Klára Vytisková interview: Po létě si třídím všechny svoje nápady, je potřeba vyházet nesmysly

Vydáno 12.10.2016 | autor: Hana Bukáčková

Jak trávila Klára Vytisková léto? Koncertovala, věnovala se rodině a taky pomalu připravovala nové songy. V rámci oslav 24. narozenin pražského klubu Roxy vystoupí spolu s mnohými zajímavými kapelami během programu Soundz Czech.

Klára Vytisková interview: Po létě si třídím všechny svoje nápady, je potřeba vyházet nesmysly Klára Vytisková interview: Po létě si třídím všechny svoje nápady, je potřeba vyházet nesmysly. Foto: Kubo Krížo

Léto je za námi, jak jste ho užila, Kláro? Došlo i na vaše oblíbené zavařování? Koncertovala jste?
Červen, červenec, srpen bylo hodně hraní a září u moře! Za mě značka ideál. V létě jsem samozřejmě trávila mimo koncerty hodně času s Emilkou venku. A vzhledem k tomu, že jí ráda zapojuju do různých věcí, které potřebuju odbavit, tak jsme spolu zavařily i nějaký ty přesnídávky.

LIVE: KLARA. je na pódiu jako doma. V Plzni došlo na tanec, křest i Justina Biebera

Jak zvládáte skloubit mateřství s hudbou?
Jde to skvěle, jen tím, že jsme s manželem oba muzikanti a náš režim nemá žádnou pravidelnost, jde o tvrdou logistiku. (smích) Kolikrát trávíme večery u google kalendářů a řešíme, kdo, kde, kdy, jak. Roman jel teď turné s Janou Kirschner, tak jsme měli čtrnáct dní dámskou jízdu, teď zase vyrazim na týden já... střídáme se. Mimoto, musim říct, že mateřství je hodně inspirativní!


Foto: Oksana Fedorova

Loni jste vydala desku Home, co pro vás album znamená?
S Home jsem dala karty na stůl, tady jsem, Klára, takhle žiju a všechny emoce, na základě kterých jsem složila celou desku, úzce souvisí s každým prožitým momentem mýho života.

RECENZE: Klára Vytisková zpívá výborný pop a oslavuje domov. Škoda že ne v češtině

Chytnu-li se názvu, co pro vás slovo domov představuje?
Všechno! Hlavně lidi, který miluju.

Jak vás potěšilo, že jste za desku získala Anděla?
Potěšilo, nečekala jsem to.

Od jakého interpreta si ráda pustíte doma desku, aby to mělo správnou atmosféru?
MO, Bob Dylan, AlunaGeorge, James Blake, David Koller, Susanne Sundfor, Prago Union

 

Na čem teď pracujete? Je v plánu nový klip, deska či spolupráce?
Teď jsem ve stavu, kdy si po létě třídim všechny svoje nápady, mám jich v hlavě spoustu, ale je potřeba vyházet nesmysly. (úsměv) Už mám naplánovanou nějakou session ve studiu, kde se bude točit nový materiál. 

BLOG: Klára Vytisková: Byla jsem jak vyždímaná houba, pak mě nakopla Patti Smith i rodina

Nejen mně, ale určitě i fanoušky chybí Toxique a vaše ztřeštěné kostýmy, společný návrat neplánujete? Kde jste čerpala inspiraci v kostýmech?
Toxique je pět lidí, kteří se musí dát dohromady v jeden čas v náladě tvořit jednu věc, a já předpokládám, že to přijde. Ale neumim si to teď představit, Honza jede s Tomášem Klusem tour, Patrik hraje s Lenkou Dusilovou a Lake Malawi, Viliam je zasekanej ve studiu a taky hraje s Lenkou, Roman hraje s Janou Kirschner a Ewou Farnou a já si jedu Home… Zkrátka musí na to bejt konstalace. To zní étericky. (úsměv)

A inspiraci na kostýmy? Hlavně v zahraničních časácích. Ale myslim, že i Toxique by se vydali zase někam jinam než před X lety. Rosteme, vyvíjíme se, líbí se nám nový věci a žijeme jiný životy, to všechno má na hudbu, ale i kostýmy obrovský vliv.

vložte odkaz, text nemažte


Foto: Boodya

Jak vzpomínáte na svou účast v porotě Superstar? Šla byste do toho znovu? Jste s některým ze soutěžících v kontaktu, sledujete, jak se vyvíjí po hudební stránce?
Bavilo mě to, byla to velká zkušenost, dost jsem se naučila. Šla jsem do toho s tím, že je třeba, aby ta soutěž vygenerovala někoho, kdo obohatí československou hudební scénu, jedině tak dává smysl. Myslim, že Emma si to docela dává, mám radost. Je mi líto, že Štěpán tu možnost něco vytvořit včas trochu projíždí, ale možná se taky pletu a už ty svoje písničky někde v garáži dotáhl a brzo nás překvapí.

Všímáte si talentů dále, i když to nemáte v popisu práce? Kdo vás v poslední době zaujal? Co by podle vás měl mít "objev"?
Mám jednu kámošku, která hodně projíždí zahraniční blogy a vždycky mi něco naposílá. Co se týká českých kapel, vim o mnoha z doslechu, nebo z YouTube, ale teď je 20. října v Roxy v rámci Soundz Czech spousta kapel, který jsem registrovala online, nebo na ně pěl ódy nějakej můj kámoš, ale nikdy jsem je neslyšela, takže tam si to užiju.

V rámci 24. narozenin Roxy vystoupíte i vy, na co se můžou fanoušci těšit?
Byli jsme teď na soustředění v Doubici a přearanžovali některé písničky, přeházeli playlist a zítra máme zkoušku, abychom dali dokupy jednu novou věc!


Foto: Petr Jandera

Před půl rokem jste zde měla křest, jak na něj vzpomínáte?
Měla jsem asi největší zodpovědnost, ze všech koncertů tour, tolik kámošů, muzikantů, rodina. A super mejdan!

LIVE: KLARA. proměnila zaplněný klub Roxy v útulný domov

Máte ráda oslavy?
Jasně! Jako dítě jsem oslavy narozenin měla vždycky s rodinou a nějakým super dortem a moji kamarádi na Hanspaulce zase dělali vždycky oslavy v kostýmech, s nějakou bojovkou a spoustou dětí... byli jsme na základce a byli jsme šťastný. 

Co by podle vás měla mít ta správná oslava, bez čeho by se rozhodně neobešla?
Dobrou hudbu, v pohodě lidi a dort. Miluju dorty. (smích)


Foto: Oksana Fedorova

Co byste ráda vzkázala fanouškům?
Aby měli super podzim, pouštěli si do sluchátek dobrý věci a taky chci, aby věděli, že je vždycky strašně ráda vidím naživo!

text: Hana Bukáčková, foto: Oksana Fedorova, Kubo Krížo, Petr Jandera

Témata: KLARA., Klára Vytisková, Toxique, Roxy, BE24, Soundz Czech, koncerty

zavřít