Na Brutal Assault přijedou příští rok Paradise Lost nebo Unsane

Vydáno 14.12.2017 | autor: Marta Pušová

Brutal Assault oznamuje nový balíček kapel, tentokrát nabitý ostřílenými veterány i hudebními průkopníky. Takovými průkopníky, kteří ovlivnili celou generaci muzikantů a definovali gotický sub-žánr doom metalu, jsou Paradise Lost, kteří přijedou s novou deskou Medusa. Po rozpadu jiných průkopníků Nihilist se nově vzniknuvší Unleashed chopili žezla vrchních Vikingů švédské death metalové scény a tohoto žezla se sveřepě odmítají vzdát i téměř 30 let poté.

Na Brutal Assault přijedou příští rok Paradise Lost nebo Unsane Na Brutal Assault přijedou příští rok Paradise Lost nebo Unsane

A když už je řeč o průkopnících, je nám ctí v sestavě přivítat jednu ze stěžejních kapel historie amerického thrashe Exhorder. Dalšími inovátory, kteří předběhli dobu byli ve své době Nocturnus, kteří se ve svojí současné inkarnaci Nocturnus AD pod taktovou Mikea Browninga podívají poprvé na BA, aby vám zahráli set svého originálního kosmického death metalu.

Dvacátý druhý ročník Brutal Assault začal pekelně zostra - s Madball nebo Overkill

Neocaesar budou vyvolávat záhrobního ducha morbidního holandského death metalu, který kdysi reprezentovali Sinister, ze kterých se současná sestava Neocaesar vydělila. Současná inkarnace finského fenoménu Beastmilk pod názvem Grave Pleasures potěší nejen fanoušky post-punku, zatímco vyznavači kytarových hrdinů se můžou těšit na virtuóza Plini. Na BA také přivítáme nekompromisní Unsane a jejich extrémní soundtrack newyorské kakofonie a tvrdých noise riffů, které útočí s agresí vzteklé bestie.

 Současnou avant-gardu s temnými podtóny budou reprezentovat Dodecahedron, zatímco Francouzi Celeste vás uvrhnou do aury příšeří pomocí svého dark post-hardcore sludge. Agresivní upískaný noise grind a jedna z nejlepších kapel svého žánru naživo Full Of Hell nahradí vypadlé Nails, takže očekávejte hlukové stěny, které narušují masivní exploze neotesaných zběsilých rytmů a riffů. Surovost a temnota v té nejryzejší podobě.

tz, map

Témata: Brutal Assault, Paradise Lost, Josefov, metal

zavřít