TOP 6 videoklipů týdne: Adam Mišík se bojí, že nebudou znát jeho jméno a Sabrage nahráli píseň pro film Spolu

Vydáno 04.10.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Píseň Prach, která je titulní skladbou filmu Banger, se dočkala svého videoklipu. Jde o sestřih záběrů právě ze snímku, v němž si hlavní roli střihl Adam Mišík. Pro film nahráli song také Sabrage, jejich Věci v životě zazní ve Spolu se Štěpánem Kozubem a Veronikou Žilkovou. Peter Aristone natáčel vizuál k Wishing Well v dalekém New Yorku, post-hudba pak zve na své turné. Ze zahraničí se hlásí Paramore a Ed Sheeran.

TOP 6 videoklipů týdne: Adam Mišík se bojí, že nebudou znát jeho jméno a Sabrage nahráli píseň pro film Spolu TOP 6 videoklipů týdne: Adam Mišík se bojí, že nebudou znát jeho jméno a Sabrage nahráli píseň pro film Spolu


Adam Mišík vydává videoklip k titulní skladbě filmu Banger

Film Banger, v němž se v hlavní roli představil zpěvák Adam Mišík, byl kritiky přijat velmi dobře. Natočený byl pouze na mobilní telefon, to mu však dodává punc reálnosti. Na ukázky z něj se nyní diváci mohou podívat také ve videoklipu k singlu Prach, který vznikl právě pro snímek. Zpěvák ho nahrál ve spolupráci se Sergeiem Barracudou.

RECENZE: Banger. s Adamem Mišíkem nejlepším filmem letošního roku? Na začátku to klukovsky jiskří, škoda jen zbytečného kázání

Sabrage nahráli skladbu pro snímek Spolu

Filmovou píseň mají na svědomí také Sabdrage. Nazvali ji Věci v životě a objeví se ve filmu Spolu, ve kterém Štěpán Kozub ztvárnil roli autistického chlapce. „Stejně jako ve filmu jsou v životě věci, který jsou krásný a věci, který jsou smutný. Ty krásný jsou vzácný a ty smutný jsou nutný,“ uvedl kapelník a autor songu Ladze. „Tak to zkrátka občas v životě i v kapele bývá,“ dodal kytarista Matt.

Peter Aristone natáčel v New Yorku

Peter Aristone natáčel svůj nový videoklip k písni Wishing Well až v dalekém New Yorku. Vznikl během tvorby dokumentu o albu The Hit, s nímž zpěvák aktuálně vyráží na evropské turné. „V klipu jsem se snažil zachytit pohodu a radost z kreativního procesu, který jsme si všichni moc užili, popsal natáčení režisér klipu i dokumentu Adam Kořínek. „Vznikl během natáčení alba The Hit s producentem Markem Platim. Spolupráce s renomovaným producentem byla pro mě splněný sen, jsem rád, že ve videoklipu se podařilo zachytit atmosféru a radost při tvorbě hudby k poslednímu albu.  Měl jsem možnost poznat Ameriku v mnoha podobách a New York mi připadal nejvíce inspirativní," zavzpomínal na natáčení Peter Ariston.

Ed Sheeran ve světě Pokémonů 

Nové hry Pokémon Scarlet and Pokémon Violet vyjdou v listopadu 2022 a Ed Sheeran k nim nahrál song Celestial. Zpěvák se nechal slyšet, že i když je mu 31 let, pořád si rád na Game Boyi zahraje během cest na koncerty Pokémon Yellow a Silver. Tak mu to budeme věřit.

Paramore přichází po letech čekání s novou hudbou 

Fanoušci Paramore se konečně dočkali. Jejich zatím poslední deska vyšla v roce 2017 a od té doby bylo ticho. Nejnovější singl This is Why upozorňuje na blížící se novou řadovku, která dostane stejný název jako zmíněný song a vyjít má v únoru 2023. 

post-hudba se vrací s novým singlem

Song FOMO se zabývá koncem světa. Vznikl k němu minimalistický klip od režiséra Štěpána Svobody. "Nedává to smysl. Ale to je v pohodě, protože nic nedává smysl," dodává k němu producent Tomáš Havlen. Post-hudba zahraje už v sobotu 8. října v pražském Paláci Akropolis, v Brně pak 13. října. Na začátku roku 2023 vydá nové album. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: archiv Sabrage
Témata: Adam Mišík, Sabrage, Peter Aristone, Ed Sheeran, post-hudba, Paramore

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít