Podzimní klubovky (I.): Metalová monstra Lordi vystoupí třikrát, Roxy slaví narozeniny

Vydáno 24.09.2016 | autor: redakce

Se začátkem podzimu je dobré si začít dávat dohromady klubový kalendář. Zajímavých akcí bude v následujícím období tolik, že se mnohé dokonce překrývají. Na klubové scéně bude tak živo, že si z našich žánrově pestrých tipů určitě vybere každý. 

Podzimní klubovky (I.): Metalová monstra Lordi vystoupí třikrát, Roxy slaví narozeniny Finská monstra Lordi u nás odehrají tři koncerty

NAROZENINY IREPORTU
27. 9., ROYAL, PRAHA

Narozeninová párty k příležitosti pětadvacetin magazínu iREPORT se odehraje 27. září v pražském klubu Royal. Kromě řady vzácných hostů se koncertně představí Light And Love, kteří nedávno vydali debutovou desku Surrender To The Stars, a Smrtislav. Ten vydal svou prvotinu Notorickej samotář už před prázdninami. O after party se postarají Dead Sailor, Tuzex Christ a další DJs. Online hudebnímu magazínu předcházely tištěné časopisy ROCK REPORT a REPORT. Mediálním partnerem akce je rádio RockZone. 
Vstupné: 180 Kč v předprodeji / 250 Kč na místě

iREPORT oslaví 25 let na velkolepé párty v klubu Royal

SHAWN JAMES & THE SHAPESHIFTERS
27. 9., ROCK CAFÉ, PRAHA

Koncerty pod hlavičkou "FreeZone" probíhají v Rock Café až na výjimky pravidelně každé úterý už nějaký ten pátek. Kromě toho, že se na ně nevybírá vstupné a mají sloužit hlavně méně známým, mladým a začínajícím kapelám, do nich sem tam patří i křty nebo exkluzivní koncerty zahraničních kapel. Mezi zástupce posledně jmenované sorty patří čtyřčlenná parta z Arkansasu Shawn James & The Shapeshifters, která hraje něco mezi bluegrassem a metalem (hehe), do Prahy se podívá vůbec poprvé! Vystoupí i rock´n´rollová sebranka z Prahy The Moonshine Howlers.
Vstupné: zdarma 

LAPSLEY
5. 10., LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA

Jeden z nejnovějších objevů britské hudební scény, britská zpěvačka a skladatelka Låpsley, se představí 5. října v pražském Lucerna Music Baru. Låpsley byla nominována na BBC Sound of 2015 a NME Best New Artist 2016, do České republiky přiveze debutové album Long Way Home, které vyšlo letos v březnu. Svou hudební kariéru odstartovala v roce 2013, kdy působila v různých kapelách v Merseyside. Její první EP Monday z roku 2014, které natočila ve vlastním pokoji, zaznamenalo do roka více jak půl milionu poslechů na Soundcloudu.
Vstupné: 450 Kč

DAUGHTER
6. 10., ROXY, PRAHA

Indie folková kapela Daughter se po vyprodaném koncertu v Rock Café před třemi lety vrací do Čech. Původně sólový projekt zpěvač ky Eleny Tonra slavil úspěch hned svým debutovým albem If You Leave z roku 2013. To dosáhlo na č tvrtou příč ku v UK Indie Album Chart nejen díky emocemi nabitými melodiemi a Eleniným jedineč ným vokálem. Letos v lednu vydali druhé album Not to Disappear a vysloužili si tak přirovnání k Massive Attack, PJ Harvey nebo The Cure.
Vstupné: 690 Kč

vložte odkaz, text nemažte

POLICA
8. 10. 2016, ROCK CAFÉ, PRAHA

Americká kapela Poliça, kombinující ve své hudbě prvky alternativního rocku a synthpopu, vystoupí poprvé v Praze 8. října v Rock Café. Jejich kořeny sahají do roku 2011. Zakládajícími členy byl zkušený producent Ryan Olson a zpěvačka Channy Leaneagh, která se dříve věnovala folkové hudbě. Právě tento různorodý hudební původ je hlavní předností Poliça - prvky alternativního rocku a synthpopu s krásným, písničkářsky pojatým vokálem. Není divu, že si hned po svém prvním koncertu získali pozornost kapel jako je Bon Iver. Frontman Justin Vernon o nich dokonce prohlásil, že jsou nejlepší kapelou, kterou kdy slyšel.
Vstupné: 450 Kč

CARGO GALLERY
LITOMĚŘICE, VELKÁ MLÝNSKÁ

Živo bude v nadcházejícíh týdnech i na palubě lodi Cargo Gallery, která aktuálně kotví v Litoměřicích. 16. října se představí formace T4, která vznikla v lednu roku 2002. Vytvořili ji čtyři vynikající čeští muzikanti: klávesista a zpěvák Roman Dragoun, baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, kytarista a zpěvák Stanislav Klásek Kubeš a bubeník Martin Kopřiva. Zavítat na Cargo Gallery se vyplatí i 20. října. Radio Ivo je přenesení rozhlasové hry na divadelní prkna bez jakékoli transformace. Pouze s možností vidět její vznik. Hra Život nedoceníš v režii Romany Bohunské a její další repríza s novým námětem.
Vstupné: 100 Kč v předprodeji/150 Kč na místě

Na co v září vyrazit do Cargo Gallery? V Litoměřicích vystoupí Dan Bárta, Rytmus i Precedens

DUB FX
13. 10., LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA

Dub FX má novou desku a vyrazil na své výroční desáté evropské turné! Se svým zbrusu novým albem Thinking Clear, které vyšlo před pár dny, představí Dub FX publiku pražského Lucerna Music Baru směs nejnovějších skladeb promíchaných s klasickými písničkami, které mu přinesly celosvětový úspěch na YouTube. Dub FX vystoupil ve vice než čtyřiceti zemích a na mnoha festivalech včetně Glastonbury, Coachelly, Szigetu, Boomtownu, Shambaly, Exitu. V srpnu se ukázal také v Česku na Rock for Churchill.
Vstupné: 590 Kč v předprodeji/690 Kč na místě

ROCKY LEON
15. 10., ROCK CAFÉ, PRAHA

Aho,j jmenuju se Rocky a do Rock Café jedu ze Salzburku. Hudba je pro mě oslavou, žádný chmury! Užívám si muziku, která dokáže vyjádřit hluboký emoce, ať už radost nebo vztek, hlavně, aby mnou pohnula. Moje hudba je tady, aby mně a světu neustále připomínala, že nic není až taková složitost, jak se zprvu může zdát. Zpívat radostný písničky o tom, co mě všechno štve je můj způsob, jak si nedovolit brát se příliš vážně. Život je pecka, ať už si nahoře, nebo dole a jedno bez druhýho stejně nenajdeš, takže neřeš blbosti a přijď zapařit!
Vstupné: 180 Kč

BE24: EXPLOSIONS IN THE SKY
18. 10., ROXY, PRAHA

Americká post-rocková legenda Explosions In The Sky vystoupí jako jeden z headlinerů narozeninového týdne ROXY, který se bude konat od 17. do 23. října. V úterý 18. října proběhne premiérový koncert Explosions In The Sky v ČR. Harmonické čistě instrumentální skladby, úžasně vrstvené až orchestrální aranže a hypnotická práce s kytarami stojí za kultem EITS, který již dávno překročil hranici žánru. I když se sami členové nepovažují za post-rockovou, ale "spíše rockovou kapelu", jejich vliv na post-rockovou scénu je neoddiskutovatelný.
Vstupné: 450 Kč

BE24: SOUNDZ CZECH
20. 10., ROXY, PRAHA

I tento rok nabízí ROXY a NoD v rámci narozenin výběr toho nejlepšího z české hudební scény pod hlavičkou Soundz Czech. Prostory ROXY a NoD se tradičně propojí a přetaví budovu v Dlouhé v jeden tepající celek. Vyroste tu pět rozdílných pódií, které se otevřou hudebním fanouškům opět zdarma. Pět scén, třináct kapel, jeden dům.
Vystupující umělci:
ROXY MAIN STAGE: KLARA., Noisy Pots, Ghost Of You, Aid Kid & Kewu
ROXY CHILL OUT: Role, Metronome Blues
FOYER STAGE: blacksheepboy + Pale&Coy, Děti mezi reprákama
TEATRO NOD: Sunflower Caravan, Holden
VIDEO NOD: Adrian T. Bell, Places
Vstupné: zdarma LORDI
20. 10. OSTRAVA, GARAGE, 21. 10. HLUK, SPORTOVNÍ HALA, 22. 10. MEETFACTORY, PRAHA

Finská monstra nám hodlají předvést svou zbrusu novou desku. Lordi se vypraví do tří měst naší republiky v rámci LORDI EUROPEAN MONSTOUR 2016. Jejich mistrovská live show je plná kvalitní muziky, skvělých hororových masek a energické hard'n'heavy hudby, která se vám ihned zaryje do paměti. Můžete těšit na nové hororové masky, podmanivou hardrockovou hudbu a propracovaný příběh ve stylu Lordů.
Vstupné: 650 Kč

ONE NIGHT: TOM MIDDLETON
21. 10., RADOST FX, PRAHA

Na říjnovém vydání klubové noci One Night! v Radosti FX si pro vás DJové a moderátoři Rádia 1 Dan Cooley a Josef Sedloň připravili vskutku hudební lahůdku v podobě legendárního Dje a producenta Toma Middletona! Pochází z Velké Británie a nedávno oslavil své 45. narozeniny. Na poli hudební scény se pohybuje již dvě desetiletí a je známý svou slabostí pro klobouky a bekovky. Je proslulý bořením hranic svým flexibilním přístupem k různorodým hudebním žánrům a je charakteristický svým výjimečným citem pro hudbu.
Vstupné: 230 Kč

KORPIKLAANI, MOONSORROV
29. 10., PRAHA, MEETFACTORY

Finské folk metalové kapely se rozhodly pro společné evropské turné. Korpiklaani vám přivezou svou loňskou, v pořadí již devátou, studiovou desku Noita a spoustu dalších oblíbených songů. Moonsorrow představí zbrusu nové album Jumalten Aika, které vyšlo v dubnu tohoto roku. Spolu s těmito skupinami přijedou také Skálmöld. Velkolepá folkmetalová veselice se uskuteční 29. října v pražském klubu MeetFactory.
Vstupné: 650 Kč

CENTRUM KULTURY PÍSEK

Také na jihu Čech mají fanoušci dobré muziky kam zajít. Tamní Centrum kultury totiž nadále do místního kulturáku vozí to nejlepší z české scény. Například Barbora Poláková přijede 6. října. Držitelka dvou cen Anděl za rok 2015 vystoupí živě se svou kapelou v rámci jejího prvního turné Kdo je tady víc než ty. Na konci měsíce, 28. října, pak budou následovat Mandrage. Koncert jedné z nejpopulárnějších českých kapel současnosti bude součástí Všechny kočky tour part II. 
Vstupné: 250 Kč v předprodeji/300 Kč na místě (Barbora Poláková), 320 Kč v předprodeji/350 Kč na místě (Mandrage

Témata: Lordi, Roxy, Korpiklaani, Tom Midletton, DUB FX, Explosions In The Sky, Polica, Rocky Leon, KLARA., Mandrage, Barbora Poláková

zavřít