TOP 10 momentů Masters Of Rock: Pomalovaní Avatar, metalisté tančící na hit od Shakiry i hvězdná sestava Helloween

Vydáno 18.07.2018 | autor: Nicola Bernard

Metalový svátek Masters Of Rock probíhal ve Vizovicích od čtvrtka 12. do neděle 15. července a přinesl spoustu nezapomenutelných momentů. Vybrali jsme pro vás deset těch nejlepších. 

TOP 10 momentů Masters Of Rock: Pomalovaní Avatar, metalisté tančící na hit od Shakiry i hvězdná sestava Helloween TOP 10 momentů Masters Of Rock: Pomalovaní Avatar, metalisté tančící na hit od Shakiry i hvězdná sestava Helloween


PARTY UŽ OD PONDĚLÍ


To, že metalisté rádi "paří", se už všeobecně ví. Areálové kempy Masters Of Rock zaplnili již v pondělí ráno - a to festival začínal až ve čtvrtek. My jsme byli ubytovaní v kempu, kde už v pondělí, tedy tři dny před festivalem, pobývalo na pět set lidí. Asi si dovedete představit, jak to tam vypadalo.

FOTOREPORT: Ve Vizovicích začal Masters Of Rock: Hlavní hvězdou prvního dne byli Powerwolf, hráli i Annihilator nebo In Extremo

MODLÍCÍ SE METALISTÉ


První den Masters začal opravdu stylově. Kdo si nedal minimálně pět piv, jako by nebyl. V kombinaci se sluncem to udělalo své a v noci po skončení programu sedělo nějakých pět desítek metalistů u nedalekého modlitebníčku a společně skládali přísahu. A modlili se. Modlili se s pentagramy a magickým číslem 666 na zádech.

FOTOREPORT: Druhý den Masters Of Rock si podmanila speciální sestava Helloween, metalisty bavili i Arch Enemy nebo Turisas

VYSTOUPENÍ AVATARU


Avatar - švédská melodic deathmetalová skupina předvedla na Masters Of Rock jedno z nejlepších vystoupení. Mnozí jej přirovnávali ke Karlíkovi a Továrně na čokoládu, když na začátku koncertu vyjel "king" k nebesům na obrovské královské židli. Lídr kapely pak svými ksichtíky připomínal charismatického Johnnyho Deppa. Hodinová nálož, konfety a obrovská show - přesně tak by se dal set shrnout.

GENE SIMMONS SPOLEČNĚ NA PÓDIU S KORPIKLAANI A DORO


Když už jsme u těch vystoupení, nejkrásnějším momentem pro fanoušky byl ten, když se na jednom pódiu zjevili hned dva jejich oblíbení umělci. Během setu Geneho Simmonse vystoupila Doro, kterou zanedlouho vystřídal lídr skupiny Korpiklaani.

FOTOREPORT: Masters Of Rock přivítal další hvězdy: Lordi strašili svými převleky, Avatar přivezl metalový cirkus

MEETING A SPOLEČNÉ VYSTOUPENÍ SE SIMMONSEM


A u mistra Simmonse na chvilku ještě zůstaneme. Rozhodl se totiž, že dvacet nejvěrnějších fanynek a stejný počet fanoušků dostane možnost vystoupit spolu s ním a kapelou na jednom pódiu. Ale to nebylo všechno! Další příznivci dostali tu možnost se s ním osobně setkat a pořídit společnou fotku.

SPOUSTA AUTOGRAMIÁD


Pro fanoušky bylo stejně jako v předchozích ročnících připraveno několik desítek autogramiád. Ti se tak mohli setkat s oblíbenou osobností, vyfotit se s ní a nechat si podepsat upomínkové předměty. Jako největší vtipálci se ukázali Avatar, kteří si z fanoušků dělali legraci a podepsané věci jim měnili za jiné.

FOTOREPORT: Gene Simmons z Kiss zakončil metalový svátek Masters Of Rock, vystoupili i Korpiklaani nebo Doro

PŘÁTELSKÉ KAPELY


Stejně jako na Metalfestu, i ve vizovickém areálu hrálo pár kapel, které netrávily čas jen v backstage, ale taky mezi lidmi. "Panákovat" jsme tak viděli Rolanda Grapowa (ex-Helloween) z Masterplan, pogovat basáka Turisas, mohli jsme si zatančit s frontmanem Korpiklaani nebo pokecat s českými velikány metalové scény.

HELLOWEEN V PŮVODNÍ SESTAVĚ


Dalším z nezapomenutelných vystoupení bylo klání headlinerů Helloween v sestavě i s Kaiem Hansenem a Michaelem Kiskem. Pro všechny, kteří tuto formaci milují, vyrostli na ní nebo pro ně něco znamená, bylo spojení hlasů obou frontmanů - Andiho Derise a Michaela Kiske - něco nezapomenutelného. Následné sólo Kaie Hansena jakbysmet.
METALISTÉ NEMETALISTÉ?


Že se ve vizovickém areálu nacházelo přes 24 tisíc fanoušků metalu? Ani náhodou! Krátce po vystoupení Dirkschneidera se z beden u pódia ozývala písnička Waka Waka (This Time For Africa) od Shakiry. Divili byste se, kolik lidí má tento taneček s písní spojený nacvičený. Když se ozvalo "U can't touch this", festivalový areál se otřásal v základech

POLYSTYRENOVÉ KULIČKY VŠUDE


Po vystoupení Genea Simmonse to vypadalo, jako kdyby hromadně všem fanouškům secvaklo v hlavě. Začali běhat dokola, rozkopávat polystyrenové krabice a chvilkami to vypadalo, že v areálu napadla sněhová pokrývka. Polystyrenové kuličky byly naprosto všude, pobláznění metaláci taky

text a foto: Nicola Bernard

Témata: Masters Of Rock, Avatar, Helloween, Gene Simmons, Shakira

zavřít