Circus Problem vydávají album Inner Fools. Pokřtí ho v Lucerna Music Baru

Vydáno 04.10.2016 | autor: Hana Bukáčková

Circus Problem představují své nové album Inner Fools, které pokřtí 10. října v pražském Lucerna Music Baru. Fanoušci se můžou těšit na novinky v tvorbě skupiny a řadu překvapení. Kapela navíc spolupracuje s charitativní organizaci Green Doors. 

Circus Problem vydávají album Inner Fools. Pokřtí ho v Lucerna Music Baru Circus Problem pokřtí album v Lucerna Music Baru

Circus Problem v těchto dnech dokončuje poslední práce na novém albu Inner Fools. Fanoušci se mohou těšit na další posun v tvorbě kapely. Na albu najdou 11 písní, které se stále inspirují v balkánské hudbě, ale jsou modernější, bohatší a popově-tanečnější. Jako zpestření bude album obsahovat mimo jiné i písně ve stylu reggae a electro-swingu. Kapela se tak chce přiblížit širšímu publiku, ale zachovává si již dobře známou tvář, zvuk a specifičnost. Celkem se na nahrávání podílelo 20 hudebníků, kteří desce přinesli obrovskou pestrost, přičemž dvě skladby byly nahrávány ve studiu živě.

ROCKBLOG: Circus Problem přivádějí balkánské beaty opět pod světla reflektorů

Název alba (v překladu "Vnitřní blázni") odkazuje právě na žánrovou rozkročenost a volnost v tvorbě jednotlivých členů kapely. Výsledkem je však komplexní album, které je již třetí v historii kapely. Nahráváno bylo ve studiích Total Records, 3Bees, Sunline studio Praha a o finální mix a mastering se postaral Aleš Hyvnar, který v minulosti spolupracoval s CartonnageToxique, Yellow Sisters, 100 °C, Mikkimem nebo Adamem Mišíkem.

Předchozího alba s názvem Born Not Typical (vydáno v lednu 2015) bylo prodáno několik tisíc kusů. "Deska Inner Fools nám dala hrozně moc práce v relativně krátkém čase. Ale výsledek je skvělý a těšíme se, až ji pustíme do světa. Přinese řadu novinek v naší tvorbě, které pro někoho možná budou překvapením," říká o desce zpěvák Jirka Čevela.Křest alba proběhne v pondělí 10. října v pražském Lucerna Music Baru. Role kmotry se ujme herečka Sandra
Nováková. Circus Problem si připravil speciální set s mnoha hosty, před kterým vystoupí DJské duo Malalata, dobře známé z balkánských veselic Balkan Bashavel a mnoha dalších akcí. Večer zakončí DJ Gadjo.cz. Vstupenky jsou v prodeji za cenu 200 Kč na podkladně LMB a v obvyklých předprodejích.

PRO DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Návštěvníci pražského křtu zároveň podpoří dobrou věc. Datum 10. 10. je Světovým dnem duševního zdraví a Circus Problem se rozhodl věnovat 20 Kč z každé prodané vstupenky na podporu aktivit neziskové organizace Green Doors, která pomáhá lidem s duševním onemocněním na cestě zpět do zaměstnání a běžného života. Spolupráce však není pouze ve finanční rovině. Klientka organizace se zpěvem podílela na natáčení písně Kornoutek a pravděpodobně s kapelou vystoupí i v samotném Lucerna Music Baru. 

Circus Problem se také pokouší získat finanční prostředky pomocí projektu na Hithit.com. Fanoušci mají možnost získat velmi atraktivní odměny, které jim umožní více se přiblížit kapele i konkrétním členům a poznat je trochu z jiné stránky. V případě úspěchu projektu budou tyto finance využity k úhradě nákladů spojených s přípravou desky Inner Fools, ale také na další rozvoj kapely.

Turné:
8. 10. Konstantinovy Lázně, MC Panteon
10. 10. Praha, Lucerna Music Bar
21. 10. Stříbrná Skalice, Rokáč Na Marjánce
27. 10. Plzeň, Buena Vista
28. 10. Beroun, Club Metro
29. 10. Nymburk, U Strejčka
4. 11. Teplice, Club 3ožák
5. 11. Bratislava, V-klub
11. 11. Zlín, Bamboo klub
12. 11. Brno, Eleven club
22. 11. České Budějovice, Klub K2
26. 11. Hořovice, Klub Labe
2. 12. Olomouc, ArtUm centrum Olomouc
3. 12. Opava, Gottfrei
9. 12. Litomyšl, Music club Kotelna
10. 12. Kladno, Music club Poldofka
16. 12. Majdalena u Třeboně
17. 12. Vacovice, Vacovická hospoda
31. 12. Praha, Rock Café

 

tz

Témata: Circus Problem, Inner Fools, Lucerna Music Bar

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít