TOP 8 videoklipů týdne: Xindl X zpívá o světě za displejem, Support Lesbiens vsadili na Hazardéra

Vydáno 09.04.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Z tuzemských interpretů se v uplynulém týdnu s novými klipy představili MikAel, Peter AristoneXindl XHodiny, UDG Support Lesbiens. Pokud se porozhlédneme v zahraničí, za pozornost stojí Jonas Brothers a Ariana Grande.

TOP 8 videoklipů týdne: Xindl X zpívá o světě za displejem, Support Lesbiens vsadili na Hazardéra TOP 8 videoklipů týdne: Xindl X zpívá o světě za displejem, Support Lesbiens vsadili na Hazardéra


Xindl X
o životě za displejem

Na novém klipu spolupracoval Xindl X opět s režisérem a výtvarníkem Ondřejem Pfeifferem. Tématem sociálních sítí se Alenka zabývá podobně jako singl Dřevo. Zase ale z jiného úhlu pohledu: "Zatímco Dřevo je z desky píseň nejveselejší, Alenka naopak tou nejsmutnější. Je to pro mne píseň pocitu osamělosti ve virtuálním světe, kde máte všechny na dosah, ale kde nikdo není skutečný," upřesňuje písničkář, vlastním jménem Ondřej Ládek. 

Xindl X uzavřel turné Sexy Exity třemi koncerty v Lucerna Music Baru


Ariana Grande
v low cost klipu

Arianda Grande tentokrát ve spolupráci s Victorii Monét zveřejňuje lowcostový klip k songu Monopoly. Jednotlivé záběry působí jako nabrané jen tak mimoděk. Co se týče textu, fanoušci už analyzují na fórech, jestli se Ariana nevyznává z bisexuality. Už 8. září vystoupí zpěvačka v pražské O2 areně.


UDG
se přiznávají k nevěrám

Singl Parfémy je první vlaštovkou z připravované desky kapely. Samotný text je o nevěrách a cestování napříč jednotlivými městy během turné, kdy v každém z nich čeká jiná žena. Videoklip se točil v pražském prostoru Opero a v Papírně Plzeň. Jedna z dívek ve videoklipu je Miss České republiky 2009 Aneta Vignerová. Režie se ujal David Sklenář, kameramanem byl Zdeněk Sopůšek. 

UDG, Pokáč, O5 a Radeček interview: Na RivaLove tour bude velké soupeření o to, kdo má víc fanouškůJonas Brothers
natáčeli na miamské pláži

Měsíc po vydání singlu Sucker přicházejí s Jonas Brothers s novinkou Cool. Klip k ní se tentokrát rozhodlo trio zasadit do osmdesátých let minulého století, která jsou specifická svou módou. Právě tu se kapela zkusila připomenout také ve videu, a tak můžeme vidět její jednotlivé členy v pro ně trochu netradičním oblečení. Celý klip je pojat jako jedna velká party, která se odehrává na pláži v Miami.


Support Lesbiens
vydávají svůj vůbec první koncertní klip

Po čtyřech úspěšných singlech v angličtině vsadili tentokrát Support Lesbiens na jediný český text na svém loňském albu Glow. Klip tentokrát pojala skupina jednodušeji než předchozí a vsadila na živé video z vystoupení se songem Hazardér na křtu své desky v pražském klubu Doupě. Skladba pojednává o člověku, který k životu v mnohém přistupuje jako hazardní hráč. To, co je mu nejvzácnější, však střeží s maximální péčí a pozorností.

Support Lesbiens interview: Představení nové desky chceme pojmout jako mejdan


Peter Aristone
vypouští první vlaštovku z připravovaného alba

Peter Aristone představuje první singl z chystané desky, jejíž vydání je naplánováno na podzim. Píseň Missing The Moment pojednává o vnitřním dítěti v nás a klade si otázku, zda v dospělosti zbytečně nepřicházíme kvůli honbě za kariérou a přemýšlením nad tím, co si o nás druzí pomyslí, o ty nejhezčí momenty. V klipu znázorňuje pomyslnou zeď mezi dětským a dospělým světem sklo. "V jednu chvíli se na druhé straně skla objeví dítě a já se ho ptám - kdo vlastně jsem? Ve svém životě jsem hrál tolik rolí, jak se můžu nyní vrátit zpátky sám k sobě?“ vysvětlil zpěvák Peter Aristone.


MikAel
zpívá o vztahu muže a ženy

Zpěvák MikAel představuje dva měsíce před vydáním nového alba další ochutnávku z něj. Tou je letně laděná píseň Air Control, která se nese na vlně moderního pop-rocku a elektroniky. Text se opírá o trefné metafory popisující vztah muže a ženy, samotné lyric video pak sází na hru s barvami. Muzikant si klip nejenže sám natočil a zprodukoval, ale také zrežíroval.

 

Hodiny povolali superhrdinu

Chytlavá písnička dostala sympatický klip. Být hrdina není tak těžké, někdy stačí málo, někdy víc, někdy dostanete přes pusu, ale ten pocit hrdinství z vás nikdo nevymaže. Režie klipu se zhostil Ondřej Kudyn, scénář dal dohromady Ondřej Brejška.

 

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít
[banner1]