Do Roxy se vrátí Joris Voorn, ikona house music. Představí se i finský producent Yotto

Vydáno 12.11.2018 | autor: Josef Martínek

Jedna ze stěžejních postav house music posledních deseti let Joris Voorn se vrací do Prahy a nebude sám. Druhým headlinerem prosincové show bude finský producent Yotto. Jeho letošní album Hyperfall okouzlilo celou elektronickou scénu. Už 7. prosince čeká Roxy další nadupaný house music mejdan hned se dvěma špičkovými headlinery. Nedoporučujeme otálet s nákupem vstupenek.

Do Roxy se vrátí Joris Voorn, ikona house music. Představí se i finský producent Yotto Do Roxy se vrátí Joris Voorn, ikona house music. Představí se i finský producent Yotto

V roce 1997 se poprvé postavil za gramofony, během několika měsíců vyhrál několik DJských soutěží a brzy dostal rezidenturu v klubu ATAK. Jako promovaný architekt a šikovný muzikant (ovládá hru na housle, klavír i kytaru) se v roce 2002 rozhodl vrhnout síly do nelehké stavby techno beatu a výsledky jeho produkce se dostavily již u vůbec prvního releasu - Muted Trax EP. Skladbu brzy začali hrát a podporovat Laurent Garnier či Carl Craig a o Jorisovi se začalo mluvit jako o objevu 21. techno-století.

Monika Kruse se vrátí do Prahy. Německá královna techna ovládne Roxy

Po takovém startu bylo jasné, že architektura půjde k ledu a Joris začal chrlit jeden úspěšný release za druhým. Dvojice EP Lost Memories pt.1 a pt.2 na labelu SINO (Technasia) znamenala průlom především díky hymně Incident, jejíž šlapavý funky groove obletěl světové dancefloory a vytrhal nejednu parketu. Joris dal dohromady veškerou inspiraci a vydal dvě stěžejní alba Future History a For a Deep Place. Založení labelu Rejected v roce 2006 předznamenalo změnu stylu spíše ke klubovému house soundu a není pochyb, že to Jorisovi dodnes velmi svědčí.V současné době je Joris Voorn jedním z nejžádanějších tvůrců remixů se zářezy jako Paul Kalkbrenner, Robert Babicz nebo třeba i Moby či Lana Del Rey. DJský skill potvrzují desítky známých kompilací pro Cocoon, Mixmag nebo klub Space. Joris je prostě pojem, osobnost a především sympaťák, který zpoza mixáku dokáže strhnout publikum na svoji stranu a okouzlit univerzálním přístupem k příběhu housu, minimalu a techna, které velmi umně snoubí dohromady.

tz, jm

Témata: Roxy, Joris Voorn, Yotto

zavřít