LIVE: Alvaro Soler letos podruhé rozveselil Forum Karlín

Vydáno 21.11.2017 | autor: redakce

Už v únoru svou českou premiéru vyprodal, teď na podzim se mu to povedlo znovu. V pondělí 20. listopadu Alvaro Soler svým úsměvem opět prozářil Forum Karlín. Na pražský koncert se přiletěla podívat i jeho rodina.

LIVE: Alvaro Soler letos podruhé rozveselil Forum Karlín LIVE: Alvaro Soler letos podruhé rozveselil Forum Karlín


ALVARO SOLER
FORUM KARLÍN, PRAHA
20. 11. 2017

S úderem osmé hodiny začali být diváci pod pódiem lehce nedočkaví, na španělského muzikanta si ale museli ještě chvíli počkat. Na poslední chvíli totiž dostala nabídku na předskakování novojičínská kapela Light And Love. Bratři Balcárkové vystupovali jen ve dvou, bez doprovodné kapely, přesto se své role zhostili obstojně. Rádiové hity Blueberry Sky a Calling zazněly během ani ne půlhodinového setu, který si právem vysloužil potlesk.

FOTOREPORT: Alvaro Soler letos podruhé zaplnil pražské Forum Karlín

Šestadvacetiletého zpěváka Alvara Solera není potřeba v Česku více představovat, o jeho neutuchající popularitě svědčí i to, že letos v Karlíně vyprodal už druhý koncert. Za tu dobu nestihl vydat žádné nové album, koncert se proto skládal převážně z písní z debutu Eterno Agosto. Stejně jako v únoru začalo vystoupení zelenými světly podbarvenou skladbou Animal, která evokovala divokou džungli.Diváci se dostávali do varu postupně, ze začátku je neroztancovaly ani Alvarovy milé vsuvky typu "I can't stop jumping because I'm happy to be there again" ani jeho dovádění s doprovodnou kapelou během písně Que pasa. Bylo to právě pět pomocných hudebníků, kteří dodávali koncertu energii, nejvíc obdivu si zasloužil bubeník Abraham, který nezapřel své jihoamerické kořeny a ani na okamžik nepřestal vlnit boky.

LIVE: Alvaro Soler prozářil Forum Karlín španělským sluncem

KONCERTU PŘIHLÍŽELA I SOLEROVA RODINA

Alvaro mezi jednotlivými písničkami hodně komunikoval, některé vsuvky vyprávěl anglicky, jiné španělsky. Publikum roztálo až při songu Lucía, který věnoval své sestře. Ta společně s maminkou dorazila i na pražský koncert. Kromě vlastních skladeb zazněly i dva covery, a ačkoli na otázku, kdo zná španělského muzikanta Jarabeho de Pala, se příliš lidí z publika nepřihlásilo, jeho píseň si v Alvarově podání všichni užili. Když pak v půli koncertu zazněly první tóny El Mismo Sol a následně Sofía, publikum se konečně rozezpívalo a rozeskákalo. Při sólovém zpěvu diváků šly slyšet hlavně ženské hlasy, velké zastoupení ale měly i rodiny s dětmi, které ocenily Yo Contigo, Tú Conmigo z filmu Já, padouch 3.V prvním přídavku znovu zazněla El Mismo Sol, to ale publiku nestačilo a vytleskalo Alvara ještě jednou. Tato část se stala nejlepším okamžikem celého koncertu. Zpěvák přišel zpět na potemnělé pódium a dojatě se díval do davu a děkoval, jako už asi stokrát za ten večer. Poté pozval zpět svou doprovodnou kapelu a dvacet minut představoval jednotlivé členy, absolutně spontánně si střihnul sólo za bubny a celý večer završil ještě jedním odezpíváním hitu Sofía, který má na YouTube přes 400 miliónů zhlédnutí a u publika zůstává stále tou největší srdcovkou.

Pražský koncert byl posledním Alvarovým vystoupením tento rok. Hudebně byl stejně dobrý jako ten únorový, lidsky se ale povedl ještě víc. Publikum se nakonec naštěstí nechalo strhnout a závěr byl tak upřímný, že málokdo odcházel bez úsměvu na rtech. Španělský pop by měl být nedílnou součástí českého pochmurného listopadového počasí.

text: Andrea Černá, foto: Aneta Jodar

Témata: Alvaro Soler, Sofia, Forum Karlín

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít