O Oscara letos bojují i Lady Gaga, Sam Smith, The Weeknd či Ennio Morricone

Vydáno 14.01.2016 | autor: redakce

Letošní udílení Oscarů nabídne mimo jiné otázku, zda si Leonardo DiCaprio konečně odnese vytouženou sošku. V hudební kategorii to ale bude také zajímavé: šanci mají třeba Lady Gaga, Sam Smith či kometa posledního roku, Kanaďan The Weeknd. Nominována byla i hudba z filmu Osm hrozných, kterou má na svědomí Ennio Morricone, jenž už 15. ledna vystoupí v Praze. Právě tam se o nominaci nyní dozvěděl. Ceny budou předány 28. února v Los Angeles. 

O Oscara letos bojují i Lady Gaga, Sam Smith, The Weeknd či Ennio Morricone Lady Gaga před pár dny získala Zlatý Glóbus, nyní může přidat i Oscara

Lady Gaga byla nominována za píseň Til It Happens To You z dramatu The Hunting Ground. Film je stejně jako skladba samotná věnován obětem sexuálního násilí. Gaga shodou okolností zrovna před pár dny získala jinou filmovou cenu, odnesla si Zlatý glóbus za svou roli v seriálu American Horror Story. 

VIDEO: Žena roku Lady Gaga složila poctu Franku Sinatrovi. Takhle zapěla New York, New York

Sam Smith má šanci za kontroverzně přijatou ústřední skladbu k zatím poslední bondovce. Song Writing's On The Wall ke snímku Spectre byl kritikou strhán, v britské hitparádě se přesto dostal na první místo. K favoritům bude patřit i The Weeknd, jenž porotu zaujal písní Earned It, která se váže k filmu 50 odstínů šedi. To Ellie Goulding se s hlavním singlem k tomuto kasovnímu trháku do výběru nedostala. 

Pětici nominovaných doplňují písně z filmů Zastavte vymírání (Manta Ray od dvojice J.Ralph & Anthony) a Mládí (Simple Song#3 Davida Langa).

V kategorii nejlepší filmové hudby má šanci Ennio Morricone za Osm hrozných, Thomas Newman (Most špionů), Cartel Burwell (Carol), John Williams (Star Wars: Síla se probouzí) a Jóhann Jóhannson (Sicario).

Ennio Morricone získal Zlatý glóbus za hudbu k Osmi hrozným, kterou nahrával v Praze

Oscarovým nominacím letos se 12 příležitostmi vládne drama Revenant Zmrtvýchvstání. Hlavní roli v něm ztvárnil Leonardo DiCaprio, který by na pátý pokus konečně mohl uspět v kategorii herců. K favoritům 88. ročníku patří i snímky Šílený Max: Zběsilá cesta či Marťan.

Josef Martínek

zavřít