HITPARÁDY (69.) Svět dychtí po novém albu Kings Of Leon, Čechům stačí ke štěstí Karel Gott

Vydáno 26.10.2016 | autor: Josef Martínek

Se svou sedmou deskou ovládli Kings Of Leon poprvé kromě britského žebříčku i ten americký. Vyhrát na obou nejsledovanějších trzích naráz s sebou nese nálepku skutečné globální ikony. To Češi mají raději své domácí, a pokud možno prověřené, hvězdy. Důkazem toho je fakt, že nejvíc si do obchodů chodí pro výběr Karla Gotta. 

HITPARÁDY (69.) Svět dychtí po novém albu Kings Of Leon, Čechům stačí ke štěstí Karel Gott Kings Of Leon vydali svou sedmou desku

GOTT DO KAŽDÉ DOMÁCNOSTI

V posledních týdnech nás z čela singlové hitparády zdravila domácí píseň, ale ani Lenny nemá první místo zajištěné navěky. Hell.o tak tentokrát padá na osmičku a zlato přebírá německý producent a DJ Alle Farben se svou hitovkou Please Tell Rosie. Rádiový žebříček se tak zase jednou vrhá do víru tance. Chinaski jakožto celoroční stálice jsou se songem Slovenský klín druzí a bronz putuje na Slovensko. Získal ho Peter Aristone s Fire Inside. Nejvyšší novinku kola si připisuje Bruno Mars s 24K Magic, je na 41. místě. 

HITPARÁDY (68.): Svět leží u nohou Green Day, Čechy víc zaujal comeback Priessnitz

V deskách sice minule zabodovali Priessnitz, ale nyní je zase vše při starém - z prvního místa zpívá 40 slavíků Karla Gotta. Čeští kupující sází i tento týden hlavně na domácí tituly, na dvojce proto následuje novinka od Lenky Nové, která se na albu Čtyřicítka spojila s Michalem Horáčkem. Bronz bere Jelen (Vlčí srdce) a zmiňovaný Priessnitz se propadl na bramborový post. V Top 10 jsou jen dvě zahraniční desky - osmá Norah Jones (Day Breaks) a desáti Green Day (Revolution Radio). Kings Of Leon, o které je zájem ve světě, startují s Walls až na 14. pozici, ještě o dvě místa hůř je na tom Phil Collins s výběrem The Singles. 

BRITÁNIE JE DOST VELKÁ PRO GIRL BAND I ROCKERY

Také v Británii došla na jedničce ke střídná stráží: James Arthur uvolnil místo pro Little Mix. Populární holčičí kapela se tak dočkala svého už čtvrtého #1 hitu, tentokrát má jméno Shout Out To My Ex. Arthur klesl na dvojku (Say You Won't Let Go) a také Closer od The Chainsmokers a Halsey si pohoršuje o jedno místo, konkrétně na číslo tři. Nejvyšší novinku mají Maroon 5 na 16. místě, v singlu Don't Wanna Know jim hostuje Kendrick Lamar

vložte odkaz, text nemažte

Od roku 2007 jsou Kings Of Leon zvyklí na britských ostrovech vítězit a ani se sedmou studiovkou Walls neudělali výjimku. Páté album na #1 v řadě, to už je výkon hodný uznání. Phil Collins bere s výběrem The Singles stříbro, na trůn mu nepomohl ani ohlášený návrat na koncertní pódia. Těšit ho ale může velký zájem o vstupenky. Bronz uzmul Tom Chaplin s The Wave a na čtyřku se probojovala reedice proslulého alba Be Here Now od Oasis. V Top 10 je celkem sedm novinek, takže ostatní tituly klesaly. Není proto divu, že Green Day si z jedničky pohoršili až na šestku.

ZAKONZERVOVANÉ AMERICKÉ SINGLY

Komentovat americký singlový žebříček v posledních týdnech ztrácí smysl. Vkus tamních posluchačů je už dlouho bez větších změn, proto desátý týden za sebou vede letní odrhovačka Closer v podání The Chainsmokers a Halsey. Klip vyšel až v těchto dnech, takže příští týden se v žádném případě sesazení nedá očekávat. Druzí jsou The Weeknd a Daft Punk (Starboy), třetí Twenty One Pilots (Heathens), stupně vítězů tedy kopírují stav z minulého týdne.  

Jestliže v Británii vyhráli Kings Of Leon albový žebříček už s pátou deskou, doma v Americe se jim dosud zvítězit nedařilo. Poprvé do Top 10 pronikli se svou nejznámější deskou Only By The Night z roku 2008, to byli čtvrtí. Další dvě řadovky braly stříbro a ta nová... je konečně zlatá! Sedmička, označující číslo v jejich diskografii, je tak pro Followilovic kluky skutečně šťastná. Na rozdíl od Británie ale najdeme na předních místech mnohem méně novinek. V Top 3 se kromě Kings Of Leon drží ještě osvědčení Drake a Soundtrack Suicide Squad, nově se mezi elitou pohybují čtvrtý The Game a šestá JoJo. 

Nejžádanější nahrávky v Česku i ve světě můžete otestovat poslechem či koupí na Alza.cz.

Témata: Kings Of Leon, Karel Gott, Green Day, Priessnitz, The Weeknd, Daft Punk, Lenny, The Chainsmokers, Halsey, James Arthur, Norah Jones, Jelen, Peter Aristone, Chinaski, Bruno Mars, hitparády

zavřít