TOP 7 videoklipů týdne: Ewa Farna opěvuje v novince lidské tělo, Čechomor se radují ze života a energický Álvaro Soler

Vydáno 26.05.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Ewu Farnou už nebaví bulvární titulky zabývající se pouze lidskými těly. V novince s příhodným názvem Tělo zpívá nejen o tom, jaký mohou negativní komentáře na postavu člověka dopad na jeho psychiku. S pozitivně laděným songem Si Te Vas přichází Alvaro Soler a radost ze života mají ve videoklipu ke skladbě Pijácká Čechomor a Dirty Old Dogs se rituálně očišťují ohněm. Veselé lyric video si přichystal Pokáč, nový klip má taky Kali a ze zahraničí se hlásí s novinkou taky zpěvačka Anne-Marie spolu Niallem Horanem z One Directon. 

TOP 7 videoklipů týdne: Ewa Farna opěvuje v novince lidské tělo, Čechomor se radují ze života a energický Álvaro Soler TOP 7 videoklipů týdne: Ewa Farna opěvuje v novince lidské tělo, Čechomor se radují ze života a energický Álvaro Soler

Ewa Farna oslavuje své tělo

Ewa Farna v novém singlu opěvuje lidské tělo. Jak sama říká, písní „oslavuje tělo z hlediska jeho fungování a estetiky, ke které nás svět silně tlačí.“ Ještě větší úctu k němu získala poté, co přivedla na svět nový život. „Moje tělo bylo dlouhá léta ponižováno a kritizováno ostatními a já se stydím, že jsem dokonce o něm snad na chvíli zapochybovala. Moje nohy, i když ne zrovna štíhlé, mě dovedly až sem, a na bedrech už jsem také něco unesla, pod srdcem jsem nosila miminko. Mé tělo mi slouží tak bezvadně, cítím vůči němu hluboký vděk,“ doplnila zpěvačka.

Čechomor

Nový videoklip kapely Čechomor k písni Pijácká je plný radosti ze života. Kapela v něm spolu s kamarády sedí, popíjí a povídá si s nimi stejně jako tomu bývalo v době před koronavirem. „Atmosféra při natáčení byla naprosto úžasná, všichni jsme byli rádi, že se zase můžeme vidět a zazpívat si spolu," radostně komentuje natáčení Karel Holas. „Kvůli točenému pivu jsem ještě nikdy tak daleko nejel a byl jsem opravdu nadšený. Na tak malebnou hospodu se vyplatí si počkat,“ směje se.

Karel Holas z Čechomoru slavil 60. narozeniny. V Malostranské besedě mu blahopřáli Petr Fiala z Mňágy a Ždorp i režisér Petr Zelenka

Vizuál vznikl v Třebíči v malebném Vinohrádku nad Babou. Coby komparz se k Čechomoru připojili herci ze spolku Ampulka a kapely Brtnický dostavník, na natáčení pak nechyběla ani Martina Pártlová.

Dirty Old Dogs se rituálně očišťují ohněm

Dirty Old Dogs pracovali na novém songu Let’s Burn Heaven Again zhruba dva roky. Z původní intimní zpovědi o rozchodu, nemoci hlasivek a existenční krize vznikl během pandemie příběh plný bolestivých změn. Hlavní roli si ve vizuálu zahrála zpěvačka Veronika „Reimi“ Kudlíčková.

Neo-psychedelický klip rockové kapely Dirty Old Dogs natočil režisér a kameraman Mohamed Al Hashme. Jedná se o třetí společnou práci na klipu s kapelou. Libuji si v devastujících námětech, vidím v nich spoustu ukryté krásy. Proto se mi koncept alba o ničení a spalování, ta až spirituální myšlenka, líbila. I přesto, že je toto téma často zpracováváno, vždy má pro mě velkou sílu. Dle mého bychom si měli tyto procesy obnovy uvědomovat a připomínat. Stejně jako se bavit o smrti, abychom pochopili život,” říká o natáčení videoklipu režisér Mohamed Al Hashme.

Alvaro Soler láká na blížící se léto

Alvaro Soler energickou novinkou Si Te Vas láká na blížící se léto i chystané album Magia, které v blízké budoucnosti vydá. Příští rok pak k desce vyrazí na turné, jednou z jeho zastávek bude také České republika. V pražské Tipsport aréně zahraje 19. března.

LIVE: Alvaro Soler roztančil pražské fanoušky ve španělském rytmu

Dáte pusu Pokáčovi?

Zábavné lyric video k nové písni Dej mi pusu připravil Pokáč. Postaralo se o něj kreativní studio Krutart. Je to poslední ochutnávka před oficiálním vydání alba Antarktida, které vychází už tento pátek. 

Kali glosuje svůj život

Slovenský rapper Kali vydává songy jak na běžícím páse. Ten nový dostal název Asi to bude vekom. O jeho produkci se postaral Hoodini, o skreče DJ MikroMan. Natáčelo se na fotbalovém hřišti TJ Rovinka kousek od Bratislavy. 

Anne-Marie & Niall Horan jako Bonie a Clyde

Hlas zpěvačky Anne-Marie je známý ze songů Clean Bandit, Rudimental nebo tajemného producenta Marshmello. Niall Horan je člen One Direction a zároveň je koučem v TV Show The Voice. Společně představují už druhou skladbu, novinka má název Our Song. Nové album zpěvačky Anne-Marie s názvem Therapy vychází 23. července.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Pavel Rybníček, Létoslav Chromek
Témata: Ewa Farna, Čechomor, Dirty Old Dogs, Alvaro Soler, Anne Marie, One Direction, Pokáč, Kali

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít