ANKETA: Gabriela Gunčíková se chystá dobýt Eurovizi. Je její píseň reprezentativní?

Vydáno 05.05.2016 | autor: Josef Martínek

Až dosud se česká vlajka v soutěži Eurovision Song Contest nikdy neprobojovala do finálového kola. Letos se to pokusí změnit Gabriela Gunčíková s písní I Stand, která zazní živě v semifinále ve Stockholmu 10. května. Čtenáři iREPORTu mohou v naší anketě vyslovit svůj názor, zda se skladba povedla a může uspět. 

ANKETA: Gabriela Gunčíková se chystá dobýt Eurovizi. Je její píseň reprezentativní? Gabriela Gunčíková se ve Stockholmu chystá na semifinále Eurovize

 

Načítání...

Českou republiku na soutěži evropské pop music v minulosti zastupovali Kabát, Tereza Kerndlová, Gipsy.cz a naposledy loni Marta Jandová a Václav Noid Bárta. Nikdo z nich však do finále neprošel, většina dokonce skončila mezi posledními. Gabriela Gunčíková by však podle sázkařů měla mít největší šance. Soutěžní píseň I Stand složili autoři Sara Biglert & Christian Schneider, otextovali ji Aidan O'Connor & Sara Biglert.

Na letošní Eurosong pojede za Česko Gabriela Gunčíková

Gabriela Gunčíková už se na své semifinále pilně připravuje ve Stockholmu. "Dnešní zkouška s vokalisty dopadla výborně. Jsme natěšení!!!!!! Mám za sebou skvělý český i švédský tým, co mi hlídají záda. Takže jedeeeem!!!!" podělila se o své pocity na Facebooku. Klip I Stand už mezitím na YouTube nasbíral více než 1,5 milionu zhlédnutí.

vložte odkaz, text nemažte

Eurovize má za sebou letitou historii, poprvé se soutěžilo v roce 1956. Letošní již 61. ročník proběhne ve švédském Stockholmu za účasti dvaačtyřiceti zemí. Celé pěvecké klání je však proslulé i tím, že častokrát v něm nejde ani tak o hudbu, jako spíš o míru bizarnosti. Například v roce 2014 uspěla takzvaná "vousatá zpěvačka" Conchita Wurst, která loni vystoupila i v Praze na Prague Pride

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít