý svou zálibou pro kostýmy, masky a černé kontaktní čočky. Zpráva o jeho odchodu v říjnu roku 2001 byla tak ránou pro kapelu i fanoušky. Následovala pauza a nekonečné hledání adekvátní náhrady, které se nakonec vyplatilo, a do kapely byl přizván kytarista Mike Smith. Ten se zapojil do prací na nové desce, která vyšla v září 2003 a nesla název Results May Vary. Smithovo rockovější cítění je na albu hodně znát a Limp Bizkit se tak trochu ocitli před novou epizodou své existence, která však neměla dlouhé trvání.

Následovalo turné, které však vzbudilo rozporuplné reakce. Po něm se do kapely vrátil opět Wes a náhradník Mike okamžitě Limp Bizkit opustil. Prosakovaly zprávy o novém EP, které bez velkého ohlasu vyšlo v květnu 2005 pod názvem The Unquestionable Truth Part 1. Název nahrávky dával naději, že by se fanoušci mohli dočkat následovníka. Místo toho jim však Limp Bizkit v témže roce nadělili výběr Greatest Hitz. Krátce po vydání Wes opět odchází a kapela se zhruba na tři roky odmlčí....

Marpo interview: Moje koncerty budou ve stylu Limp Bizkit

Limp Bizkit v tichosti připravují The Unquestionable Truth Part 2, Fred natáčí svůj vlastní film, Sam Rivers dělá se skupinou The Embraced na jejich první dlouhohrající nahrávce a John Otto si zakládá svůj projekt pojmenovaný Stereochemix. Rok 2009 se pak nese v duchu velkolepého návratu na koncertní podia v původní sestavě a kapela při této příležitosti vystupuje i v pražské O2 areně. Návrat skupina zpečetí i novou deskou Gold Cobra, která je první od roku 2003, již Limp Bizkit nahráli v původní sestavě.

Na letošní rok je pak konečně naplánováno vydání dlouho očekávaného titulu Stampede Of The Disco Elephants, na kterém kvintet pracuje již několik let a jehož vydání bylo již několikrát odloženo. V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci již velmi dlouho lačně pokukují.

Text: TZ

Témata: Limp Bizkit, koncert, Forum Karlín, numetal

zavřít