Narozeniny Roxy zahájí matador taneční scény James Zabiela

Vydáno 23.06.2017 | autor: redakce

Už 25. narozeniny klubu ROXY budou tento rok opravdu stylové tak, jak se na čtvrtstoletí sluší a patří. Páteční opening 20. října  ovládne matador taneční scény, uznávaný producent a především jeden z technicky nejšikovnějších DJů na planetě Zemi - James Zabiela. Ten si již několikrát získal české fanoušky svými vystoupeními na klubovce Zen a také díky své rezidentní noci Reason, kterou míval pravidelně právě v pražském klubu.

Narozeniny Roxy zahájí matador taneční scény James Zabiela Narozeniny Roxy zahájí matador taneční scény James Zabiela

James Zabiela pochází z anglického Southamptonu a jeho stylové a technické zaměření nebylo nikdy možno obsáhnout do jediné škatulky. V počátcích své kariéry šlo především o směs house a breakbeatu. I když nyní je považován spíše za tech-house DJe, prvky breakbeatu můžeme v jeho setech stále slyšet. Od roku 2001 vydal nespočet releasů pod značkou Renaissance, stejně jako většina housových velikánů jako Sasha, John Digweed nebo Hernan Cattaneo a v současnosti vlastní úspěšný label Born Electric.

Goldfrapp popřejí k 25. narozeninám Roxy, v říjnu dovezou i novou desku Silver Eye

James Zabiela je velmi ceněný pro kvalitní remixerskou práci, o kterou projevily zájem i kapely jako Hot Chip (How Do You Do), Röyksopp (Remind Me) nebo Radiohead (The Reckoner). Jeho remixerské schopnosti jsou patrné i v setech, kdy používá nespočet efektorů a oscilátorů, a to včetně svého iPadu k rozebrání a následnému překopání hraných skladeb, a to vše live. James je i zapojen do vývoje nových produktů Pioneer, kde pomáhal vyvíjet CD přehrávače ve spojení s loopovacími a remixovými mašinkami, které používá při svých vystoupeních, které tak svou kvalitou a provedením přesahují hranice DJ setů.


 
V rámci zahájení narozenin BE25 ho opět bude v ROXY plná stage. Můžeme se těšit na přehlídku toho nejlepšího ze současné taneční elekroniky, stejně jako na unikátní dj skills.

tz, jm

Témata: James Zabiela, Roxy, BE25

zavřít