HITPARÁDY (67.) Solange Knowles se snaží vystoupit ze stínu sestry Beyoncé. S deskou si podmanila Ameriku

Vydáno 12.10.2016 | autor: Josef Martínek

Solange byla dlouhá léta vnímána hlavně jako "sestra Beyoncé". Nyní ale po osmi letech nahrála nové album a v Americe hned vystřelilo na první místo hitparády. V Česku vévodí... Karel Gott

HITPARÁDY (67.) Solange Knowles se snaží vystoupit ze stínu sestry Beyoncé. S deskou si podmanila Ameriku Solange Knowles chce vystoupit ze stínu sestry


LENNY POŘÁD NEJHRANĚJŠÍ

Rádiovou jedničku Lenny obhájila, a tak i nadále při jejím putování Českem v rámci Hearts Tour platí, že hraje aktuálně největší domácí hit - Hell.o. Za ní se seřadili její předchůdci na trůnu - druhá je Jennifer Lopez s Ain't Your Mama a třetí Chinaski, kteří už tři čtvrtě roku opěvují Slovenský klín. Rychle stoupá i největší mezinárodní hit posledních týdnů, Closer od The Chainsmokers a Halsey. Dramaturgové si nejspíš všimli, že v Americe i Británii byl song dlouhé týdny #1, a tak rychle zareagovali - zatímco před dvěma týdny byl sing 46., minule už 23. A nyní si zapisuje pětku. Dost možná zamíří příště na jedničku. Obvykle startují novinky až ve druhé padesátce, tentokrát ale jeden čerstvý kousek nezvykle zasáhl do první čtvrtiny stomístmého žebříčku. Calvin Harris s My Way začíná jako 25. nejhranější. 

vložte odkaz, text nemažte

Podruhé za sebou Karel Gott z čela domácí hitparády připomíná, že má doma už 40 slavíků. Snad si kompilaci stačí fanoušci koupit, dokud je tato informace pravdivá, hlasování do kontroverzní ankety totiž již odstartovalo a asi málokdo pochybuje, že si zpěvák připíše letos další vavřín. Pozvolna stoupá Richard Müller s novým albem 55, který se už probojoval na druhé místo. O stupínek si naopak pohoršil Štefan Margita (X Mas). Na to, že jsme v albově plodném období, překvapí, že v Top 10 nenajdeme tentokrát žádnou novinku. Nejúspěšnější z nich se dostala na 11. pozici, kde boduje Epica s The Holographic Principle. 

COMEBACK CRAIGA DAVIDA

James Arthur se veze na vítězné vlně a se svým novým singlem Say You Won't Let Go obhájil v rodné Británii prvenství. Uvidíme, zda se úspěch rozšíří i do zbytku světa a Arthur zopakuje hitparádové tažení se svým největším hitem, coverem Impossible. The Weeknd a Daft Punk se posunuli na dvojku, jejich Starboy se ale určitě nevzdává ambic v některém z příštích kol zvítězit. Closer od The Chainsmokers a Halsey doplňuje stupně vítězů bronzem. Do Top 10 sólově vletěl Niall Horan, jeden z One Direction, kteří si dopřávají časově nespecifikovanou pauzu. Singl This Town je devátý, což je slušné, ale třeba jeho bývalý kolega z kapely Zayn na jaře hitparádu vyhrál. 

HITPARÁDY (66.): Passenger je na vrcholu kariéry, v Británii porazil i Bruce Springsteena

To albový žebříček zaplavily novinky. Se svou šestou studiovkou Following My Intuition se na pozice dávno ztracené vrací Craig David. Jde o jeho první album po šestnácti letech, se kterým hitparádu ovládl. Poslední dvě desky se dokonce ani nevešly do první desítky, takže je to návrat jako hrom. Druhé místo získal Bon Iver s 22 A Million a trojku bere country duo The Shires s My Universe, takže kartami tentokrát výrazně zamíchala hudba s folkovým základem. V Top 10 najdeme hned šest novinek. 

SOLANGE NÁSLEDUJE ÚSPĚCH BEYONCÉ

Americký singlový žebříček i nadále stagnuje, The Chainsmokers a Halsey si připisují další vítězství, přestože The Weeknd a Daft Punk už na ně dorážejí ze dvojky. Starboy si prohodil pozici s Heathens od Twenty One Pilots, ti jsou nyní třetí. Změny na další místech byly opět spíše kosmetičtějšího rázu. 

V albech zazářila Solange - mladší sestra Beyoncé vydala sólovou desku po osmi letech. Zatímco s první řadovkou skončila nejvýše 49. a s druhou 9., napotřetí je z toho zlato. Těžko spekulovat, do jaké míry zájem hudební veřejnosti ovlivnilo jméno její sestry Beyoncé, která patří k nejikoničtějším zpěvačkám planety. Třeba se s tímto albem z jejího stínu konečně vymaní. Za deskou A Seat At The Table se umístil Bon Iver s 22 A Milion. A co by to bylo za žebříček, kdyby v něm chyběl Drake. S Views mu tentokrát patří číslo tři. 

Nejžádanější nahrávky v Česku i ve světě můžete otestovat poslechem či koupí na Alza.cz.

Témata: Solange, The Chainsmokers, Halsey, The Weeknd, Daft Punk, James Arthur, Craig David, Lenny, Karel Gott, Bon Iver, Jennifer Lopez, Chinaski

zavřít