Anna K. v dubnu oslaví na třech velkých koncertech svoje Světlo. Na pódia se vrátí po boji s nemocí

Vydáno 04.12.2017 | autor: redakce

Anna K. odehraje na jaře tři velké koncerty, které nazvala Moje světlo. S velkou šestičlennou kapelou za zády zahraje 7. dubna v Ostravě (Gong), 10. dubna v Brně (SONO) a 12. dubna v Praze (Forum Karlín). Ještě předtím, v sobotu 17. února, se Anna K. se svou kapelou představí na Valentýnské párty Hudebních cen Žebřík, která proběhne v OC Olympia v Plzni.

Anna K. v dubnu oslaví na třech velkých koncertech svoje Světlo. Na pódia se vrátí po boji s nemocí Anna K. v dubnu oslaví na třech velkých koncertech svoje Světlo. Na pódia se vrátí po boji s nemocí

"Anna K. si už koncept výpravných koncertů se speciální scénou vyzkoušela na letošním vyprodaném turné po divadlech. Posun do větších sálů přinese divákům ještě jiný zážitek, které umocní prostředí všech tří výjimečných koncertních sálů, které jsou proslulé mimo jiné i vynikajícím zvukem," říká Ladislav Vajdička z managementu BrainZone.

VIDEOROZHOVOR: Anna K. - V tomhle období není třeba zpívat depresivní písně

Zpěvačka podle svých slov chystá dvouhodinové vystoupení. "Bude to oslava mého návratu poté, co jsem svedla druhý boj s vážnou nemocí, a zároveň poděkování mým milovaným fanouškům, kteří mě celou dobu podporovali," říká Anna K. "Žádný sebelítostivý patos však nečekejte, budeme se radovat, tančit, zpívat a pokud přeci jenom ukápne slza, bude to rozhodně slza štěstí," dodává zpěvačka, které aktuálně v rádiích rotuje singl Až mě zachráníš.Trojice koncertů Moje světlo podpoří letošní album Anny K. Světlo, které vznikalo v osvědčeném tandemu s jejím životním partnerem a producentem Tomášem Varteckým. Jednou skladbou přispělo legendární duo Zdeněk SvěrákJaroslav Uhlíř a na několika aranžích se podílel i Jan P. Muchow, který stál za přelomovou nahrávkou Anny K. nebe.
Jedenáct skladeb, které díky velkému stylovému rozptylu oscilují mezi písničkářstvím, elektronikou, rockem i šansonem, zdobí i několik hostů. Kromě Jaroslava Uhlíře na piano je to i zpěvák Robert Kodym v duetu Milá nebo členové britské kapely Reef.

Finální mix a supervizi měli na starosti britští producenti Steve Lyon (The Cure, Paul McCartney, Depeche Mode…) a Jay Reynolds (The Strypes, Ella Eyre, McFly…). Za grafickým designem CD Světlo, které díky fosforeskující barvě ve tmě svítí, stojí hudebník a výtvarník Daniel Kurz. Z jeho grafických návrhů vychází i design koncertní scény.

tz, jm

Témata: Anna K., Světlo, Moje světlo

zavřít