TOP 7 videoklipů týdne: Nekompromisní Imodium, divocí SHAARK i zamilovaná Jennifer Lopez

Vydáno 16.01.2024 | autor: Andrea Štipčáková

S novými videoklipy se roztrhl pytel především v zahraničí. Po pauze se hlásí s písní yes, and? Ariana Grande, která se podobně jako kolegyně Jennifer Lopez videem protančí. Judas Priest použili do videa záběry z festivalu Power Trip a Alvaro Soler nahrál singl s polskou zpěvačkou Margaret. Od českých interpretů jsme se dočkali klipů od Imodia, SHAARK a Hmlista a Petra Linharta.

TOP 7 videoklipů týdne: Nekompromisní Imodium, divocí SHAARK i zamilovaná Jennifer Lopez TOP 7 videoklipů týdne: Nekompromisní Imodium, divocí SHAARK i zamilovaná Jennifer Lopez


Imodium
jsou v Tulácích nekompromisní

Imodium vstupuje do nového roku rázně! Po nahrazení bubeníka a zakládajícího člena Kárla Adamem Jánošíkem vydává kapela nekompromisní novinku Tuláci, kterou doprovází videoklip z dílny mladých filmařů Honzy Kašpara a Chlaply Rzblz. „Tentokrát jsme chtěli čistě ‚image' video, jednoduše ukázat kapelu v nové sestavě. Chaply ale zavolal, že element ‚femme fatale' je pro něj dost nosnej a že by tam nějakou rád měl. Proto je tam ještě jeden důležitý prvek, a tím je krásná Vlasta Ulrichová," říká basák Ronoon.

SHAARK vydávají soundtrack pro divoké moshpity

SHAARK chystají nové album Hybrid War, kterému předchází videoklip k singlu Love Your Tyrant. Jak kvituje kytarista Alda, je soundtrackem pro divoké moshpity. „Píseň je vedena ve středním tempu, takže si u ní dobře zatřepete hlavou takový ten správně šlapaný riff. Kdyby existovalo rádio, které by vysílalo thrash či tvrdší odnože z metalu, tato skladba by tam hrála,“ říká a dodává, že je skladba o lidech, kteří citově strádají a touží po lásce, uznání a respektu. Zkušený manipulátor dokáže touto osobou obratně manipulovat, aniž by si to sama uvědomovala.

Panic Attack od Judas Priest se dočkala vizuálu

V letošním roce nás čeká pěkná řádka koncertů. Na seznamu zahraničních hvězd, které k nám dorazí, jsou i Judas Priest, kteří slaví pětapadesát let. Nejdříve zazpívají 29. března v O2 areně a v červenci k nám dorazí v rámci festivalu Masters of Rock. Na cestě navíc mají nové album, z nějž už stihli vydat píseň Panic Attack. Ta se nyní dočkala i svého vizuálu. Jde o sestřih koncertních záběrů, které Judas Priest nasbírali během festivalu Power Trip.

PŘEHLED | Koncerty, na které se v roce 2024 těšit (II.). Zazáří Rammstein, Judas Priest, Bruce Springsteen, Nickelback i Jonas Brothers

Jennifer Lopez v tanečně-svatebním klipu

Jennifer Lopez se rozhodla vyprávět svůj příběh. A to prostřednictvím písní, které vyjdou na jejím připravovaném albu This Is Me… Now. Na to láká videoklipem Can’t Get Enough od režiséra Davea Meyerse, ve kterém se protancovává svou svatbou. Fanoušci zpěvačky se zároveň mohou těšit na speciální dokument This Is Me… Now: A Love Story, ve kterém Jennifer Lopez vyloží příběh osudové lásky svého života s Benem Affleckem.

Ariana Grande hlásí návrat na scénu

Ariana Grande se vrací na scénu. Po delší pauze vydává videoklip yes, and? a zahajuje jím tak novou éru své kariéry. Natočila ho ve spolupráci s Christianem Breslauerem, který má na svém kontě už klipy pro SZA, Lila Nas X nebo Doju Cat. A asi nikoho nepřekvapí, že je taneční. Právě v této disciplíně totiž Ariana Grande spolu se zpěvem vyniká a bez tance se neobejdou ani její koncerty.

Hmlisto a Petr Linhart vypráví příběh rolníka

Nový videoklip s názvem Jáchymov z alba Československá vydává také slovenské duo Hmlisto ve spolupráci s českým písničkářem Petrem Linhartem. Vypráví příběh slovenského rolníka, odsouzeného k nuceným pracem v jáchymovských uranových dolech a zároveň i jeho ženy, čekající na něj doma v obavách a s tušením, že se jí po čtyřech letech nemůže vrátit stejný člověk, kterého milovala.

Alvaro Soler zpívá polsky

Nový singl si na konto připisuje i Alvaro Soler, který si tentokrát ke spolupráci přizval polskou zpěvačku Margaret. Klipu k Hot Like Summer nechybí smyslnost, zároveň je taneční a dokonale dokáže navodit tu pravou letní atmosféru. V písni si navíc zpěvák vůbec poprvé vyzkoušel polštinu. Refrén totiž propojuje oba rodné jazyky interpretů.

LIVE: Alvaro Soler roztančil Prahu. Rozdával úsměvy na všechny strany a představil album Magia

Text: Andrea Štipčáková, foto: Jan Liščák (Imodium), Jean Roy (Jennifer Lopez), Martin Myslivec (Hmlisto, Petr Linhart)
Témata: Imodium, SHAAARK, Judas Priest, Jennifer Lopez, Ariana Grande, Hmlisto, Petr Linhart, Margaret, Alvaro Soler

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít