Peter Aristone zpívá na novém EP o nejšťastnějších náhodách

Vydáno 23.09.2017 | autor: redakce

Slovenský písničkář Peter Aristone vydává nové EP Happiest Accidents. Reflektuje na něm problémy dnešní doby a nabádá posluchače, aby nechávali život víc plynout, nesnažili se mít ho tolik pod kontrolou a více věřili na nejšťastnější náhody.

Peter Aristone zpívá na novém EP o nejšťastnějších náhodách Peter Aristone zpívá na novém EP o nejšťastnějších náhodách

Za jednu takovou "šťastnou náhodu" v životě Petera by se dalo považovat i seznámení se slavným britským producentem Sachou Skarbekem. Stalo se to před třemi lety v malém londýnském klubu, kde tenkrát Peter vystupoval sám s akustickou kytarou. Právě tam vzniklo přátelství, které loni vyústilo v první společné EP Gold. Stejnojmenný singl se ujal nejen v českém éteru, ale zabodoval také v soutěži americké stanice MTV U a otevřel mu tak cestu na podia až do USA, kde nakonec v průběhu loňského roku odehrál desítky koncertů.

VIDEO: S novým klipem Gold se slovenský zpěvák Peter Aristone dostal až na MTV

Není divu, že spolupráce dvou hudebníků pokračovala i letos. "Se Sachou jsme se shodli, že se chceme na druhém EP posunout nejenom hudebně, ale i textařsky. Zatímco na předchozím EP Gold řeším hlavně vztahy, tak na EP Happiest Accidents jsem chtěl přijít i s tématy, které se týkají dnešní doby a nové generace," vypráví Peter a dodává: "Je tam například píseň Eye Of a Needle, ve které upozorňuju na nebezpečí příliš častého až nezdravého používání sociálních sítí a jaký to má dopad na společnost. 

Písnička Happiest Accidents a zároveň i název alba nese pro mě velmi důležitý odkaz, který bych rád lidem předal. Happiest Accidents znamená nejšťastnější náhody. A právě tyto náhody jsou ty nejkrásnější v životě. Jsou to věci, které přijdou tehdy, když je nečekáme. Najednou potkáváme ty správné lidi nebo najdeme pravou lásku. Proto je někdy lepší nechat život plynout, vykašlat se na velké plány a nesnažit se mít všechno tolik pod kontrolou."

EP Happiest Accidents vznikalo v průběhu několika měsíců v Londýně, Kodani nebo Nashvillu a bylo nahrané ve známých RAK studiích v Londýně. Zatímco předchozí EP Gold mělo jasné folkové základy, nové EP představuje znatelný posun k indie-rockovému zvuku. "Se Sashou Skarbekem jsme byli na stejné lodi hlavně v jedné věci - nechtěli jsme se opakovat. Někdy mě hlasově tlačil až do poloh, kde jsem si říkal, že už to nemůžu zvládnout, ale právě to napětí a expresivita v těhle chvílích bylo přesně to, co Sacha hledal," vypráví Peter o vzniku desky.

Petera Aristona čeká koncertně hodně nabitý podzim. Své nové EP naživo představí nejdříve americkému publiku (Kalifornie, Oregon a Washington) jako předskokan Marka Broussarda. Po návratu z USA bude hostovat na turné Chinaski, které začíná 24. října. A zároveň na začátku listopadu startuje společné akustické turné s mladým talentovaným zpěvákem Jakubem Ondrou. "Možná se ptáte, proč dvě turné najednou? Koncerty mě prostě baví a většinou jsem zatím vystupoval jako předskokan nebo host různým interpretům. Často mi po koncertech psali fanoušci na facebooku, že by moc rádi viděli můj vlastní koncert, který trvá déle, než půlhodinový set předskokana," vysvětluje Peter.

tz, jm

Témata: Peter Aristone, Happiest Acidents

zavřít