Brutal Assault zná jména dalších vystupujících, na festivalu zahrají Vanessa, Insomnium nebo John Garcia

Vydáno 08.01.2021 | autor: redakce

Organizátoři nadcházejícího ročníku Brutal Assault představili svým návštěvníkům novou várku kapel. Je jich celkem dvacet a pokrývají celé spektrum žánrů. V srpnu na festivalu vystoupí například Insomnium, Vanessa, Bay Area, Vio-lence nebo John Garcia

Brutal Assault zná jména dalších vystupujících, na festivalu zahrají Vanessa, Insomnium nebo John Garcia Brutal Assault zná jména dalších vystupujících, na festivalu zahrají Vanessa, Insomnium nebo John Garcia

Všechny pravověrné metly ke koupi lístků zajisté vybičuje zpráva, že máme potvrzenu thrash legendu z Bay Area, která se stala předchůdcem Machine Head. Ano, přijede Phil Demmel a obnovení Vio-lence! Ti by v době konání festivalu již měli mít nové EP, takže se těšte i na nový materiál! Do thrashové skládačky line-upu ještě přihazujeme Brity Onslaugt, kteří s letošní deskou „Generation Antichrist“ žánr posunují na novou úroveň brutality, a technické deathrashery Revocation, kteří nadmíru chytře oscilují mezi tradicí 80. let a techničtější modernou!

BLOG: Brutal Assault - Vzývání temných sil skončilo duhou

Sestava Brutal Assaultu však není jen o ničivé síle. Také se chcete nehledě na žánry pobavit, a tak na naše podia vtrhne hnedle tria stoner rockových kapel, při jejichž setech pivo nepochybně poteče proudem. Mohutný moshpit na populární šprýmaře Red Fang určitě rozkýve i pódium, to samé při setu vitálních heavy rockerů Clutch. Třetím je John Garcia, majitel nezapomenutelného hlasu legendárních Kyuss, a jeho The Band of Gold.

Nyní trochu death metalu. Jeho melodickou a atmosférickou odnož bude dvakrát zastupovat Finsko: Insomnium a Mors Principium Est! Tu rychlejší a progresivnější polohu naopak Amerika. Vítejte v sestavě Trevora Strnada a melodiky The Black Dahlia Murder, úderné progresivce Rivers Of Nihil a ujeťáky Neukrogoblikon s jejich skotačícím zeleným mužíkem. A zapomenout nemůžeme na dánský kvartet adorující bezostyšně prohnilý zvuk – Undergang.

Bez experimentů a legend se ale naše soupiska neobejde. Pionýry industrial-elektro rocku DIE KRUPPS asi nemusíme představovat. Na kontě mají novu desku a do tria s dříve potvrzenými Front Line Assembly ještě přihazujeme průkopníky českého EBM, mistry provokace, posly zla a krále tuzemské tvrdé elektroniky Vanessa! Těšit se můžete také na definitivně potvrzené Nory MANES, kteří ve své jedinečné hudbě bez hranic mísí rockové a elektronické žánry i s tvrdými kytarami, a neméně zajímaví zajisté budou i uznávaní míchači deathu a doomu z Holandska, obnovení Phlebotomized.

Brutal Assault nahradil festival Josefoff. Fanoušci si užili prohlídku města i metalovou show

Ostrý hardcore punk hybrid ze Severní Kalifornie, do něhož se dost dostává metalová dravost, přijde na řadu se sympaťáky Death By Sterio.

Jsme u konce. Nemějte ale strach, black a doom metal neabsentuje. Melancholii z Německa dovezou námořní (funeral) doomaři AHAB s murmurem hlubokým jako Mariánský příkop, epickou směsici atmosférického black metalu s příměsí sludge/post-hardcoru v temném vesmíru Brutalu budou naopak šířit Regarde Les Hommes Tomber a na atmosférické vlně se ponese i vystoupení Winterfylleth, neb v emotivním blacku Anglánů odhalíte i doomové či pagan-folkové scenérie.

Brutal Assault 2021 tentokrát proběhne v pěti monstrózních dnech v termínu 10.-14. srpna 2021. Ze sestavy festivalu čítající na 150 interpretů jsou aktuálně potvrzeny dvě třetiny interpretů, takže další nová jména budou nadále přibývat.

TZ, foto: Radim Hromádko, promo
Témata: Brutal Assault, Insomnium, Vanessa, Bay Area, Vio-lence, John Garcia

zavřít