TOP 7 videoklipů týdne: Klára Vytisková překvapuje songem zpívaným v češtině a Jelen a Rybičky 48 spojili síly

Vydáno 23.04.2024 | autor: Kateřina Nováková

Klára Vytisková připravuje nové album. Láká na něj svou první písní nazpívanou v češtině, kterou pojmenovala Cesty. Jelen a Rybičky 48 spojily síly a nahráli song Je lepší se opít a Dokosh představuje song Ne Naposled. Ze zahraničí se hlásí Dua Lipa, Kelly Clarkson s Jamesem Arthurem, IDLES a Kings of Leon

TOP 7 videoklipů týdne: Klára Vytisková překvapuje songem zpívaným v češtině a Jelen a Rybičky 48 spojili síly TOP 7 videoklipů týdne: Klára Vytisková překvapuje songem zpívaným v češtině a Jelen a Rybičky 48 spojili síly

Klára Vytisková překvapuje česky zpívaným singlem

Klára Vytisková se po tvůrčí pauze vrací na scénu, a to rovnou s česky zpívaným songem Cesty. Posluchače jím přivádí do vesmíru svých myšlenek a zve na cestu novým albem, jehož první polovinu vydá v podobě EP na přelomu května a června. Stejně jako další písně z desky doprovází i tento videoklip, na kterém se Vytisková podílela jako režisérka.

„Když mě napadají písničky, častokrát mě napadají rovnou i videoklipy. Nedělám je ale sama. Potřebuji něčí nadhled a klid. Jinak se topím ve velkém množství myšlenek,“ říká. Ke spolupráci tentokrát přizvala partu holek – režisérku Anežku Horovou, scénografku Kateřinu Papežovou, kameramanku Kláru Belicovou, kostymérku a makeup artistku Kamilu Štanclovou.

Je lepší se opít, zpívají Jelen a Rybičky 48

Jelen a Rybičky 48 natočili videoklip k písni Je lepší se opít, která se objevila na aktuálním albu sestavy s názvem Všechno bude dobrý. „Tuhle písničku jsme napsali už před několika lety, dokonce i hráli na koncertech, ale když jsme se jí pokoušeli ve studiu zaznamenat, jako by tomu vždycky něco chybělo. Zároveň už jsme dlouho chtěli udělat společnou nahrávku s našimi kamarády, Rybičkami 48. Napadlo nás, že právě tahle píseň by třeba mohla být tím naším společným projektem. Jakmile kluci dorazili do studia, zapojili nástroje a hrábli do strun, bylo jasné, že to je přesně to, co písničce chybělo: smršť rockabilly-punkové energie v kombinaci s jejich nasazením a smyslem pro humor. Bylo to rozhodně jedno z nejzábavnějších natáčení, jaké jsme kdy zažili a výsledkem je jedna z našich nejoblíbenějších nahrávek,“ uvádí sestava.

Příběh českého hitu: Rybičky 48 – Emily

James Arthur a Kelly Clarkson nahráli duet

James Arthur a Kelly Clarkson spojili síly a nazpívali společně novou verzi skladby From the Jump z aktuálního zpěvákova alba Bitter Sweet Love. „Když jsem slyšel Kellyniny vokály, byl jsem úplně unešený. Je pro mě velkou ctí, že se na jedné z mých nejoblíbenějších skladeb z posledního alba, podílí právě ona. Jsem nadšený, že ji fanoušci uslyší,“ raduje se Brit.

Hudebník Dokosh představuje nový song Ne naposled

Hudebník Dokosh už zaznamenal úspěch v éteru tuzemských rádií se singlem Konečná. Teď má ambice na něj navázat, a to songem Ne naposled, který vznikl ve spolupráci s Alešem Zenklem (bývalým členem kapel Mira Žbirky nebo Michala Hrůzy). Dokosh je původně DJem a rádiovým zvukařem. Ke skladbě vychází i jednoduchý a zároveň emotivní videoklip. 

Kings Of Leon vydají v květnu svou devátou desku

Deváté řadové album Kings Of Leon s názvem Can We Please Have Fun má vyjít 10. května. Z něho členové představují další singl, který se jmenuje Nothing To Do. "One take" klip režírovala přímo kapela a Casey McGrath. Podle tiskové zprávy k songu se píseň “noří do post-punkového zvuku svými kousavými kytarovými riffy a pulzujícím bubnování".

Joe Talbot z IDLES odhaluje bolavou stránku rodičovství

Song POP POP POP by měl být podle slov frontmana Joea Talbota o tom, “jak je krásné mít dítě a chápat, jak šťastní jsme díky tomu, že děti máme. Jsem vděční za to, že můžu být rodičem pro to, co jsem ztratil. Neříkám, že jsem lepší rodič nebo se svojí dcerou máme silnější pouto. Víc si toho ale vážím, protože vím, že to můžu ztratit". V roce 2017 totiž o dceru přišel. IDLES představili novou desku TANGK před pár týdny v Praze. 

Dua Lipa natáčela v Barceloně

A před kameru se postavila i Dua Lipa. Videoklip k singlu Illusion natáčela v Barceloně pod taktovkou režisérky Tany Muino. Zajímavostí je, že snímek vznikal na stejném místě, na kterém před dvaceti lety natočila Kylie Minogue video k songu Slow.

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková, TZ, foto: Tom Ham (IDLES), Victoria Will (Kings Of Leon), Anežka Horová (Klára Vytisková), Sony Music, archiv kapel Jelen a Rybičky 48
Témata: Jelen, Rybičky 48, Klára Vytisková, James Arthur, Kelly Clarkson, Dua Lipa, IDLES, Kings of Leon, Dokosh

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít