TOP 10 videoklipů týdne: Filmová Jana Kirschner, Barbora Poláková ve sněhu a Mikolas Josef v Abu Dhabi

Vydáno 05.02.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Přelom ledna a února byl na videoklipy bohatý. Novinkou potěšil fanoušky Mikolas Josef, připomněli se i Thom Artway, Wohnout či Jana Kirschner. Zbrusu nový song představil také Alvaro Soler, který útočí na první příčky hitparád s písní Loca.

TOP 10 videoklipů týdne: Filmová Jana Kirschner, Barbora Poláková ve sněhu a Mikolas Josef v Abu Dhabi TOP 10 videoklipů týdne: Filmová Jana Kirschner, Barbora Poláková ve sněhu a Mikolas Josef v Abu Dhabi


Paulie Garand
přizval zpěváka z No Distance Paradise

Jde už o šestý klip k tracku z Paulieho nového alba DANK. Jmenuje se Srdce z ledu a jedná se o Garandovu hodně osobní zpověd. Zapojil se i Marcell z indie rockové party No Distance Paradise. Klip se točil v zasněžených kulisách rapperova rodného Liberce, kameramanem se stal opět Zdeněk Sopůšek.


Barbora Poláková
ve sněhu jen v tílku

Také Barbora Poláková se ve svém novém klipu Sami dva noří do sněhu. Její klipová novinka vznikla ve spolupráci s Jiřím Zemanem. Poláková získala v letošním roce hned tři nominace na Ceny Anděl, kolik jich opravdu promění, zjistíme už 5. března, kdy se budou ceny předávat. Dvě příležitosti má v rámci ankety Žebřík, jejíž vyhlášení proběhne o tři dny později v Plzni. 

Nominacím na Ceny Anděl vládnou Lucie, Barbora Poláková a Kapitán Demo


Jana Kirschner
je emotivní, o víkendu míří do Hlasu

Tři týdny před premiérou filmu Ostrým nožom představuje Jana Kirschner emotivní skladbu Dunaj, která se stala titulní písní zmíněného snímku. Chladná noční Bratislava a dramatické filmové scény jsou hlavními motivy klipu. Kirschner už v neděli zasedne jako jeden z porotců pěvecké soutěže The Voice.


Mikolas Josef
opět ve stylu a tanci

Talentovaný Mikolas Josef pouští do světa další singl. Abu Dhabi je zase plné vychytaných outfitů a moderních tanečků. Kolik z téhle energie se povede Mikolasovi přenést i na koncertní pódia, se dozvíme 3. dubna, kdy se ve Foru Karlín uskuteční jeho koncertní debut. Docela odvážný kousek, co?

Eurovizi vyhrála kdákající Izraelka Netta, Mikolas Josef zajistil České republice šesté místo


Thom Artway
vzpomíná na léto

Jedním z mála interpretů, kteří v nových klipech vzpomínají na tu přívětivětší část ročního období, je Thom Artway. Video ze slunného italského městečka Cinque Terre režíroval Ondřej Urbanec z Manaword Creative. Také Artway získal nominace na hudební ceny, v rámci Andělů se může stát Sólovým interpretem roku, hlasující v Žebříku mu udělili dokonce dvě příležitosti.


United Flavour
přichází s party singlem Candela

Mezinárodní skupina United Flavour se po tříleté odmlce vrací zpátky na scénu a přináší s sebou zbrusu nový materiál, na kterém během pauzy pracovala. Jako první vlaštovku vypouští společně s videoklipem party singl Candela, který vznikl ve spolupráci s populární slovenskou reggae kapelou Medial Banana. Novinka je předzvěstí dalšího studiového alba, jehož vydání je plánováno na září 2019 u labelu Batelier Records.

VIDEO: United Flavour si připomínají úspěšný letošní rok


Wohnout
zvou do maringotky

Kapela Wohnout ani během koncertního volna nezahálí a zve fanoušky do své maringotky. Klip k singlu Miss maringotka ze stejnojmenné desky vznikal v lesích u Ústí nad Labem. V hlavní roli se v něm představila pražská burleska vystupující pod jménem Therese Rosierr. "Natáčeli jsme na úžasném místě. Maringotky všeho druhu korespondovaly se skalnatou oázou plnou čerstvého sněhu. A byla zima. Naše role byly stanoveny přesně tak, jak to k nám sedí. Tedy tři zaprášené báby a Matěj drsnej švihák," uvedl Honza Homola.

Wohnout dotáhli svou Miss maringotku do Hodonína


10 Julian natočil klip na jeden záběr

10 Julian představuje na jeden záběr natočený živý klip své písně Spolu, v němž sedí sám uprostřed tmavého sálu a hraje na kytaru. "Nechtěl jsem dělat studiovou verzi a mít vše perfektní. Mým cílem bylo to dát živě a sám…,“ uvedl zpěvák k videu, jehož vertikální verzi nahrál také na Instagram. "Vertikální videa se mi prostě líbí, nikdy se jich nevzdám," říká 10 Julian s úsměvem.


Bryan Adams
přichází s originálním klipem

Ikonický písničkář Bryan Adams vydává v pořadí čtrnácté studiové album Shine A Light a společně s ním také stejnojmenný klip. A nutno říct, že jej pojal velmi originálně. Objevuje se v něm v různých městech na billboardech, na kterých se promítá jeho před plátnem natočené vystoupení. Zajímavostí je, že singl Shine A Light napsal ve spolupráci s Edem Sheeranem, který se už v červenci představí v České republice.

Bryan Adams znovu připomene své největší hity, tentokrát v Ostravě

 


Alvaro Soler
se vrátil to Tokia

El Mismo Sol, Sofia či La Cintura - to jsou nejznámější hity německo-španělského zpěváka Alvara Solera, který dorazí v květnu se svým turné také do Prahy. Zda bude v té době patřit mezi nejhranější písně jeho novinka Loca, zůstává otázkou. Jisté však je, že potenciál bezesporu má. V songu vypráví Alvaro o bláznivých romantických aférách, jeho vizuální podobu se rozhodl natočit v japonském Tokiu, kam se ve svých deseti letech s rodiči přestěhoval.

LIVE: Alvaro Soler letos podruhé rozveselil Forum Karlín

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková

Témata: Barbora Poláková, Mikolas Josef, Paulie Garand, Thom Artway, Jana KirschnerUnited Flavour, Wohnout, 10 Julian, Bryan Adams, Alvaro Soler

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít