HITPARÁDY (62.): Barbra Streisand ovládla světové žebříčky, Češi dali přednost Britney Spears

Vydáno 07.09.2016 | autor: Josef Martínek

Britney Spears pojmenovala své album Glory a možná právě proto dopadly prodeje v Česku velmi slavně, přejela totiž všechnu konkurenci. Američané a Britové raději investovali do popových standardů v podobě Barbry Streisand. Singlové žebříčky válcují hlavně The Chainsmokers a Halsey

HITPARÁDY (62.): Barbra Streisand ovládla světové žebříčky, Češi dali přednost Britney Spears Barbra Streisand se nadále drží v popředí zájmu


BRITNEY VYHRÁLA V ČESKU

Singl Ain't Your Mama Jennifer Lopez byl koncipován hlavně jako letní hit, jak to ale někdy tak bývá, v Česku se do popředí dostává až když je léto na ústupu. J.Lo postoupila za čtyřky až na jedničku a Enrique Iglesias se tak s Duele el Corazon propadl na bronz. Stříbro převzali Calvin Harris a Rihanna s dalším letním hitem This Is What You Came For. Ještě minule se přitom pohybovali ve druhé desítce. Nejvyšší novinku mají The Chainsmokers a Halsey s celosvětovým hitem Closer. V zahraničí slaví první místa, u nás se na ně do Vánoc možná dostanou taky. Zatím jim dramaturgové rádií přisoudili číslo padesát. 

HITPARÁDY (61.): Ve světě se prodává kritikou opěvovaný Frank Ocean, Češi chtějí radši metalové mlátičky Sabaton

Vítězství Britney Spears v albovém žebříčku lze považovat za velké překvapení. Její poslední desky se totiž u nás moc neprodávaly, vždyť poslední Britney Jean má jako maximum zapsáno 17. pozici. V této dekádě na tom byla nejlépe s albem Femme Fatale, s nímž v roce 2011 dosáhla jedničky. Novinka Glory se ale Čechům zřejmě trefila do noty, porazila i další popovou divu Celine Dion, jež s Encore un soir startuje druhá, bronz sebrali minule vítězní Sabaton. Až na osmnáctce zahnízdila Barbra Streisand s Encore: Movie Partners Sing Broadway. 

SINGLOVÁ NUDA V BRITÁNII

Po Americe dobyli The Chainsmokers a Halsey i Británii - Closer poskočila z bronzu na zlato a zdá se, že se bude jednat o jeden z největších hitů přicházejícího podzimu. Místo si prohodili s Major Lazer, kteří tedy s Cold Water po vítězné šňůře sestoupili na trojku. DJ Snake a Justin Bieber zůstali s Let Me Love You na stříbře a pak je to do třináctého místa nuda, až běda - beze změn. 

vložte odkaz, text nemažte

Posedmé usedla Barbra Streisand na trůn britských alb. Nový materiál už od ní sice čekat nelze, ale i tradiční písně z muzikálové Broadwaye si fanoušci rádi koupí. Streisand navázala na koncept dva roky staré desky Partners, kdy si k sobě přizvala hudební kolegy a jednotlivé kousky ztvárnili v duetech. Nadále tak platí, že Britney Spears nemá v Británii #1 album. Blízko přitom už byla několikrát - už se čvrtou svou deskou totiž zakotvila těsně pod vrcholem. Naposledy brala dvojku s kultovní nahrávkou Blackout před devíti lity, v této souvislosti je proto umístění na "bedně" velký úspěch. Třetí místo si připisuje Frank Ocean s Blonde, který zvítězil minule. 

BARBRA STREISAND POJEDENÁCTÉ ZLATÁ

The Chainsmokers a Halsey navazují v Americe na dvě předchozí vítězství a s Closer dovršili hattrick. Major Lazer a spol. zůstali s Cold Water druzí, na bronz se vyšvihli Twenty One Pilots s Heathens. Další změny v Top 10 nebyly nijak razantní, pojďme se tedy podívat spíše do alb, kde novinky obsadily celou top trojku.

Ač se na triumf nejvíc věřilo country duu Florida Gerogia Line, nakonec zvítězila o prsa Barbra Streisand. Na americkém trhu je to pro ni už jedenáctý vítězný zářez, studiových alb dosud vydala pětatřicet. Do bojů o vítězství nezasáhla bronzová Britney Spears, pro kterou je méně než sto tisíc prodaných kopií v prvním týdnu určitě zklamání, je to dokonce méně než před třemi roky s nevalně přijatou deskou Britney Jean. 

Nejžádanější nahrávky v Česku i ve světě můžete otestovat poslechem či koupí na Alza.cz.

Témata: Barbra Streisand, Britney Spears, Celine Dion, Major Lazer, Jennifer Lopez, Justin Bieber, The Chainsmokers, Halsey, Twenty One Pilots, Frank Ocean, Sabaton, Calvin Harris, Rihanna

zavřít