Metalový svátek v Plzni: Judas Priest dorazí spolu s Megadeth

Vydáno 22.11.2017 | autor: redakce

Judas Priest se znovu vrátí do České republiky, jako host tentokrát vystoupí neméně proslulá kapela Megadeth. V plzeňské Home Monitoring Aréně je mohou fanoušci vidět 12. června. 

Metalový svátek v Plzni: Judas Priest dorazí spolu s Megadeth Metalový svátek v Plzni: Judas Priest dorazí spolu s Megadeth

Judas Priest pocházejí z anglického Birminghamu, kde se dali dohromady v roce 1970. Ovšem až v roce 1974 přišel do kapely zpěvák Rob Halford a nahradil Alana Atkinse. Ozdobeni kůží a řetězy se do povědomí fanoušků dostali již svým debutovým počinem Rocka Rolla. Monumentálními skladby jako Sad Wings of Destiny, Sin After Sin nebo Stained Class se staly typickými představiteli, jak hudebně, tak vizuálně, heavymetalového žánru.

Judas Priest se vrátili do Česka: Rob Halford a spol. si zakřičeli v Brně

Během druhé půlky 80. let byli fanoušci Judas Pries svědky odklonu od heavymetalu k melodickému hard rocku, tento zvuk kapely je patrný především na nahrávkách Turbo (1986) nebo Ram It Down (1988). Ještě před vydáním pravděpodobně nejtěžší nahrávky celé své kariéry Painkiller (1990) přichází do kapely bubeník Scott Travis. Členové kapely Judas Priest obnovili osobní i profesionální vztahy v roce 1999. Judas Priest a Ripper Owens, který v minulosti nahradil Halforda, se rozešli v dobrém po vzájemné dohodě. V roce 2014 vydali Judas Priest zatím poslední studiové album Redeemer of Souls‘ které debutovalo na 6. místě v žebříčku Billboard 200, což je nejvyšší umístění v americkém žebříčku za celou kariéru kapely. Od roku 2004, kdy se u nás po delší přestávce představili poprvé, k nám Judas Priest jezdí pravidelně - potěšili již fanoušky v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích a Liberci, nyní míří do Plzně.

Drtivá síla skladeb Megadeth a strhující texty zaujaly fanoušky již od samých začátků kapely, tedy od roku 1983, kdy se tato formace, pocházející z Los Angeles, dala dohromady. Název kapely je zkomoleninou slova megadeath, což doslova znamená masová smrt - texty se zabývají hlavně (proti)politickou a (proti)válečnou tematikou, také ale běžnými lidskými problémy.Megadeth se proslavili především díky technicky vyspělému a platinou oceněnému albu Rust In Peace, které se dostalo na osmé místo mezi dvě stě nejprodávanějších umělců v USA a často je nazýváno jako nejlepší speed/thrash metalové album všech dob. Hudbu Magadeth charakterizuje především typický kytarový styl, komplexnost, komplikované
hudební motivy, pompézní kytarová sóla a samozřejmě Mustainův typický vokál. Kapela za více jak třicet let aktivního koncertování a vydávání desek získala mnohá ocenění.

tz, jm

Témata: Judas Priest, Megadeth

zavřít