Do Chapeau Rouge zamíří Lucy Dacus, miláček světových kritiků

Vydáno 22.04.2019 | autor: redakce

Rok 2018 byl pro americkou písničkářku Lucy Dacus více než vydařený. Její druhé album Historian (Matador) se totiž potkalo s pochvalnou kritikou od magazínů jako je Rolling Stone, Pitchfork nebo Billboard a bylo zařazeno do většiny výročních žebříčků. Po sérii vyprodaných koncertů i účinkování na festivalech zavítá vycházející hvězda poprvé do Prahy. Už 6. července se představí v klubu Chapeau Rouge. 

Do Chapeau Rouge zamíří Lucy Dacus, miláček světových kritiků Do Chapeau Rouge zamíří Lucy Dacus, miláček světových kritiků

Ve stejných výročních žebříčcích se objevovalo i vydařené EP ženské superskupiny Boygenius, které je Dacus společně s písničkářkami Julien Baker a Phoebe Bridgers součástí. Název skupina ironicky odkazuje na mužské génie, kteří převládají v hudebním průmyslu na úkor ženského zastoupení. Magazín Pitchfork jejich společné EP označil nálepkou "nejlepší nová hudba" a v recenzi napsal: "Tři talentované hudebnice se zde sešly, aby vytvořily skvěle harmonickou, konfrontační a bohužel příliš krátkou nahrávku..."

Mogli v Chapeau Rouge: Vydařená česká premiéra

Na letošní rok chystá Dacus vydání EP, jež bude obsahovat autorské skladby i coververze zasvěcené specifickým svátkům, například Dni matek nebo Valentýnu. Právě na Valentýna vydala anglickou i francouzkou předělávku písně La Vie En Rose v originále od Edith Piaf. K písni Dacus dodala: "Od prvního momentu, kdy jsem ji slyšela, jsem věděla, že je to perfektní skladba. Dala mi naději, že i já se jednoho dne zamiluji. Při jejím poslechu jsem si představovala, jak někdo zamilovaný běží na maximum svých sil za svým milovaným, aby mu řekl, co k němu cítí."

Vstupenky v ceně 290 Kč jsou v prodeji na fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.

tz, jm

Témata: Lucy Dacus, Chapeau Rouge

zavřít